Měl to být obyčejný prázdninový den, během kterého si Youta Narukami nejdřív zatrénuje basketball s kamarádem z klubu a pak se v místní knihovně sejde se svojí tajnou láskou a kamarádkou z dětství Izanami a budou se společně učit na přijímací zkoušky na vysokou školu, které chlapce v nejbližších měsících čekají. Vše se ale změnilo, když Youta potkal malé a velmi zvláštně oblečené děvče, které se mu představilo jako všemocný bůh Odin a oznámilo, že učit se na přijímací zkoušky je zbytečné, protože svět za třicet dní skončí! Chlapci to ze začátku přišlo jako špatný vtip, ale když se postupně začaly naplňovat všechny předpovědi, které dívka pronesla, tak začal Youta o všem hodně pochybovat. Samozvaná bohyně se navíc rozhodla, že bude u chlapce bydlet, s čímž k Youtovu překvapení souhlasili i jeho rodiče. Tak začínají jejich společné bláznivé dny před tím, než přijde konec světa... (Jeoffrey)

Jeoffrey

Mě Jun Maeda nezklamal a splnil to, co jsem od něj očekával. Že byl začátek o ničem? Pokud znáte Maedovu tvorbu a na co klade důraz, pak vám to nepřijde (pokud odpověď neznáte, je třeba na obyčejné anglické Wikipedii...) a nakonec má všechno dle mého logiku. Ano, byl to asi nejobyčejnější začátek a jeden z obyčejnějších autorových příběhů (v porovnání s těmi kolegy zmiňovanými). Že hlavní hrdinka byla otravná a hyperaktivní? Otravná jak pro koho a ta hyperaktivita měla nakonec v celém díle svůj jasný smysl, který krásně kontrastuje s finální zápletkou. Samozřejmě, můžu se hájit i tím, že od dob jistého magického Indexu mám pro živelné dívky v hábitech slabost, ale to je přeci vedlejší... Od civilního začátku, plného obyčejných i neobyčejných věcí, jsme se pomalu dostali k odhalení, asi hodně uspěchané eskalaci a očekávánému trpění s hořkosladkým koncem, kdy se nám autor snaží vysvětlit, na čem tady vlastně záleží a o co mu šlo. A u mě to zase funguje, i když to trpění jsem tentokrát tolik neprožíval (protože bylo očekávané), ale dojetí a finální katarze pro mě přišla. Tedy i když to asi opravdu byl nejobyčejnější a možná i nejslabší Maeda, jak jsem psal na začátku, tak mě nezklamal a své si i tentokrát za mě splnil. Animace i hudba byly moc hezké. 8/10 ()

Scalpelexis

Katastrofa. Jun Maeda, který je znám solidnějšími díly jako Kanon či Angel Beats, se zapřísahl, že z tohoto seriálu udělá nejsmutnější anime všech dob. Povedlo se, ale možná ne tak, jak zamýšlel. Slza neukápla jediná, ale bědovat a truchlit nad tragicky zvládnutím příběhu jedné božsky samozvané dívky jsem měl na programu týden co týden. Vyložené chyby a permanentní zlozvyky, které "zdobí" Maedovu tvorbu, jsou přítomny i zde a to s extra porcí de-luxe. Nalajnovaný katastrofický scénář od úvodního dílu hrozí nad hlavami diváků jak Damoklův meč, aby...aby se zjistilo, že ten meč je leda tak gumový, a tak trávíme první dvě třetiny stopáže zas a znovu nevítaně přetaženou vatou s nulovým podtextem! Bezstarostná část nám nejenže nikterak charaktery neprohlubuje, nic nevysvětluje, nevytváří pevné hodnoty a spojku mezi námi a postavami, nýbrž nevyvolává ani žádné (negativně smutné či pozitivně vtipné) emoce: Nul, zero, nic, nada, nothing. Člověk by čekal, že bude svědkem aspoň minimální snahy budovat celistvý obrázek, kde každý díl bude aspoň malililinkatá část designovaného puzzlíku, jenže autoři řekli "NE!". Šmankote, proč musíme sledovat 100% irelevantní díly typu o rodiči krajně vedlejší postavy? Anebo jak jsme jeden turnaj naruby hráli? Koho proboha napadlo tak často obsadit jeviště oplzlou právničkou, jejíž důležitost a přítomnost mezi partičkou dětí je vhodná jak sněžný dělo na pláži? Ona tam jakože někde prý je romantická linka, ale na to je třeba mikroskop a vysvětlení ze vzdálené dimenze "Krávovina", aby dávala smysl. Převrácení do té vážnější části anime nemůže nikoho překvapit, ale mírně naivnější musí částečně vyděsit, že i tato pasáž je uboze prázdná. Nefunguje vůbec, ale vůbec nic: Pokusy o zesílení emocí vložením ústřední hudební znělky každým dalším opakováním podtrhovala celou tragikomedii, hloupost a neexistující podstata drtivé většiny postav byla až neuvěřitelná a v tu dobu jsem si začal uvědomovat, že toto je vskutku konec, konec duchaplného anime světa. Bylo mi úplně jedno, jak to všechno skončí, ale hlavně, aby se tak už stalo. S formou jsem spokojený i byl, ale takhle odfláklou mizérii a výstavu neumětelství jsem dlouho neviděl. Že Ti není stydno, Maedo. Lepší 1* ()

q66

Nový Maeda, a horší než kdykoliv předtím - jediný důvod proč jsem tohle nedropnul po první epizodě je 1) morbidní zvědavost a 2) fakt, že Maeda po jeho magnum opusu odchází do důchodu. Ono to není jen o dělání stejných chyb jako vždycky předtím (a těch je tu spousta, ale to jsem věděl ještě než to začalo, takže nemá smysl se nad tím pozastavovat - já teda nemám pozitivní mínění ani o tom Angel Beats apod., ale oproti tomuhle jsou to mistrovská díla, i Charlotte - Maedova jediná dobrá tvorba zůstává Kanon); v tomto případě mi kompletně uniká smysl existence celého tohoto. Prvních pár epizod se děje úplné hovno (a ne, nic z toho není nijak relevantní ničemu potom, a čas není využit ani pro jiné účely typu character development apod. - ne, místo toho tu máme špatné parodie Armageddonu, Rockyho, Střihorukého Edvarda, Gordona Ramsaye, HowToBasic nebo absurdistický mahjong) - pak se náhle objeví děj, který je naprosto debilní ve všech aspektech a ani povrchově nedává špetku smyslu. Abych popsal bizarnost celé téhle záležitosti, musel bych spoilerovat; takže radši budu zlý, a nechám každého se přesvědčit na vlastní oči. Jinak produkční stránka OK, čistě technicky takové to lepší P.A.Works, nicméně stylu to nemá ani trochu, a pozdější citové vydírání z toho jde cítit na kilometry daleko. 9EP 1* ****** 12EP update: závěr nakonec ještě horší než jsem čekal; jediná věc k dobru je to, že tam nakonec nebyl žádný zázrak, jak v Clannadu. Tohle je 2-/10 a nejhorší anime roku, co jsem se dodíval do konce. ()

• Když ve 2. epizodě 1. série dostane sestra hlavního hrdiny za domácí úkol natočit krátký film, tak se jí samozvaná bohyně rozhodne pomoci se scénářem. Postupně jsou tak vykradeny známé scény z filmů Armageddon (1998), Rocky (1976) a Střihoruký Edward (1990). (Jeoffrey)