Kimi to boku no saigo no sendžó, aruiwa sekai ga hadžimaru seisen

• Japonsko キミと僕の最後の戦場、あるいは世界が始まる聖戦 (viac)

Již mnoho let pokračuje válka mezi vědecky vyspělou Říší a královstvím čarodějů Nebulis. Na jedné straně linie stojí krásná princezna s velkou čarovnou mocí, na straně druhé zase odvážný rytíř ovládající mocné meče. Jejich první setkání na bojišti bylo intenzivní a skončilo remízou, ovšem od té doby nemůže ani jeden z nějakého důvodu v klidu spát. Oba spojuje láska k umění, kultuře, dobrým těstovinám a především touha po míru. Není proto divu, že si k sobě tito dva mladí lidé postupně nacházejí cestu. Jak to však může s oběma skončit a jaký dopad to bude mít na celou válku? Je to začátek konce, cesta k vítězství jedné ze znepřátelených stran, nebo počátek nového a možná lepšího světa? (Jeoffrey)

tanmo13

Nevím vám, celý tohle anime začíná slibně , sympatický postavy supr boje , ale čím déle koukáte tím více přibývá zápletek , tím více přichází otázek. Postavy děj fajn ale bud delší anime a nebo ukončit nějak takhle to je prostě meh ()

paveltommy

Dvě znepřátelené strany. Na jedné straně inteligentní voják s výjimečnými zbraněmi, osobností a soucitem, na straně druhé mocná čarodějka, možná nástupnice trůnu s vychováním a silnými schopnostmi. Oba se potkají v boji, oba se spřátelí a velmi si váží toho druhého, a oba si přejí jen to aby válka už skončila. Nejsou ale schopní se sejít a normálně si o tom sakra pokecat, nemluvě o tom pro to něco udělat?!? Myšlenka technologií vs kouzla je super i v jiných anime, prostředí je hezky vykresleno a postavy jsou celkem sympatické. Co mi vadí je neustálé "náhodné" setkání. Vždy když jeden z hlavních hrdinů někam jede, je takřka jisté že tam "náhodou" potká toho druhého. Ano, když se poprvé potkají je to celkem bžunda, ale po páté Vás to už omrzí. Příběh by se také dal vyprávět a především se mohl vyvíjet trošku inteligentněji, nicméně o to tu nejde. Je to lehké, sympatické anime zaměřené na románek hlavních postav které skrze toho druhého tak nějak sympatizují s druhou stranu a neberou své nepřátele pouze jako krvelačné bestie (tak jako většina ostatních). Nečekejte složitě propletenou story, ale lehčí anime s hezkým prostředím, celkem fajn souboji a cílení na trošku toho humoru a romantiky. Mně se to celkem líbilo a těch 55-60% bych tomu i dal. ()

DaweForeman

Původně jsem na tohle nechtěl koukat, protože mě to hnedka po prvním díle zklamalo, ale neměl jsem co sledovat, tak jsem tomu dal šanci. Od tohohle znám mangu a proto moje původní rozčarování nad prvním díle, kdy graficky je to úplně něco jiného a samozřejmě i atmosféra příběhu se nese v úplně jiném duchu. Navíc manga má trochu víc příběhu, než anime. Obecně bych tohle popsal jako takový trochu hybrid sci-fi fantasy s příměsí příběhu Romeo a Julie. Na jednu stránku tu máme moderní a sci-fi techniku a na stranu druhou kouzla. Akce tu sice je, ale tak nějak si člověk užije akorát závěrečný souboj, kdy zbytek je takový nic moc. Po romantické stránce je to ono podání Romeo a Julie, kdy jedinci z nepřátelských frakcí drží určitou náklannost s tím, že to má klasicky japonský pacharakter stydlivosti a natvrdlosti. Koukám, že to má i nálepku válečný, ale krom toho, že se tam vyskytuje armádní struktura, tak to nemá ten čistokrevný rys. Obecně se příběh nese v oněch ideálech, že určitý jedinci nechtějí válku, ale mír, ale bohužel ne všichni tomu jsou nakloněni. Nečekal bych u tohohle anime, že bude mít pokračování a tak bych to ve výsledku hodnotil jako zbytečný počin - jako další z mnoha anime, které mají velké příběhové ambice a člověk se nikdy nedočká pokračování a skutečného konce. Po animační stránce dle běžných standardů ucházející (z hlediska mangy slabé) a po hudební stránce mě to extra nechytlo. ()