honza.g

Velmi příjemný seriál, kniha je kvalitní předloha a režisér správně využívá předností televizního formátu. Není to komedie, ani dokument, ani art film, ale ani telenovela. Je to vtipné, ukazuje to dobovou atmosféru, děj se plynule rozvíjí. Co mne překvapilo, je citlivě dávkovaná míra scén se zvířaty, trochu jsem se bál, že zvěroékařské téma se bude točit stále kolem nějakého zvířecího pacienta. Zbytečně, snesl bych tam zvířat i více. ()

venison

Po S01: Takové celé krásně naivní.. Rozhodně nejde o žádný vrchol televizní zábavy, ale spíš o něco lehčího, příjemného, nekrvavého.. Hrdinové sice problémy mají, ale takové lidsky běžné.. Nikdo nikam nespěchá, všichni se navzájem znají, pohoda anglické krajiny a laskavost lidí pečujících o zvířátka, které mají raději než lidi.. Musím přiznat, že mě na to vážně baví koukat. Navodí fajn náladu a nenutí člověka ani přemýšlet, ani se bát. PS: Knižní předlohu jsem nečetla. ()

Padme_Anakin

Velice příjemné pokoukání, malebná krajina anglického venkova, kouzlo starých časů, kde právě čas plyne tak nějak pomaleji.. Příběh mladého zvěrolékaře v novém působišti si mě získal podmanivou atmosférou, půvabnou hudbou a báječným hereckým ansámblem, všichni jsou tu skvělí a sympatičtí, ovšem „nej“ je pro mě osobně Samuel West.. Vyloženě se těším na pokračování, balzám na duši.. ()

marhoul

Lehké, příjemné, anglické, laskavé. Taková, hezky natočená, rodinná pohodička, která si své publikum určitě najde. Vhodné pro diváky, kteří jsou unaveni ze všech temných, akčních nebo dramatických počinů. Dobré do období, kdy je jaro ještě daleko, třeba po celodenní lyžovačce, bruslení, nebo dlouhé zimní procházce, k tomu čerstvý štrúdl s horkým punčem nebo dobrým čajem, svařáčkem, whiskou nebo kakaem. Vhodné pro celou rodinu. ()

Brouk

Jojo, Herriota jsem jako mladý přelouskal jedním dechem spolu s Gerardem Durrellem, proto jsem byl zvědav a natěšený, když jsem v TV programu před pár týdny objevil vysílání tohoto seriálu jaké to asi bude a musím konstatovat: "klobouk dolů, paráda..." Zajímavé ale je, že po shlédnutí první série při jakékoli vzpomínce na tento seriál mně okamžitě na mysli asociuje jeden reklamní slogan nejmenovaného řetězce od písmene G, že: "tady je svět ještě v pořádku...." Asi stárnu :-)  90% ()

• Autobus, kterým přijíždí James Herriot (Nicholas Ralph) do Darrowby, je Leyland Lion PLSC3 dans z roku 1927. (sator)