Pojedač hriechov

• Česko Pojídač hříchů (viac)

Kněz z New Yorku Alex Bernier (Heath Ledger) pomáhá policistce Maře Sinclair (Shannyn Sossamon) vyšetřit případ mrtvého francouzského ambasadora, jehož tělo bylo pokryto mysteriózními náboženskými znaky napsanými v aramejštině. Alex je poslán svým učitelem otcem Dominikem do Říma, aby nechal znaky ve Vatikánu rozluštit. Záhada v Itálii pokračuje, vypadá to, že za vraždou stojí poslední ze starých křesťanských kněží, který se nazývá Sin Eater (pojídač hříchů), člověk, který dokáže z kohokoli vysát všechny hříchy. Má to však jeden háček. Hříšníka to stojí život... (oficiálny text distribútora)

paascha

Komerční hamburgrožroutova představa o magii a mysticismu. Kdo kdy slyšel o Hříchožroutovi? Blbost na entou, která ohromí jen naivky a Cosmo čarodějky. Jako stupid film, ujde, ale jako magic? Shit! 2 decker: Skveka temna filozoficko-teologicka atmosfera??? Ty jo, tak ty jsi teda znalec:-))))) už ti bylo 15? ()

Slarque

Brian Helgeland se rozhodl neměnit vítězný tým a tak obsadil hlavní představitele Příběhu rytíře. Nic proti, ale radši si měl nejdřív napsat pořádný scénář. Ve většině náboženských hororů se jen vymítají démoni a je sympatické, že zase jednou někdo dokázal přijít s něčím trochu jiným. Ale je to jen nahozený námět, nedopracovaný polotovar, který neměl moc šancí fungovat. A to pak nezachrání ani fakt, že je to celkem slušně natočené. ()

Puyi

Nečekal jsem mnoho, ale i přesto jsem zklamaný... děj nikterak zajímavý, předvídatelný, provedení vcelku zoufalé, některé scény působily až poněkud komicky, jediné co stojí za řeč jsou obstojní herci - jako vždy dobrý Heath, jinak slabota.... říkám si, těch hvězd dávám nakonec ještě poněkud moc. Ještě by se dalo považovat za plus, že to uteklo docela rychle. ()

AloeB

Sin eater si sice na rozdíl od Death eaterů skutečně dává hříchy k obědu, co do kvality ale nemá moc co nabídnout. Děj je generický, šablonovitý, scénář fádní a bez nápadu, nemohu ale říct že jsem to nečekal a k jisté spokojenosti mi stačila mysteriózní tématika a Heath Ledger jehož role je zde na rozdíl třeba od Zkrocené hory poměrně koukatelná. Tudíž ačkoliv je to prázdné jako hříchu prázdná duše dítěte a filmařsky nečisté jako vatikánský kněz, musím přiznat, že se zde našlo pár věcí, které mě učarovaly a přeci jenom se to způsobem nijak neliší od jiných současných blockbusterů. ()

Anetulicek

Ako koľvek absurdne tento film mohol vyzerať, mňa to celkom pohltilo. Kňaz, ktorý tak celkom nechce byť kňaz, samozrejme "zakázaná " romanca a tragicky koniec veľkej lásky.... A hľa dokonalý Heath Ledger, ktorý postavu zahral excelentne..Stal sa tým, kto rozhoduje či máš nárok na očistu duše, alebo nie... Hodnotenie za 4*...asi by som prijala vyššiu minutáž pre niektoré dejové linky, ktoré zostali otvorené ()

• Predstaviteľ malého Alexa (Leagh Conwell) má vo flashbacku modré oči, predstaviteľ dospelého Alexa (Heath Ledger) má však oči hnedé. (Deftie)
  • Vincent Cassel byl původně obsazen do role Williama Edena, avšak po třech týdnech spolupráci ukončil kvůli tvůrčím neshodám. Místo něj roli získal Benno Fürmann. (HappySmile)
  • Světová premiéra filmu měla být původně už 17. ledna 2002. Vydání bylo odloženo kvůli speciálním efektům, které se musely celé přepracovat, protože někdy vypadaly značně směšně. Hříchy, které po smrti vystupovaly z těl, totiž vypadaly jako kalamari. (HappySmile)