Je to již dávno, co v Japonsku vypukla válka, která proti sobě postavila regiony Kansai a Kanto, čímž rozdělila celou zemi. Kansai prohrál a postupně se stal závislým na Kantu, což vedlo k prohlubování krize ve zdejší futuristické společnosti, a tak se stále častěji dostávali ke slovu zločinci, místními označovaní jako Akudama.
Blíží se hodina veřejné popravy jednoho z nich, nechvalně proslulého Hrdlořeza a právě nyní dostalo několik prominentních zločinců nelehký úkol vězně osvobodit. Stejně tak jeden mladý muž, známý v podsvětí jako Pašerák, dostal další nebezpečnou zakázku, která se vším souvisí. Policejní stanice se tak během několika minut mění v totální chaos, lidé umírají a k nebezpečnému plánu na útěk se naprostým omylem připletla i úplně obyčejná mladá dívka. Když je vězeň konečně volný, dojde k něčemu, co nikdo ze zúčastněných rozhodně neočekával... (Jeoffrey)

SonGokussj

EP 09: Už se na to nedá koukat ani zrychleně... Přemýšlím, zda má vůbec smysl se rozepisovat s hodnocením. Seriál, kde si říkají všichni přezdívkami "vrah", "donašeč", "podvodník", "rváč", nezajímavé postavy, nulový příběh, ze začátku to vypadalo "zajímavě", ale to se velmi rychle kolem 5. episody vytratilo a od té doby je to skluz dolů... Naprosto nelogické chování, nesmrtelnost některých postav, hlavní hrdinka jen ubrečená kamarádka spravedlnosti, nejhorší je tam "doktorka", které nevadí, když jí někdo rozpůlí ve dví. Prostě se (nějak) prošije zpět... Zmatečné měnění lokací, absurdní reakce náhodných lidí i hlavních hrdinů, prostě o ničem. Do 5. ep to šlo, pak bajbaj. Void train 20 % Dodíváno... Začalo to být víc a víc psycho. Skončilo naprosto neuspokojeně. Bleh, pryč o dohoto. Ale musím uznat, že druhá polovina byla kind of lepší, než ten zmatek na začátku. I přes konstantní "Oniisan" "Oneesan" se příběh alespoň někam posouval a poslední episoda, i když dost psycho a skončilo to tak nějak divně, byla asi nejsrozumitelnější a nejzajímavější za posledních X episod. Zvedám z 20 %. Meh... 35 % ()

Hees

Veľmi veľmi veľmi chaotické anime teda tým ako sa dej posúva toto anime fakt vyhráva svojou chaotickosťou a dokonca aj tým čo sa postupne deje a komu máme vlastne fandiť. Horšie je aj to, že kvalita dielov je tiež kolísavá už na tak 12 dielne anime a kvalita je kolísavá aj u jednotlivých hrdinov, niektoré proste majú hĺbku Doktor (Doctor) a iné Vrah (Cutthroat), tým zase hĺbka absolútne chýba, teda to prečo sa chovajú ako sa chovajú a u ďalších zase môžeme hádať kuriér (Courier). Nikdy nekončiaci napredujúci dej niekedy absolútne nedáva zmysel, ale čo dáva zmysel je jazda, ktorou sa vydáte ak sa rozhodnete pre toto anime a čo je dôležité dej je absolútne nepredvídateľný. Ono sa to zdá, že tento počin haním, ale nie je to pravda, lebo mal obrovský potenciál, veľmi dobre vytvorený svet a nikdy nekončiacu akciu čo mu výrazne chýbalo bola vyššia porcia dielov, lebo v tých 12 a tak zrýchlenej zmene deja tých 12 dielov absolútne nestačí. Čo ma potešilo bol ešte do istej miery nejaký politický systém na pozadí a vlastne to ako môžu byť nejakým spôsobom elity absolútne odtrhnuté od potrieb bežných ľudí. ()

Jeoffrey

Ach jo, díky vám pánové, teď fakt nevím, co víc mám o tomhle anime psát. Čtu si jednoho, čtu si druhého a i třetího a jen kývám hlavou a říkám si - Ya, that's true!. Zasazení je dobře zvolené a poutavé, ten svět má potenciál. Začátek byl super, mělo to určitě styl a i ten z názvu slibovaný drive. Ale od momentu, kdy se postavy dostanou do vlaku, se začnou objevovat momenty, kdy jde moje obočí výrazně nahoru a já si říkám, že polovina věcí co se odteď děje, jsou pěkný kraviny, který by mě dokázali nejspíš solidně zdeptat. Tempo je zbytečně rychlé, rozvoj postav je zanedbaný, rozvinutí těch zajímavých aspektů příběhů je hodně okleštěné. True, that's pretty true... Někdy se na to ale pěkně dívá, poslední dva díly doslova exhibují barvami a pohybem. Celou dobu to neztratí drive, takže mě to dokázalo pořád nějak udržet a někdy se i těšit, co bude dál, ale také bát se, co zase absurdně přeženou, či hloupě pokazí. I tohle je pravda! Co tomu tedy mám teď přinést já sám, čím tu mám teď přispět? Chápu vše co tu zaznělo, viděl jsem vše o čem se tu píše a ve finále je to hlavně věčná škoda promrhané potenciálu a za mě průměrné anime, které má něco docela dobré, něco dost zlé a spoustu věcí mezi tím... Jdu si hrát jinam, tady je tenhle můj komentář zbytečný. 5/10 ()

JackStrange

Pro mě celkem příjemné překvapení. Ano má to své slabé chvilky, ale v porovnání s ostatními komentujícími bych neřekl že to bylo nudné. Postavy se celkem povedly, jednoduché, ale mají dobrou chemii. Příběh mi přišel na japonce dost atypicky západní, ale až na ne moc uspokojivé a trošku uspěchané finále jsem se bavil. Nedokážu si představit kam bych musel zařadit většinu animované produkce pokud tohle je na 35%. Za mě silných 70% ()

janovrom

SonGokussj sepsal spoustu věcí, které jsou s timto serialem špatně. Celkový příběh se mi ale líbil (ačkoli příběh je záleží na každém jak si ho vezme) a postavy byly podle mě povedené (dobře i špatně). Hlavním problémem si mysím, že byly ty dané skoky, náhodné přerušení (ano, ty reklamo) a naprosté minimum vysvětlení, motivace a rozvoj postav. Na druhou stranu, soundtrack velmi povedený, nejdůležitější scény opravdu povedené. Celkem vzato mě to neurazilo a vždycky jsem se těšil na další epizodu (ale taky bál, čím jiným to zkazí). ()