Dva mladíci Inumael a Leocadio sní o klidném životě v hlavním městě říše Wahrheit. Jeden se živí jako řidič zásobovacího vozu, aby zajistil peníze pro sebe a svou mladší sestru, a druhý právě nastoupil do armády. Jejich cesty se zkříží během jednoho dramatického incidentu, kdy hlavní roli hraje pašování zbraní. Tato událost oba mladé muže postaví na opačnou stranu barikády. Navíc se opět blíží doba, kdy se má vrátit tajemné světlo, které kdysi přivedlo na povrch spoustu příšer a zapříčinilo smrt mnoha lidí, tedy je nálada v celé říši ještě víc vypjatá. Inumael a Leocadio se tak pohybují v centru velkých změn, které se na zdejší společnost řítí... (Jeoffrey)

q66

Podle všeho adaptace mobilního RPG a další ze série "Evropa za druhé světové války, ale ne". To sice moc nadějně nezní, ale tohle je prequel, a jde vidět alespoň minimální množství vynaložené energie za účelem to udělat trochu míň předvídatelné a generické. Bohužel produkce působí dost nerovnoměrně (občas OK, jindy vyloženě líné nebo polovičaté, a opening je v podstatě jak nějaký screensaver), zřejmě kvůli časovým problémům, a celkově tu jaksi nevidím žádné úsilí to divákovi všechno prodat... ale trochu mě zajímá, kam to chce vlastně jít, a vybočení z řady se musí ocenit, takže tomu dám tři epizody. Zatím 1EP ty nejslabší 3*. ********** EP2 update: sice jsem řekl, že tomu tři epizody dám, ale jaksi jsem se k té třetí nikdy nedostal - toto je prostě jedna ukázka, že nestačí nedělat nic úplně blbě, je potřeba i něco dělat dobře. A to jsem tam prostě nikdy nenašel - jako dívat se na to dá, akorát mi trochu uchází ten smysl. Takže končím, hodnocení nechávám. ()

DaweForeman

Technologicky a stylově je to zasazené asi přibližně nějak v období mezi první a druhou světovou válkou, jenže naše dějiny nemůžeme brát v potaz, protože je to fiktivní fantasy svět, kde se vyskytuje i magie. Nemá to vůbec špatnou atmosféru, kdy tu můžeme vidět různé politické pletichy, různá soukromá vyšetřování, snahy odboje o zlepšení situace a tajný výzkum. Mysteriózní prvek je tak celkem velice lákavým prvkem s trochou dávky dramata. Akce tu sice je, ale hraje vedlejší roli z nutnosti pro příběh. Obecně to ale bohužel neosloví, protože je to takové dějově rozházené a celá série je spíše úvodem. Dále je toho tady tolik, co se tu děje, ale série má jen 12 dílů, takže všemu nemůže být pořádně věnováno hodně prostoru a tím pádem klesá potenciál jednotlivin. Velikým mínusem bych pak viděl postavu Inumaela, která byla taková celkem otravně napsaná a její design tomu zrovna moc nepomáhal. Po animační stránce je to slabší, kde by toho hodně potřebovalo poladit a po hudební stránce to bylo celkem slušné. ()

Jeoffrey

Docela hodně dlouhý prolog k jedné mobilní MMORPG hře. Pokud máte zájem si mobilní hru Magatsu Wahrheit zahrát, pak je dobré se na tohle anime podívat, protože se dozvíte, co se stalo nejprve (proto Zuerst) a prý to i dá spoustu věcí do souvislostí a tak vám nebude připadat, že je hned první mise tak nějak mimo kontext. Pokud jste, jako já, neměli o hře ani tušení, pak jste nejspíš viděli docela průměrný, občas zajímavý seriál, který ale neumí svou atmosféru nebo nápady ani z poloviny prodat. Příběh je docela promyšlený, ale na diváka nijak napínavě, nebo překvapivě nefunguje. Hudba je podprůměrná a kromě posledního dílu celkovému zážitku nepomáhá. Animace může někdy vypadat i pěkně (třeba ty scény, když "přišlo světlo"), jindy ale je vidět, že třeba ohledně plynulosti a pohybu je co zlepšovat. Monstra neděsí, zvraty nezanechávají dojem. Postavy jsou také docela neslané a nemastné a když mě náhodou začala nějaká alespoň trochu zajímat (třeba taková Elfriede, nebo Conrad), tak to prostě autoři vždycky něčím nějak zabijí. Ústřední dvojice mě moc nebavila, jeden je Mirek Dušín a druhý zbabělec co "hledá koule", nic pro mě... Pokračování příběhu by mě možná i zajímalo, ale nejspíš bych si ho v této formě moc neužil (a hry na mobil skoro vůbec nehraju), takže končím u prologu, který ode mě nedostane víc jak 4,5/10 ()