D4DJ

• angličtina Dig Delight Direct Drive DJ (viac)
Animovaný / Hudobný / Komédia
Japonsko, (2020–2023), 9 h 58 min (Minutáž: 23 min)

Júka Nišio, Karin Kagami, Haruka Mimura, Kanon Šizaki, Aimi, Moeka Koizumi, Risa Cumugi, Ami Maešima, Haruki Iwata, Hinata Sató, Nana Mizuki, Tóru Furuja (viac)

Aimoto Rinku se vrací ze zahraničí zpátky do Japonska, kdy přestoupí na Yoba dívčí akademii, která je zvláštní tím, že se zaměřuje kromě jiného i na DJing. Zde se brzy setká s Akashi Maho, která jí zasvětí do DJingu a vezme jí na představení skupiny Peaky P-Key. Rinku je tímto vším ohromena a rozhodnuta se aktivně zapojit, kdy po přesvědčování Maho spolu utvoří novou skupinu, do které ještě později přijmou dvě nové členky – Ohnaruto Muni a Togetsu Rei. Tím začne jejich snaha dostat se na vrchol v žebříčku skupin, kde se musejí utkat se silným oponentem v podobě skupiny Peaky P-Key nebo populární skupinou Photon Maiden. (DaweForeman)

DaweForeman

Největší překvapení a nejlepší počin podzimní sezóny 2020. Hudební anime zaměřeno na elektronickou hudbu. Zezačátku se tu člověk seznámí s jednotlivými prvky jako DJ, VJ, tanec apod., pak nastává postupné utváření nové skupiny a je zde krásně vidět jejich vývoj krůček po krůčku. Míchá se tu několik různých stylů, kde je vidět rozmanitost této oblasti. Samozřejmě asijská scéna má svoje specifika, kdy je hodně vidět vliv typicky japonských prvků, ale přesto to člověku sedne i přes určité osobní preference. Není tu ani jedna otravná postava, kdy naopak každá z nich přináší něco zajímavého. Především bych asi zmínil úplně tu "nejhlavnější" - Rinku - která opravdu dokáže pobavit a rozjasnit den. Vtip je další prvkem, který je tu dobře zpracovaný a ladí se zbytkem. Také se tu objevuje trochu drama, ale to spíše působí jako příjemně doplňující prvek, než jako hlavní zaměření. Co by člověk mohl trochu namítnout k tomuhle je zpracování animace, které je dělané ve 3D stylu. Naštěstí to není žádná kýčovitá a laciná 3D animace, ale jedna z těch nejlepších, kdy jí zde autoři záměrně a vhodně použili, protože elektronická hudba má rychlé tempo a tím pádem i tanec - pohyb, což by dělalo 2D animaci problém. Jedině bych snad vytknul sériově vygenerované publikum studentek, ale komu by se taky chtělo dělat s tolika postavami, když publikum je celkem početné. V závěru už jen hudba, která se velice povedla a našel jsme si tu nejeden super track do svého playlistu. ()

• Projekt D4DJ se k datu vydání anime sestává z celkem 6 čtyřčlenných skupin: Peaky P-Key, Photon Maiden, Happy Around, Merm4id, Lyrical Lily a Rondo. (DaweForeman)
  • Projekt D4DJ (Dig Delight Direct Drive DJ) má kromě anime také rytmickou hru pro mobily, mangu a živá vystoupení. (DaweForeman)
  • Anime je oficiálně přeloženo do 15 jazyků a nadabováno kromě originálu do 3 jazyků. Karin Kagami nadabovala postavu Akashi Maho nejen v originálu, ale i v angličtině. (DaweForeman)