Marionette je príbehom terapeutky, ktorá stratí kontakt s realitou po tom, ako desaťročný chlapec začne tvrdiť, že môže kontrolovať jej budúcnosť. (sochoking)

pornogrind

On to nebyl špatnej námět ale to zpracování nedělá film pro diváka zrovna atraktivním. Tohle se dalo natočit určitě líp. Určitě bych zvolil i jinou herečku do hlavní role. Ke konci jsem si říkal, že je film zbytečně natahovanej ale to byl omyl. Jen potřeboval trošku víc času na to aby vysvětlil předchozí dění. Ve výsledku ale vše zapadalo a dávalo to smysl. Takže když to shrnu tak i přeze všechny negativa, kterých není zrovna málo nakonec snímku především za povedenou pointu ty 3 hvězdy dám. ()

silentname

Po tom, ako som si mal teraz možnosť prečítať nejaké tie komentáre som zhodnotil, že som rád, že som do filmu išiel s čo najmenšou dávkou informácií, ako som len mohol. Pretože musím priznať, že čím sa to ďalej odhaľovalo, tým viac som bol zvedavý. "Marionette" má síce nejaké problémy, no finálnym zvratom to reálne pôsobí ako keby si tvorcovia nad svojim vlastným dielom umyli ruky a nezáleží na tom, že by som našiel v úvodných častiach niekoľko veci, kde film nedával úplne zmysel. Alebo v niektorých aspektoch nevyužil svoj potenciál. Ako napríklad v prípade Corinny. Jej prípad mohol byť tiež zaujímavý, no dokopy sa ju rozhodne film nakoniec vyhodiť bokom a hotovo. Takisto Kieranov osud... budete tam mať podľa mňa kopec otáznikov. No s výsledkom si film u mňa predsa len nejaké body získal, lebo neprišlo mi to sfušované alebo hľadanie nejakej cesty ako von z vlastných problémov. Nebudem hovoriť spoilery a osobne neodporúčam čítať niektoré komenty, lebo prezrádzajú viac než je nutné. Viem, že nie všetci majú k filmu úctu, no minimálne netreba prezrádzať všetko čo sa udeje. Lebo čo jedného môže otráviť, môže druhého ohromiť. A nebudem klamať, pochopím všetkých, ktorých film nenadchol. Pretože ich dôvody by boli dosť pochopiteľné. Rovnako ako aj keby napísal, že to neboli schopní dopozerať. Herci nie sú veľmi sympatickí, ale pôsobia veľmi skutočne. Najmä Thekla Reuten podáva vynikajúci výkon. A Elijah Wolf je miestami až strašidelný. Okrem toho hudba často mnohé scénky skvele podtrhuje. A rovnako aj to večne daždivé počasie vonku. Ja som s výsledkom spokojný. No ak by ste chceli vidieť kvalitnejší film, ktorý spracoval podobnú tému, tak odporúčam radšej vidieť "The Medusa Touch". Ten film oveľa viac vyťažil zo svojej atmosféry a aj svojho nápadu. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Prostredie psychiatrie či inej mentálnej kliniky, čo je obľúbená destinácia úradujúceho slovenského predsedu vlády, je vždy dobrým prostredím pre horor, koľko kvalitných sa ich už tam natočilo. Lenže toto je skôr pokec, možnosť atmosféry je takmer nevyužitá a v druhej polovici sa prechádza pomaly do psychózy. Sochoking tu videl mystérium, ja miestami hystériu. Brčkavý chlapec prešťal hlavnú herečku vo všetkom. Možno by som si ale film viac užil, keby celú pointu nevyzradil vo svojom komentári súdruh Konev. ()

darkrobyk

Tajemný snímek je z větší části pomalejší a k dodívání mě nutila spíše zvědavost než radostný požitek. Marianne přijde o manžela, a tak opustí Spojené státy a odjede do Skotska začít nový život. Je psychiatričkou a věnuje se dětským pacientům. Hned první dva jsou problémoví a stávají se pro ni oříškem. Především chlapec Manny, který tvrdí, že může prostřednictvím kreseb ovlivňovat budoucnost všech a všeho. Popravdě, Marianne není na psychiatričku příliš chytrá, navíc je neopatrně zvědavá. Pak ale nastane nečekaný zlom a divák pochopí, že se ocitnul ve zvláštní hře.... Rozhodně příběh není o Bohu, jak se snaží tvrdit jeden z komentářů, to je naprosté nepochopení filmu. Také Dotek medúzy je přeci jen o něčem úplně jiném. Nejprve by mi stačilo skončit u výstřelu, ale ve finále musím konstatovat, že definitivní zakončení dalo příběhu správný smysl. Solidní kamera, ponuré skotské reálie, atmosférická hudba. O filmu je lepší nevědět vůbec nic. 3,5* ()

Morb

Určitě zajímavej počin hrající si s myšlenkou nebo řekněme teorií Schrodingerovy kočky v krabici. Ke konci se neubránil zbytečnýmu patosu a dost doslovnýmu vysvětlení, který pro mě bylo na jednu stranu potřeba (protože jsem se chvílema už ztrácel), ale zároveň nedávající moc prostoru na vlastní výklad. Líbilo se mi prostředí Skotska i herecký výkony. Některý dějový linky ale byly až trestuhodně nedokončení a tím pádem postrádající smysl. Věřim, že se asi muselo hodně stříhat, protože i tak to má skoro dvě hodiny. Normálně bych dal za 3, ale vzhledem k tomu, že jsem od toho nic nečekal, jsem vlastně příjemně překvapenej. ()