Hypnosis Mic: Division Rap Battle - Rhyme Anima

• Japonsko ヒプノシスマイク -Division Rap Battle- Rhyme Anima
Animovaný / Hudobný
Japonsko, (2020–2023), 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Jóhei Mijawaki

Hudba:

R.O.N.

Júsuke Širai, Šintaró Asanuma, Šó Hajami, Subaru Kimura, Wataru Komada, Kento Itó, Haruki Išija, Kóhei Amasaki, Sóma Saitó, Šiničiró Kamio, Rjúiči Kidžima (viac)

• Season 1 (2020) - 13 epizód

• + (2023) - 13 epizód

q66

Tohle je založené na rytmické moblní hře s rapovým tématem, což není zrovna nijak vzrušující, hlavně když designy charakterů jsou stejně špatné jak by člověk čekal. Jenže, v praxi to funguje podstatně líp než na papíře; je to praštěné (premisa je v podstatě to, že všechny zbraně na světě byly nahrazené mikrofonama, a konflikty se odteď řeší rapem), má to kvalitní produkci, rapové souboje mají formu stylových hudebních videí, a ani ta hudba není z nejhorších - minimálně teda na poměry ultra-komerčního pop-rapu to určitě jde. No, narozdíl od třeba Assault Lily není vůbec předvídatelné, jestli si to tu úroveň udrží, ale první dvě epizody byly zábavná záležitost, tak tomu dám šanci. Zatím slabé 4*. *********** 7EP update: no, po prvních pár epizodách se začalo ukazovat, že seriálu absolutně nezáleží na jeho premise, což je velká škoda, protože to je to hlavní co má; místo toho se pokouší o víceméně charakterově založené epizody, a ve výsledku tohle selhává, protože tu nejsou žádné opravdu silné postavy; pouštíme se tu do něčeho, na co seriál prostě nemá. Úplně nejhorší ale zatím byla epizoda 6, kde z nějakého důvodu znovu všechny představili a celé to byla absolutní ztráta času. Zatím horší 3*; pokud se to nezlepší, půjdeme ještě dolů. ********** 13EP update: nakonec to skončilo tak, že polovina seriálu (v podstatě vše po úvodu až asi do epizody 9) byla naprosto bezcenná, nicméně trochu to spravil závěrečný tournament arc. Horší části jsou 2/10, lepší části 5+/10 až 7+/10, ve výsledku 4/10. ()

Scalpelexis

[Shlédnuto 5 epizody, drop] To jednou ve světě anime existuje Tokyo, které je po zuby ozbrojené jak každé druhé americké město. Jen místo samopalů to jsou, legální či ne, napunkovaný mikrofóny. Neexistuje problém, který by nešel vyřešit rap battlem a tím soupeře fyzicky usmažit trefnými rýmy. Netřeba si nic nalhávat: tento mix JoJo s náhodným mužským vocaloidem je pořadná slátanina s děsivým příběhem a úsměvně trapným scénářem, ale výjimečně to spadá do kategorie tak špatné, že je to i dobré. Anime se nápadu užívání mikrofónů v každodenním životě úpěnlivě drží a důsledkem nemůže být nic jiného než smršť absurdních situací a nepředstavitelných nápadů, které mě nechávají buďto v úžasu nebo smíchu. S rap bitkama přichází jak neskutečně barevná škála použitých barev, ale hlavně styl a hudba v doslova oslňující míře. Nemám tento hudební žánr dvakrát v oblibě a nedokázal jsem si do této doby představit, že by japonský rap mohl i fungovat..ale jakmile se to nejedna postava rozhodne rozjet a z oblohy slítnou mega repráky, má to solidní šmrnc. Satirizování této společnosti je prča a já i přes onu očividně neexistující hloubku jsem byl nakonec přesvědčen, že by tahle kravinka mohla za něco stát. Edit po 5. díle: Po úvodních představujících díle anime ztráci hrozně rychle šmrnc, postav je až moc a originální nápady se zahazují do koše. Škoda. ()