Během dovolené v Hong-Kongu se paní Ma narodí dvě identická dvojčata. Z té samé nemocnice se však pokouší utéct zloděj a vezme si jedno z dvojčat jako rukojmí. V tom všem zmatku se dítě nakonec ztratí a pan a paní Maovi se vrací do New Yorku pouze s jedním dítětem. O několik let později je z Johna Ma populárn klavírista a dirigent, který neví nic o svém dvojčeti Boomerovi, který se protlouká v Hong-Kongu jako automechanik, závodník a příležitostný bodyguard. Během Johnovy cesty do Hong-Kongu, kde má koncertovat dojde k jejich záměně a tak jsou dvojčata náhle v rolích o kterých neví ani zblo. (Fary)

(mOnkey)

A pak nemají převládat zažité stereotypy, podle kterých vypadají všichni Asiati stejně. Stačí se podívat na dva zdejší hrdiny, kteří jsou si podobní jako vejce vejci. Mysleli jste, že se jedná o dvojroli Jackieho Chana? Tak to jste na omylu! Nejprve se totiž obsadila hlavní herecká dvojice, a když si tvůrci všimli podobnosti obou pánů, ihned tomu patřičně uzpůsobili scénář. Tolik k hlavním aktérům; proč působí většina představitelů vedlejších rolí při scénách omdlévání jako z filmů od Asylum, to anály neuvádějí. Na filmu ihned poznáte jeho stáří, jelikož jednak obsahuje zábavný český videodabing z roku 1994, jenž svou amatérskostí dodává vtip pravděpodobně i scénám, které původně vtipné ani nebyly (nebo ne tolik), jednak je tu Maddona považována za jakýsi ideál krásy. Po celou stopáž jsem čekal, kdy se rozjedou mé oblíbené choreografické hrátky, ale marně (všehovšudy je tu pouze jedna bojová pasáž, v níž Jackie aktivně využívá ve svůj prospěch okolní prostředí a předměty v něm obsažené). Může za to samozřejmě má neinformovanost, poněvadž jsem neměl absolutně žádné tušení, na co se to chystám dívat, ale počítal jsem s tím, že když se tu vyskytuje Jackie, jsou podobné scény tak nějak samozřejmostí. Tak jako mnou nedávno viděná První rána, i Dračí dvojčata čerpají inspiraci v bondovské sérii a stejně jako první zmíněný využívají honičku z Jeden svět nestačí. No jo, jenže ten byl natočen až v roce 1999. Takže naopak, bondovky (minimálně ty z Brosnanova období) vlastně vycházejí z chanovek. Hudební motivy jsou ovšem z Bonda, to se Dvojčatům zapřít nepodaří. ()

Lacike

Uplne prvy film, ktory som s Jackiem videl a hned som dostal Jackieho v dvojnasobnej davke. Takze neprekvapi, ze som nasledne Jackieho filmom prepadol natolko, ze som sa na nich stal dodnes zavislym. Jackie v tejto akcnej komedii hra jedneho chlapika, ktory je drsny bitkar a druheho, ktory je pre zmenu jemny dirigent, ktory sa nevie bit. Cely film je postaveny na komickych situaciach, ktore vyplyvaju z ich neustalych zamen. Komedialnu stranku mal pod palcom reziser Tsui Hark a väcsinou je fakt vtipna bez naznakov trapnosti. Akcnu sceny zase odreziroval Ringo Lam a tie su na Jackieho pomery len priemerne a aj ich mnozstvo nenadchne. 2 väcsie hromadne bitky, 2 nahanacky a potom uz len prilezitostne nejaky kratky suboj. Chyba mi tu nejaky pamätny kaskadersky kusok. Zo vsetkej akcie sa najviac vydarilo finale, ktore je tiez viac postavene na humore ako nejakych obdivuhodnych chvatoch, ale fakt stoji za to. Smutnym faktom je, ze od tohoto filmu Jackie zacal v bitkach aj pri standardnych chvatoch pouzivat pomocne lana, ktore predtym pouzival len na odhodenie supera po silnom kope. Takze uz nikdy viac jeho bitky neboli uplne ciste. Skoda. Okrem Jackieho, ktory dokazal dostatocne uveritelne zahrat obidve polohy zaujme Jackieho neschopny partak Teddy Robin Kwan a 2 krasky (Maggie Cheung a Nina Li), ktore sa snazia Jackieho postavy zbalit aj ked si ich pomylia rovnako ako vsetci. Znalci HK filmov si vychutnaju obrovske mnozstvo cameo vystupov a to hlavne znamych HK reziserov. Niektori z nich sa fakt len mihnu v pozadi, takze aj ja som par z nich objavil az teraz, ked som film sledoval v poriadnej HD kvalite. Na vyvoj pribehu nemaju ziadny vplyv, ale ich vyskyt ma rozhodne potesil. Pochvalit musim aj stary dobry VHS dabing, ktory je o 1-2 triedy vtipnejsi ako novy redabing a mozno aj ako original. U nas nastastie vysla pôvodna nezostrihana 104 minutova verzia. Vysledkom ja standardne kvalitna Chanovka, ktora je viac zamerana na humor ako na akciu. 8/10. ()

Ilhan

Možná jsem v poslední době až přehnaně kritický, ale vážně? Tolik dobrých hodnocení? A že tohle válcuje třeba Dvojitý zásah, tak to ani náhodou. Když jsem byl malý, tak se mi ten film líbil, teď jen kroutím hlavou, jakou blbost byl Jackie schopný vůbec natočit. Podobné, jako u Božské relikvie 2. Infantilní humor postavený na zcela ujetém, uječeném scénáři, jehož postavy se chovají jako idioti na entou. Hodně velká slabota. ()

italka63

Starý dobrý Jackie Chan hned dvojmo, no nádhera! Jeden klavírní virtuos, druhý automechanik. Co z toho vzejde, když se náhodou potkají? Třeba luxusní scéna v obrovském koncertním sále, kdy orchestr skutečně hraje tak jak mává. Ale on nově nabitým propojením s bratrem předvádí i neuvěřitelné prostocviky. Nebo scéna ve vaně, kdy jsem nechápala, jak se tam tři mohou nacpat. A tradičně finálový závěr. Tudíž, bezva oddychovka. ()

Hellboy

Od prvních minut dobře zvládnutá a nápaditá akce. Jacky Chan v době, kdy ještě neohroženě kraloval akčním komediím. Tentokrát v dvojroli. Využito je všech možných klišé na téma dvojčat, veškerá komika pak pramení z toho, že jeden Jacky se prát umí, zatímco druhý vůbec ne. Závěrečných 40 minut je naprosto dokonalých. Od dialogu v koupelně: "Proč jsi oblečený?" "Já nejsem oblečený." až po obří bitvu v zkušebně automobilů Mitsubishi. ()

• Dimension udělal nové hudební score a Jackie Chan pro tuto verzi nadaboval svoji roli do angličtiny. (Rominator)