Uprostřed jižního Pacifiku vznikne sopečnou erupcí nový kontinent, který je pokrytý novým elementem zvaným "Pheta-7", který může z toho, kdo jej ovládne učinit neomezeného vládce světa. O to se snaží generál Lucas Plague a jeho spolubojovníci, kteří si říkají Jezdci. Jejich zastavením je pověřen velitel Mike Summit a jeho skupina Nebeští velitelé. Obě skupiny jsou vybaveny speciální kabelovou technologií, která jim umožňuje pohyb v terénu, který je plný špičatých skal. Jezdci a Nebeští velitelé tak svádí nelítostné boje na kabelech natažených nad skalami ostrými jako nože. (Vitason)

Vitason

,,God bless YouTube" Na jiné zvolání jsem se samým štěstím nezmohl, když jsem po několika letech shánění zjistil, že někdo nedávno nahrál na YT celý seriál Sky Commanders, na který jsem měl od dětství nádherné vzpomínky. Tenkrát mi byly čtyři roky a já viděl pár dílů na kabelovce (Pátý a sedmý jsem si nahrál (nebo spíš rodiče:-) a ty VHSky si pak pouštěl do absolutního zničení) Teď jsem se k seriálu po letech konečně dostal a pořád je skvělý, i když okovy nostalgie mi nedovolí hledat nějaké mouchy. Seriál má celkem 13 dílů. Poslední díl končí větou: ,,Práce pro Sky Commanders teprve začíná," ale práce pro animátory na druhé sérii nikdy nezačala... Ale zpátky k tomu co vzniklo. Takže seriál má 13 dílů, které na sebe nenavazují a většinou se jedná o nonstop bitvy, kdy se dvě skupiny vojáků přetahují o vybavení, které si neustále ničí. Ale najdou se i díly se slušným příběhem (Shodou okolností jsou to právě ty, které jsem jako malý špunt tolikrát sjížděl na kazetách- nebo že by zase ta nostalgie?) a nebo se zajímavým nápadem (Souboj s červy v prázdné lodi) Přesto i na ty samotné bitvy na kabelech nad ostrými skalami se nádherně kouká. K tomu je seriál podpořen parádní hudbou a slušnou animací. Dal bych tři prsty z levé nohy (Stejně s ní nekopu), abych tohle mohl jednou zfilmovat a nebo jeden prst, abych se na hrané Sky Commanders hohl jít alespoň podívat do kina. Když uspěly Transformeři tak proč by nemohlo tohle? Pro odvážné: http://www.youtube.com/view_play_list?p=3F375E1CC51F8F9D ()