V blízké budoucnosti bylo lidstvo napadeno neznámými monstry, které společnost začala označovat za „nepřátele lidstva“. V odpověď na tuto hrozbu byly zřízeny na odlehlých ostrovech speciální školy pro lidi s nadpřirozenými schopnostmi, kteří se mají stát budoucí obranou linií proti této hrozbě. Alespoň to si zdejší studenti myslí...
Realita je taková, že oním monstrem, které před lety zaútočilo na společnost, byl první člověk, u kterého se projevily jeho nadpřirozené schopnosti, což mělo za následek zničení celého města. Případů lidí, kteří se objevili se superschopnostmi a nezvládali je, začalo přibývat. Vláda se nejprve rozhodla tyto lidi využít v ozbrojených složkách a k boji s jim podobnými, ale to vedlo pouze k ještě větší destrukci a snaze lidí se superschopnostmi o ozbrojenou revoluci, která vyústila v rozsáhlou válku, kterou ale obyčejní lidé naštěstí vyhráli.
Novým způsobem boje s touto hrozbou se tak stala segregace na odlehlých místech, zmatení nepřítele a jeho postupná likvidace pomocí nastrčeného, speciálně vycvičeného zabijáka, jehož úkolem je zjistit a potvrdit superschopnost studenta a následně ho beze svědků zlikvidovat, to vše v zájmu ochrany lidstva. (Jeoffrey)

SonGokussj

[3 EP] Takový Death Note ze školního prostředí, po 3 episodách vcelku zájem. Ale velmi rychle to může spadnout do nějaké blbosti. Dokoukáno: K blbosti to opravdu spadlo, skoro jsem sérii v polovině dropnul. Takový téměř klasický battle-royale. Avšak pak se tam stane taková věcička a dost to obrátí příběh. Člověk to přestane vidět jako "L vs Yagami Light" a potenciál se vcelku otevře. Najednou jsem se přistihl, že se na nové díly dost těším. A k mému překvapení to gradovalo až do finální 13. episody. Mám v hlavě více otazníků (pozitivních), než zodpovězených odpovědí. V této chvíli bych to přirovnal nejspíš k Assasination Classroom, která také zprvu vypadala velmi jednoduše, avšak na pozadí se odvíjel doposud neukázaný příběh... Za mě vcelku i doporučuji, sleduje se to velmi jednoduše, po překonání prvních episod to začne být i zajímavé. Good dog 75 % ()

DaweForeman

Jak už bylo zmíněno v popisku, příběh se zaměřuje na opuštěný ostrov, kde jsou shromažďováni všichni uživatelé různých nadpřirozených schopností a mezi nimi je jeden zabiják nastrčený vládou, který je má zabít. Tentokrát se to nezaměřuje na detektivní činnost v podobě hledání zabijáka, ale zaměřuje se to na příběh zabijáka, který se snaží dělat vše pro to, aby splnil svou misi a nebyl odhalen především jedním studentem, který ony vraždy vyšetřuje. Situace se tak oproti normálu obrací, kdy o vrahovi víme mnohé a naopak o vyšetřovateli málo. Tento prvek možného odhalení a kreativní způsob zabíjení je to, co dělá tohle anime zajímavým. Možná bych zmínil ještě pohnutky hlavní postavy, ale vzhledem k otevřenému konci je nelze úplně posoudit. Největším mínusem na tomhle je zaprvé animace, která má trochu infantilní designy a také chování postav, kdy je tam spousta postav, které se chovají opravdu dětinsky. Chápu, že na to mají věk, ale kdyby se tohle anime zaměřilo spíše na dramatickou stránku a dospělou úroveň té většiny ostatních postav, mělo by to úplně jiný nádech. ()

kirmakX6on

jsem si nepřečet obsah a první zlikvidovanou postavu jsem si zaměnil za hlavního hrdiny... když mi došlo, že je fakt mrtvej, tak mě to děsně naštvalo a skoro jsem dal anime k ledu. Dobře, že jsem se k anime vrátil. Většina postav je sice nudná až otravná, jen čekající na likvidaci ...ale děsně chytrá hlavní hrdinka a vyšetřující Kyouya se o dostatečné napětí postarají. A vzhledem k tomu, že v první sérii nestihla povraždit všechny, nebylo moc divu, že je potvrzená druhá série. Píšu si do kalendáře... 70% ()

Jeoffrey

Tento komentář pravděpodobně obsahuje nepřímé SPOILERY a nejrůznější podivné náznaky, tedy by ho nikdo, kdo si tohle anime chce užít, asi neměl číst... První dojem - Among Us ze světa nepovedené Mojí hrdinské akademie ?!? Divné, ale zároveň i podezřele zajímavé... Druhý dojem už je o dost slabší, říkám si, že kdyby tohle byla hra v Among Us tak všichni ti hráči kolem rozhodně nejsou "nejostřejší tužky v penále" a to jak se ze všeho jedna z postav pořád vyvlíká začne být časem už dost pitomé! Nekonají se ani velké, dramatické a hlavně povedené souboje intelektů (i když se o ně autoři občas tak moc snaží)! Hlavní hrdinové nejsou geniální, jen prostě nejsou úplní troubové, jako 90% zdejšího osazenstva (a tak je mezi slepými jednooký králem...). Dokonce i ta změna mezi hodnou a zlou Nanou za použití rádoby dramatického podsvícení a vnitřních monologů na mě nefunguje. Třetí dojem to ale vše nejen že zachraňuje, ale vyzvedává z hladin průměru a může za to příchod jednoho "kocoura" na scénu a finální drama se "psem", které je do jisté míry očekávané (těch vlajek tam je...) a tak bohužel nezasáhne Jeoffreyho tolik, jako hlavní postavu. Ovšem příchod onoho "kocoura" předestírá to o čem píše Goku, že je příběh opravdu mnohem hlubší, ukazuje se, že nic není nikdy jen černé nebo bílé a to nám slibuje, že to mají autoři promyšlené a mnohem zajímavější, než jak vše ze začátku vypadalo. Na druhou sérii se s chutí podívám, dá se teď docela snadno spočítat, jakým směrem by se měla odvíjet a ten směr se mi líbí. Obzvlášť mě zajímá, jak bude zpracovaná jedna věc, kterou očekávám a u které si nejsem jistý, jestli na ní má dotyčná postava ještě nějaké právo, ale víc už neřeknu, už tak je tenhle komentář zase plný mnohoznačných a nepřímých SPOILERŮ, takže dost, nechápu proč to čtete... Bavilo mě to, ale má to své mouchy takže za mě 6,9/10 ()