Česko se vždy mohlo chlubit výtečným dabingem, ale platí to ještě? Co všechno je dabing, co jeho tvorba obnáší a je v dnešní době pro diváky stále ještě vítaným doplňkem nebo ustupuje původnímu znění s titulky? Jsou Češi připraveni se bez něj obejít? Moderátor, herec a režisér Ondřej Kepka nás zavede do zákulisí této zajímavé disciplíny, představí její herecké hvězdy a seznámí nás s nominovanými i vítězi letošního již 26. ročníku dabingových cen Františka Filipovského. (Česká televize)

mira007

Režiséři dabingu si o sobě natočili dokument a udělali to jednoduše - večer Udílení cen Františka Filipovského 2020 proložili rozhovory s top dabéry ( je pravda, že je fajn vidět, jak ty tváře povědomých hlasů vypadají ) plus něco málo teorie. Tv jednohubka, kde se ujistíme, že jsme v dabingu dobrý a je náš a nenecháme si ho vzít. ()

Teachman

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin českého jazyka a literatury. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o prostředí českého dabingu. Jedná se však o méně zdařilý projekt. ()