Lavi ide z jedného problému do druhého: jeho život plný divokých večierkov, rýchlych aút, ľahko odetých žien a milovaného futbalu sa zvrtne priam neuveriteľne. V svadobný deň zistí, že je otcom...Neprísť o svoju čerstvú manželku, postarať sa o syna,o ktorom ani netušil, uskutočniť prestup snov z TJ Vyšehrad vyššie – toto všetko sa od Laviho očakáva. Lavi sa nevzdáva, je síce stále ten istý „bývalý sparťanský“ hráč, tak trochu magor a šialenec, ale má na to!!! Neuchopiteľnému Lavimu (Jakub Štáfek) pomáha aj super schopný agent Jarda (Jakub Prachař) a nekonečnú podporu má v svojej „duty free“ priateľke–manželke Lucii (Šárka Vaculíková). (Magic Box)

UncleG odpad!

Rozdíl v pojmech "Nekorektní" a "Naprosto bezduchá, zbytečně vulgární supersračka" je myslím poměrně zásadní. Film jsem bohužel viděl. Sice ne úplně celý, ale podstatnou část. A můžu suše konstatovat, že součet všech pozitiv se limitně blíží číslu -850. ()

decouble

OK, má to srdíčko, což asi potřebuje cokoliv, co má být v českém fotbalovém kontextu úspěšné. Ale když "Vyšehrad: Fylm" v žánru fekální komedie porovnáme s "Párty Hárder: Summer Massacre", je to zoufale nevtipné. Ano, oba filmy střílí vtipy kadencí kulometu a oba občas vystřelí naslepo, ale zatímco Vyšehrad vlastně zůstává konvenční zábava pro masy (s předvídatelnými vtipy), Párty Hárder se nebojí tlačit vtipné situace do absurdity a vytasit s něčím opravdu šíleným. Takže když ve Vyšehradu dojde ke scénce, kde Lavi omylem zasune do mámy přítelkyně, tak je to sice legrační, ale zároveň čajíček oproti vrcholně překvapivýmu zásunu do vlastního otce (první Párty Hárd), což je scéna, která navíc korunuje hrdinovu cestu za ztrátou panictví. ()

Colby Sawyer

Lavi je tak trošku dilina a já si myslel, že budu taky, když se na tohle podívám. Popravdě bych na film po tak trapném seriálu ani nevyrazil, kdybych před kinem nepotkal kamarády, když jsem měl zrovna dvě volné hodiny. Tímto jim děkuji, že mě na něj vytáhli, protože jsem se k mému obrovskému překvapení skvěle bavil. Vyšehrad je totiž dosti povedenou komedií, která je většinu času fakt vtipná a trapná je jen občas. Nechlámal jsem se sice tolik jako většina sálu, protože některé věci byly přeci jen trošku mimo, ale možná jsem jen suchar. Mnohokrát jsem se však od srdce zasmál a některé gagy jsou prostě perfektní. Scénář je sice předvídatelný a plný klišé, přesto náramně funguje. Film má začátek, prostředek a konec, přičemž má i smysluplný dějový oblouk, kde se postavy vyvinou. V českém filmu je tohle malý zázrak. Cameí je zde hromada a já si je jako dlouholetý fotbalový fanoušek velice užíval. Celkově jsem byl překvapen z režie i produkčních hodnot, protože Fylm působí jako takový malý český blockbuster a je vidět, že prachy v rukou šikovných filmařů dokážou stvořit super počin i v našich končinách. Byl jsem velice skeptický, ale jsem rád, že si Štáfek tento nekompromisní projekt vytvořil, stojí rozhodně za vidění a to já české filmy zpravidla nedoporučuji. ()

Steven47

Co k filmu říct? Ujetá komedie, která si dává jediný cíl – pobavit. Jestli se to povedlo si každý musí posoudit sám. Já jsem si to nicméně náramně užil. A nejenom proto, že mám rád fotbal a tady je těch narážek fakt nespočet. Ten jinak ve své podstatě hloupý a fekální humor prostě dokáže člověka rozesmát, protože krásně zapadá do celkové atmosféry. Samozřejmě ani v žánru komedie nejde o bezchybné dílo, několik fórků mi přišlo dost na sílu, což ale vynahradily perfektní scény jako návštěva rodičů či večeře doma s matkou. Trošku navíc mi přišlo duo mafiánů, tam jsem se přinejlepším párkrát pousmál. Ale to je vlastně k postavám jediná výtka. Lavi je skvělý a jeho filmový syn je parádní herecká posila, strašně mě bavil a zároveň zajistil dost funkční finále. Agent Jakub Prachař či trošku „jednodušší“ manželka Šárka Vaculíková taky na jedničku. Ve druhé třetině mi přišlo, že film trošku ztratil drive, zvlášť v porovnání s dost našlapaným začátkem. Naopak konec mě mile překvapil, že zahrál, a to dost povedeně, na vážnější a emociálnější notu. Větší pecka, než jsem čekal, případnou dvojku si s chutí dám. 8/10 ()

L_O_U_S

Seriál jsem zalomil někde u čtvrtého dílu, takže jsem nebyl úplně v obraze, na co film navazuje. Nevadí, dalo se na to dívat i tak. Je mi trochu líto, že tvůrci sklouzli k šablonovitému vývoji děje po hollywoodském vzoru, ale i tak jsem se jakž takž bavil. (1 421.) ()

higuain

Že to bude kardinální kokotina bylo dopředu jasný. Otázka byla pouze jediná - dokáže to pobavit? No mě to rozhodně pobavilo, ergo splnilo svůj účel. ()

kajas

Tenhle film samozřejmě nejvíc ocení fanoušci původního seriálu a taky českého fotbalu. Narážky na zákulisí nejvyšší fotbalové soutěže jinak určitě pochopit nejdou. Fekálního humoru je tu na můj vkus pořád hodně, oproti seriálu ale musím vyzdvihnout stabilní vyprávěcí linku a hlavně desetiletého Jakuba Jenčíka v roli Laviho synka. Troufám si tvrdit, že některé scény musely být Jakubovou improvizací, protože tak sympaticky bezprostřední dítě jsem v českém filmu dlouho neviděla. Těch 500 000 diváků v kině bych víc přála jiným snímkům, ale jako jednorázová zábava je to více než ucházející. Přemýšlel jsem... Bolelo to? ()

sofiapetra

Tak tomu se říká využitý potenciál - zasmála jsem se docela často, několikrát opravdu hodně (pár ftipných situací a hlášek bylo i mimořádně originálních), což se mi u komedií, natož české provenience, v posledních letech stávalo jen málokdy. ()

ilemas

Původí Vyšehrad seriál jsem neviděl a ani další seryál, nikdy mě to nelákalo i když se o tom všude mluvilo, v práci, v MHD..., jelikož prostředí fotbalu mě nelákalo. Fylm je velmi ujetá přisprostlá komedie,která se leckomu nemusí líbit, ale mě právě tou svou sprostotou a mnohdy trapnými, ale dobrými scénami dostal. Malý inteligent to zahrál skvěle. ()

William_

Naprostá pecka a film, který se zařadí mezi mé nejoblíbenější české filmy. Nutno podotknout, že film je rázný, rozhodně nic pro slabší povahy, avšak pokud se pohybujete v českém fotbalovém prostředí ( zajímáte se o něj), tak vám film přinese spoustu easter eggů, které vás skvěle pobaví. SPOILER: A výbuch ve FAČRu byl snad už jen třešničkou na dortu :) ()

Figu

Čekal jsem sílu, ale Štáfek a spol do toho dali ještě víc! Vulgární, bizarní, fekální prasárna o prcání, smažení a lehce o nádechu fotbalu! Jo bomba přesně pro mě! Navíc těch celebrit ze všech koutů sportu a televize naplavenejch a nasoukanejch do tohodle FYLMU! Pecka! Jestli se ti líbil seroš, tak tě tohle určitě nesmí minout! Všichni se zesměšnili, ovšem všichni na to měli koule! A to se cení! Aspoň u Figa!!! Díky Lavino!!! 95% ()

M.i.k.e

Fylmový Vyšehrad je stejný jako Lavi sám. Chvíli génius, chvíli dylina, rozhodně však však ustál přechod z kraťoučkého formátu na celovečerní mnohem lépe než Tři tygři. Příběh, kdy Lavi zase něco podělá a pak se musí poučit a zachránit to je sice stále prostinký, ale dostačující a co je hlavní, humor tu funguje tak jak jsme u Laviho zvyklí (i když některé fóry pochopí jen ti co znají fotbalové prostředí - narážky na Berbra, balení finské dívky v baru,...) Tu a tam by sice tvůrci mohli trošku ubrat a zbytečně to nehrotit za každou cenu, ale těch momentů je naštěstí jen pár.Moc českých komedií které bych si s chutí pustil znova v posledních letech moc není a sem rád že Vyšehrad nezklamal a je tak ne zrovna častou výjimkou...75% ()

kaposlav

Dobrá zábava na český spôsob. Film o jednoduchom futbalistovi, ktorý zrejme preflákal talent. Udelil som 3*, ale priznávam sa, že pred 15-25 rokmi by som dal rozhodne väčší počet hviezdičiek. Humoru dostatok a dá sa to pozrieť opakovane. ()

rakovnik

Náš známý Lavi je jak víme blbá kopačka. Ve filmu ale ukáže i srdce a jakýs takýs rozum. Děj se pořád poněkud seriálový, ale přes sled scének klopýtá jedním směrem. Vtipu je dostatek, sprostých slov také. Závěr je slušný a jsem rád, že si k sobě našli cestu postavy, které k sobě patří. ()

Rocky88

Fotbalem čas neztrácím a seriálovej Vyšehrad mě skoro k smrti unudil. Proto chci poděkovat kámíkům za společnej výlet na tuhle hovadinu, protože, světe div se, je to velká zábava. Samozřejmě, příběh je šablonovitý a žádné překvapení se nekoná, tudíž musí zachraňovat Kuba Štáfek a jeho vymydlený hovnomet, což se mu vysloveně daří. Už není tak nesnesitelný jako v seriálu a otcovská role do filmu vyloženě sedla (za dávání motorboatingu v 8 letech hodně velká závist). Zdatně tady ovšem se-kund-ují i vedlejšáci Vaculíková, Jenčík, naopak trapnej je vemeno Plesl. Vtípků na adresu fotbalu je tu dost, těch kvalitních je jako šafránu, ale když už, tak jsou na výbuch smíchu. Je to tak na dvě hvězdy, ale celkové překvapení z filmu zvedá hodnocení o level výš. ()

bourec

Na rozdíl od seriálu to má naštěstí i příběh. Ten klučina byl asi to nej, co mohlo film potkat. Jakub Štáfek není úplně mým oblíbencem, ale s tímhle se popasoval dobře. Po druhém promítání jsem víc než spokojený. 80%. ()

ProNotor

Neměl jsem od tohoto fylmu moc velká očekávání, ale nakonec jsem byl docela mile překvapen. Plno hlášek, celkem ten děj měl i hlavu a patu. Fotbalové scény raději nekomentovat. Pro pobavení určitě ano, taková oddechovka. S odřenýma ušima 4*. ()

MrPierc

Seriál neznám, ale Lavi film mě bavil. Je to vlastně jen přehlídka gagů, hlášek a klasický příběh o polepšení. Tupý fotbalista si nachází cestu k nalezenému synovi. Jadrná čeština, vypatlaný Štáfek a všudypřítomné kozy. Pohodový páteční film i pro nefotbalistu. I když tu mají jen malé role, tak nesmím zapomomenout na moc zajímavé herečky: Ivana Chýlková, Věra Hlaváčková a hodně vampoidní Jana Kolesárová. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin