Black Box je o muži, který se snaží znovu získat paměť poté, co přežil tragickou autonehodu. V zoufalé snaze vrátit se ke svému dřívějšímu já a pokusit se vychovat svou dceru, dostane experimentální léčbu, která mu pomůže sondovat do minulosti, která se najednou cítí příliš temná, než aby byla jeho vlastní. (Flekoun58)

honajz2

Námět mi přijde hodně zajímavý a líbilo se mi i jeho samostatné vedení, herecké výkony jsou taky slušné, ale to zpracování je strašně mdlé a ze začátku dost nezáživné. Rozhodně jsem od toho nečekal horor, ale i tak mi trvalo, než jsem se do toho vůbec nějak dostal. Nemá to pořádnou atmosféru, délka je přehnaná a kvůli tomu z toho filmu mám minimum jakýchkoli kladných pocitů. Možná by to bylo nejlepší jako hodinová epizoda Black Mirror - tam by tohle téma snad vzali, v kratší stopáži by to snad líp vyniklo a většinu epizod by to strčilo do kapsy, jelikož scénář to má slušný. A to většina epizod Black Mirror neměla, aspoň z toho co jsem viděl, než jsem s tím sekl. Takhle ale Black Boxu nemůžu dát víc jak lepší dvě, i když bych chtěl. Lepší 2* ()

honajz

Dávám tři jen proto, že nejde o příliš objevné téma a recykluje několik filmů (a dílů seriálů), které na motivy amnézie a vstupu do mysli kdy vznikly. A také úvod je zbytečně dlouhý, ta půlhodina je zbytečně dlouhá. Ale natočené je to zručně a dobře zahrané, má to určitou podmanivou atmosféru, možná danou tím podzimním počasím, a i když to ve výsledku vypadá hodně televizně, přece jen mne to svým způsobem drželo a zajímalo. A jak tu píše v komentářích silentname, nečekejte horor, ale sci-fi thriller. Škoda, že ke konci nedošlo k nějakým větším zvratům a stojí to jen a jen na jednom sebeuvědomění a následné reflexi. ()

Anderton

Máme tu síce hlavnú postavu, ale traumy zažili skoro všetci zúčastnení a aj o nich je Black Box. Čím u mňa zabodoval asi najviac. Nechať precítiť diváka tragédie viacerých postáv nie je vôbec jednoduché. V polovici filmu nás čaká zásadný zvrat, kedy sa z Black Box stáva takpovediac nový film a dovolím si povedať, že túto zmenu Osei-Kuffour dokázal v závere zúročiť skoro naplno. Je to síce na pohľad indie záležitosť, čo ale pri podobne komorne ladenom príbehu vôbec nevadí. Hororové sekvencie mi pripomenuli Jakubov rebrík. Ono to zmrzačené a strašideľne sa pohybujúce telo dostane nakoniec zmysel. Záverečná scéna je v podstate zbytočná, ale aspoň ukazuje, že tento film bol vážne o všetkých zúčastnených postavách, nielen tej hlavnej. ()

Accuphose odpad!

Možná bych tomu dal jednu dvě hvězdy, jenže tenhle film úplně zadupal skvělý námět. Výběr herců je katastrofa... Když už tam chcete dát nějaký černochy, tak musí umět proboha hrát. Ta malá holčička tam vede parník přede všema. Dramaturgie, dialogy... ach jo, dál to nebudu komentovat. Jinej režisér, producent a scénárista, a zejména opravdoví herci, by s tím mohli udělat majstrštyk. A pokud by to měl být alespoň průměr, tak se měli předtím podívat na Black Mirror, poněvadž když dva dělají totéž, není to totéž. A to je i případ tohohle kousku, odpad. ()

Arsenal83

Ak by sme film striktne ponímali ako horor, hodnotenie by muselo byť automaticky nižšie, pretože jeden černoch so skrútenými hnátmi horor nerobí. Ale ja to tak nevnímam. Mňa film upútal svojím námetom a celkovo psychologickou koncepciou. Záver tiež vôbec nebol márny, hodnotím ako jemne nadpriemerný film. ()