Série únosů roztáčí koloběh vyšetřování a hledání drobných záchytných bodů. Vyšetřování se ujímají detektivové Cody Martin (Michael Pare) a Ciprian Raines (Philip Michael Thomas) a pomalu rozplétají tento případ. Zbývá ale příliš málo času k pochopení psychopata (Lee Majors), který využívá své oběti ke sdělení svého příběhu! Temný thriller se strhujícím dějem a překvapujícími zvraty... (oficiálny text distribútora)

MM11 odpad!

Odpravit se po takové nebetyčné břečce je jediná věc, co člověk napadne. Kousek od centrálních míst blýštivých hvězd trůní béčková kolonie, která místy vyplivne něco jakostního. To ale není ten případ. Po všech stránkách primitivní film se stokrát prokousanou zápletkou, tupým záporákem a necharismatikým vyšetřovatelem, to Vás čeká. Vizuální podoba bezmála katastrofální, hrající režisér Cruz prahne po atmosférických záběrech, proto často kroutí jen nudnou tmu bez patřičného efektu. Béčkový guru Michael Paré opravdu nelení, vyplivuje levné a neoriginální filmy, ale mohl by se aspoň tvářit, že ten honorář za tu bídu dostal. On se tváří vyloženě ukousaně nudou, k čemuž má ale důvod. Fate je uspávající připitomělost, co ke konci strašně zrychlí do až parodických výšek. Jenže marná sláva, Cruz se probral moc pozdě. ()

SOLOM.

Hm tak prý strhující thriller s překvapivými zvraty…. Asi jsem viděl jiný film, jinak opravdu nevím. Dost podprůměrná podívaná, kdy mě zaujal snad jen začátek a potom naaranžované mrtvoly. Vzhledem k tomu, že nám tvůrci vyzradí vrahovu identitu již po patnácti minutách, jsem jen znuděně čekal na závěrečné titulky. Nic děsivého ani závratného nám zde ukázáno nebylo, herecké výkony pěkná bída a atmosféra leda tak uspávala. Dvakrát jsem to málem zalomil. Najde se zde sice několik světlejších okamžiků – viz první vražda, ale jinak nic moc. 30%. ()

blackrain

Vrah vraždící ve jménu Boží vůle. Ve skutečnosti maniak slyšící hlasy ve své hlavě, které mu našeptávaly, co má udělat. Ten parchant zabíjel vlastní příbuzné, děti. Nápad není špatný, ale zpracování ano. Příliš pomalé tempo příběhu škodí. Napětí nulové. Všemožné kriminálky na Nově jsou mnohem lepší než tohle. Dramatická hudba je až moc dramtická a rušivá. ()

Rodriguez

Nebýt únosů a masového vraha asi by jsme koukali na prázdnou obrazovku. V první polovině filmu nás děj navnadí a usadí do křesel s tím, že vrah zůstává utajen. Bohužel s postupem filmu (nejspíš docházel autorům dech) se vše odhaluje z tajemné roušky a vyjasňuje. Takže v samém závěru při odhalení totožnosti, už to není žádné překvapení. ()

jefff

Fate je hooodně slabá kopie Fincherovo Sedm. Obyčejné céčko se vším všudy. Ke všemu Tom Savini zde nehraje (alespoň jsem ho ve filmu ani v titulkách neviděl) a to byl přitom jediný důvod proč jsem si film koupil. ()