Lavi ide z jedného problému do druhého: jeho život plný divokých večierkov, rýchlych aút, ľahko odetých žien a milovaného futbalu sa zvrtne priam neuveriteľne. V svadobný deň zistí, že je otcom...Neprísť o svoju čerstvú manželku, postarať sa o syna,o ktorom ani netušil, uskutočniť prestup snov z TJ Vyšehrad vyššie – toto všetko sa od Laviho očakáva. Lavi sa nevzdáva, je síce stále ten istý „bývalý sparťanský“ hráč, tak trochu magor a šialenec, ale má na to!!! Neuchopiteľnému Lavimu (Jakub Štáfek) pomáha aj super schopný agent Jarda (Jakub Prachař) a nekonečnú podporu má v svojej „duty free“ priateľke–manželke Lucii (Šárka Vaculíková). (Magic Box)

Xmilden

Gagy už tolik nerazí do očí a jsou upozaděné za příběhem. Ano, film má příběh. Lavi se stal nečekaně otcem, opíchal nechtěně svou tchýni, naštěstí jen trošku, takže má u svojí nové manželky útrum ještě před svatební nocí a je to minimálně zpočátku stejné hovado jako v seriálu. I on ovšem prochází určitým vývojem. Klidně bych si setkání s ním po krátkém čase zase zopakoval. V téhle fotbalové tématice jsme my Češi myslím docela schopní. 75% ()

DJ_bart

Seriál je svou spontaneitou a trapnohumorem o level výš; ten komediální tah na branku je ve filmový podobě dost mimo a když už se snaží vymanit ze škatulky stereotypní český komedie, tak marně.... pořád je to ale lepší jak polovina našich domácích výkvětů. Jakub Jenčík je mimochodem ohromnej talent. ()

filmfanouch

Seriálový Vyšehrad se stal fenoménem, kdy se dalo těžce věřit tomu, že dal po 10 epizodách svého seriálu Julis ´´ Lavi ´´ Lavický divákům skutečně poslední sbohem. Místo nových epizod ovšem došlo na rozhodnutí, že se Lavi vrátí v celovečerním Vyšehradu s názvem Vyšehrad: Fylm. A krom dalšího fotbalu, orgií a omamných látek tentokrát dojde i na otcovské povinnosti. Po vzoru Okresního přeboru a Kanceláře Blaník se tak Vyšehrad dočkal filmového upgradeu. Měla ovšem realizace smysl? Bylo velmi snadné se obávat, že filmový Vyšehrad ve finále bude působit jako 2. série sestříhaná do jednoho filmu, kdy půjde o sérii samostatných příběhů, které by snad jen mohl spojovat nalezený syn a čachry s fotbalovými nekalými praktikami. Velmi milým překvapením je tak fakt, že u Vyšehrad: Fylmu funguje něco jako funkční dramaturgická stavba a Vyšehrad: Fylm má skutečně příběh, který jde z bodu A do bodu Z. Po vzoru Vyšehradu poté platí, že člověk nemusí být nutně zapáleným fanouškem fotbalu, aby si humor ve filmu užil. Stačí jen trocha toho všeobecného přehledu a sledovat, že Vyšehrad: Fylm rozhodně není pohroma. Kromě ústředního obsazení, především představitele Laviho a autora seriálu Jakuba Štáfka se od seriálu vrátil i režisér Martin Kopp. Díky většímu rozpočtu náhle filmový Vyšehrad mohl být dražší, velkolepější a jít ještě o kousínek dál. To potvrdil i představitel manažéra Jardy Jakub Prachař, který osobně označil Vyšehrad: Fylm za novodobý trezorový film, který jistou dobu žádná televize nechtěla (nakonec ta milá povinnost padla na TV Nova). Styl humoru zůstává stejný jako u seriálu, jen jde skutečně o trochu dál. A pak jen sejde na tom, jak moc vám ten víceméně nekorektní humor přijde vtipný. Vyšehrad: Fylm by přitom chtěl tak trochu být i satirou, kdy si především rýpne do toho, jak nekalé praktiky vlastně ve fotbalu panují z vyšších míst.  Už v 10. díle seriálu zazněla věta ´´ Já se nechci dožít doby, kdy budu chodit na fotbal, aniž bych věděl, jak to dopadne ´´. Filmový Vyšehrad: Fylm jde v tomto ohledu ještě dál a v jeden moment jedna stěžejní postava obhajuje ty nekalé praktiky jako klíče k tomu, aby fotbal nebyl nuda. Tyhle vtipy fungují a především Miroslav Hanuš je jako fotbalový ´´ taťka ´´ vynikající. Bohužel je ho ve výsledném filmu skutečně málo. Prim tak ve finále hraje především to, jak se nezodpovědný člověk jako Lavi musí starat o svého osmiletého syna. Nebo je to spíš naopak? Tahle linka dle očekávání nikam nevede. Lavi nevyspěje, zůstane v podstatě stejným dementem. Těžko se dá ovšem věřit tomu, že tvůrcům šlo o cokoliv jiného. Téma zodpovědnosti je ve filmu nastíněná, ve finále ovšem skutečně nikam nevede. Dá se to ovšem velmi snadno pochopit. Diváci milují Laviho takového jaký je a nějaká ta dvířka pro pokračování nejde zničit radikální přeměnou charakteru. Především i proto, že se dá skrze Laviho nadále utahovat z různých fotbalových ikon. A to nejen z Tomáše Řepky či Ladislava Vízka. Staré známé obsazení je nadále fajn, především Jakub Štáfek je jako Lavi nadále neskutečně zábavný. Jakub Prachař se vrací do role Jardy (opětovná přeměna z obličeje Jaromíra Noska v součtu vůbec adresovaná není) a vzájemné diskuze mezi Lavim a jeho manažérem nadále patří mezi jedny z nejzábavnějších momentů. Šárka Vaculíková je jako Jardova sestra a Laviho manželka Lucie nadále též velmi zábavná. Nová tváře (kromě Mirka Hanuše také Jaroslav Plesl či David Novotný) jsou ve svých úlohách velmi fajn, opět ovšem platí především to, že je většina postav stereotypních. Jakub Jenčík je poté vynikající volba pro syna Laviho a v rámci celé té linky krom humoru ve finále překvapivě funguje i cosi jako emoce. Převažuje v ní ovšem především ten nekorektní humor sázející především na to, že zhruba tak nějak takhle byste asi osmiletého kluka ´´ vychovávat ´´ neměli. Skutečně záleží na tom, co už někomu přijde moc a zda vám skutečně přijde vtipné, že někdo tlačí hlavu osmiletého chlapce do obřího poprsí či to, že osmiletý chlapec svého otce probouzí šťoucháním do hlavy gumovým penisem. Každý má hladinu humoru nastavenou tak trochu jinak, každému někdy něco přijde jako už příliš moc. Vyšehrad: Fylm má spousty vtipných gagů či vtipů, v jistých momentech je ovšem dost možná vidět, že někdo měl říct dost. Stěžejní je ovšem fakt, že něco tak nekompromisního a odvážného u nás skutečně mohlo vzniknout. Nestrhne to vizuálem, scénářem roku či čímkoliv, co by z Vyšehrad: Fylm udělalo zásadní film. Strhne to tím, že něco takového skutečně mohlo vzniknout. A i skrze tuto odvahu si Vyšehrad: Fylm svůj úspěch zaslouží.   Vyšehrad: Fylm má ve finále svými kvalitami blíže k zábavnější první polovině původního seriálu. Není to zásadní film, jde ovšem o výrazný příspěvek do rybníčku českých komedií. Nekorektní komedie (jako nekorektní humor sám) nevymírají jen u nás, i proto je nutné si každého dalšího přídavku navíc vážit. Pokud bude Vyšehrad: Fylm úspěšný (bude) a pokud to znamená, že dojde na nějaké to pokračování (velmi pravděpodobně), snad to i příště bude alespoň takto nekompromisní.... () (menej) (viac)

Big Bear

,,Když je absolutní rovina, tak neteče ani hovno!'' --- Před nějakou dobou jsem zcela nepřipraven viděl před tímto dílem Vyšehrad: Seryál, měl jsem podobný dojem jako když se  rodič s mrkvičkou v ruce a se svojí ratolestí  místo v dětské ZOO s králíčky a ovečkou ocitl na regulérním Safari v otevřeném prostoru s volně pobíhajícími lvy. K Fylmu jsem tedy přistupoval už výrazně obezřetněji a snad proto jsem si to tak náramně užil. Ano, po dlouhé době jsem se u české komedie fakt smál místy nahlas. Jestli má každý herec svoji nějakou životní roli, tak Kuba Štáfek má svého Laviho i kdyby se do budoucna vyprofiloval do formátu třeba A. Hopkinse :-). Prostě, už nechal otisk. Co otisk. Rýhu! Fakt mi to bavilo celou dobu a každá figura byla skvělá! Krausová, Pavelka, Kubařice, manažer Prachař, Prachař starší , Plesl s  Novotným i ten malej velkej prďola Jakub Jenčík. A samozřejmě mistr Hanuš. Kdo žije fotbalem, jistě si v tom najde mnohem víc než běžný divák, protože film je doslova prošpikovanej narážkami na lecos z velkého fotbalu. Jetli nějaká scéna z tohohle filmu má být legendou, pak je to proslov Hanuše o kráse fotbalu a rozhodčích co tu hru dělají teprve zajímavou. Já fakt ležel :-). Průser je, že je spousta těch, co si fakt myslí, že to talkhle má být. Fylm je šíleně podhodnocený a proto přihodím o gól navíc. Mně to zvolněná tempa ke konci přišlo fajn. Tohle je za 5 branek, naprosto skvělá satira ! * * * * * ()

pornogrind

Sice mě seryjálovej Lavi bavil asi o něco víc ale ani ten Fylmovej není vůbec k zahození. Lavi je prostě pořád stejnej vocas, kterýmu tady navíc zdárně sekunduje Lavi mladší. ()

kingik

Hláškující inteligent a hovado Julius Lavický s myšlením primáta dokazuje, že i fotbalisté mají své (plodné) dny. Zelený pažit je jeho druhý domov a coby geniální fotbalista na něm po kontaktu s míčem předvádí své nejlepší technické finesy. Pravda, září jen v druhé lize, v FK Slavoj Vyšehrad, kam po špatné morálce klesl, ale to se všechno přece může změnit. Nepůjde to ale hned. Jeho soukromý život je navíc zatížen požíváním alkoholu a drog a na kontě má i četné milostné aféry. Ta jedna už má stáří 8 let a má podobu blonďatého chlapečka, který tvrdí, že populární skandalista "Lavi" je jeho otec. Jakub Štáfek vtrhl z internetových platforem na plátna kin, aby vztyčeným prostředníčkem všem komediálním tvůrcům ukázal, jak se má dělat dobrá komedie. Nekorektně a opravdu humorně sledujeme příval originálních hlášek, které se zastaví až s naběhnutím závěrečných titulek. Svatba i otcovské pudy zasáhnou do života fotbalisty. A jelikož je řeč o českém fotbalu, tak se to neobejde ani bez korupčních afér. Je to Štáfkův film, podílel se dokonce i na režii, takže v něm vyniká především on, ale rozhodně by ten pohyb po komediálním hřišti nešel tak zdařile, kdyby neměl kvalitní spoluhráče. Šárka Vaculíková jako jeho novomanželka zastává povětšinou roli objektu sexuálního zájmu. Výrazným komediálním partnerem je zde i Jakub Prachař jako fotbalový agent. Neztratili se ani další a početní účastníci komediálního mače. V podstatě každá figurka na poli je nějakým způsobem zábavná. Tahle hrubozrnná záležitost značně vyniká svojí unikátní originalitou a velkou humornou kadencí, což se projevilo i na vysoké divácké návštěvnosti, tudíž by guma Lavický nemusel kopnout do fotbalového míče naposledy. A někdy v budoucnu by se se svojí diagnózou fotbalového génia i blba mohl vrátit. 9/10 ()

Frajer42

Nedával jsem moc šancí tomu, že ještě někdy uvidím povedenou komedii plnou absolutně nekorektního humoru. Konečně správně dementní a pokleslý humor přesně podle mého gusta. Vytknul bych jediné a sice hrozně málo fotbalu. Chápu toto rozhodnutí tvůrců, díky kterému byl film podstatně přístupnější pro početnou širokou veřejnost. Spíše než o fotbalu je snímek o skládání zkoušek na otce roku. Kupodivu to funguje velmi dobře a bránice mi kmitala po celou stopáž. Nechybí tomu hlášky, nechybí tomu černý humor, nechybí tomu narážky na nechvalně známé fotbalové kmotry a překupníky s výsledky a nechybí tomu ani správně ujetý děj a mnoho známých fotbalových tváří. Za mě mimořádně dobře odvedená práce po všech stránkách. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl a očekával. Tohle je směr, kterým by komedie pro mladé publikum měly kráčet. Snad jen nakopnutého Bicana si mohli odpustit, to se v kině nesmál vůbec nikdo. [90 %] ()

Kothy

Film zvedl laťku ještě o něco víc. To, co byla v seriálu jen hromada gagů a trapasů tady funguje jako ucelený příběh, který má začátek a konec. Lavi se dostává do těžké situace. Po nevydařené svatbě se mu hroutí i kariéra a do toho se objeví ještě jeho údajný syn. On neví, co má dělat a všechno řeší tak nějak po svém. Musí si ale uvědomit, co je v životě důležité a co vlastně chce. A to se mu i tak nějak podaří. Najdeme tu celou plejádu slavných osobností a sportovců. To samé se dá říct i o různých narážkách a odkazech. Dozvíme se i víc o Laviho minulosti a o soukromí jeho agenta. Na český film je to rozhodně úspěch, i když je to dost sprosté. V kinech to trhá rekordy a to zaslouženě. Nudit se rozhodně nebudete. "Tos zabil, úplná bomba." :D ()

MikeCool

Očekával jsem více, zvláště podle ovací. Zkrátka filmová verze seriálu, která pobavila. Dojem celovečeráku možná trochu kazí střih, který jednotlivé fragmenty "děje" odděluje tak, že to působí jako spíše taková plejáda skečů. Některé scény velmi pobavily. ()

Kudly4

Nejvulgárnější, nejvtipnější, nejstylovější česká komedie, která už teď, po první projekci, se u mě stala srdeční záležitostí. Pokud někdo přijde ke mě na návštěvu, tohle bude hrát jako kulisa ! Opravdu, nejlepší česká komedie, kterou jsem kdy viděl. Co věta to hláška, smál jsem se od začátku do konce, geniálně obsazené, líp už to ani nešlo. Vyšehrad: Fylm je prostě pecka ! Tak co, jak se ti líbil dárek ? Jóó, fakt bomba, si zabil. Objednávám Blu-ray, hned ho zarámuji a pověsím si ho na zeď. No nic, jdu si to pustit znovu. TOP ! ()

dopitak

Až na tu kukuřici na začátku, to už bylo za hranou, docela solidní. Vtipné hodně, pár velkých seků se taky najde. Plesl na zabijáka? :) Škoda že Hanuše ukázali zepředu, to nemuselo být, protože ty reálie jsou ve filmu zobrazeny trefně. ()

korbitch22

I když sledujete ty nejlepší České filmy, kde hraje top jako Roden, Trojan nebo Vaculík, pořád vidíte jen herce. Ano, herce kteří podávají úžasný herecký výkon, ale furt jsou to jen herci. Štáfek je Lavi, Lavi je prostě tragikomická figurka a odraz Českého fotbalu. Ale to, že to takhle dokáže je ultimátní kotel. Nepamatuju, kdy jsem se v kině tak strašně tlemil a casting jeho syna BTW herec co hraje jeho syna je druhý Tomáš Holý. Prachař na Českého lva. Naprostý fenomén. Nenapadá mě nikdo, kdo by dokázal nebýt hercem, ale danou postavou. Kromě Paula Hogana, který byl, je a bude Korodýl Dundee a Johnnyho Deppa, který je kapitán Jack Sparrow. Ano, takový borec je Jakub Štáfek, je to Lavi a já ho žeru. 95%. ()

Arsenal83

Ako seriál, alebo skôr ešte o stupeň horšie. Ja som sa na tomto štýle humoru nebavil. Dosť presexualizované a vulgárne. Ten mastný chochol by som mu hneď vyholil, strašne nesympatická postava. ()

Chrustyn

Přestože je to Fylm, pořád to působí jako Seryjál. Vše co se divákům na Vyšehradu líbí, mají i zde, tentokrát s pokusem o příběh. Pořád to je ale sled epizodek ze života Lavyho, kterej šuká, chlastá, fetuje a tentokrát se i snaží být otcem. ()

Marze

Od internetoveho serialu je to posun k sursimu publiku. Krupansky humor asi nejvic oceni nezletile publikum. Zapletka ze je Lavy osm let otcem by vydala na dva  dily vecernicku, ale libilo se mi treba parodovani romantickych vztahu. A ucast fotbalovych hvezd Rosickeho, Smicera, Kollera. Adoptovany syn Lavyho se mnohdy chova dospeleji nez on. A jejich vztah je az dojemny. ()

heyda

Seriál je lepší, ale i tohle se dalo přežít. Začalo to dost přehnaně až hloupě, jednu chvíli jsem to chtěl vypnout, ale ta druhá půlka začala být docela vtipná a trefná, narážky na český fotbal se povedly. Velkým kladem bylo angažování Kuby Jenčíka, který tomu dal ten správný rodinný rozměr. Takže v konečným důsledku ucházející podívaná, ale 3 hvězdy jsou opravdu strop. ()

Stanislaus

Vyšehrad jsem neviděl a fotbal (vlastně tak nějak sport celkově) mě míjí hodně velkým obloukem, takže jsem k Fylmu přistupoval s "čistým štítem". Na české poměry se jedná rozhodně o povšimnutíhodný komediální snímek, u něhož pochopím asi jakékoli hodnocení. Příběhově jde sice o vykrádačku na entou (přerod nezodpovědného 'dementa' v zodpovědného 'dementa' jsme už viděli v mnoha variacích v jiných filmech) a spousta "džouků" se objevila už v traileru, nicméně bych lhal, pokud bych řekl, že jsem se v kině nebavil. Ve výsledku je to lehce nekorektní a lehce (více) oplzlá cypovinka s pár dobrými nápady, která dokáže oslovit i člověka nepolíbeného fotbalem. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin