Les Animaux anonymes

• USA Anonymous Animals

Jak by to vypadalo, kdyby si lidé vyměnili své role a postavení v potravním řetězci se zvířaty? Takto by to mohlo vypadat dle nápaditosti francouzských tvůrců a není k tomu zapotřebí byť jediného slova. Představivost je vskutku nekonečná, leč stojí skutečně za pozornost? (SOLOM.)

POMO

Cool nápad na fascinující metaforický bizár, ale výsledek je spíše komický. Většina postav bez masek jsou nejspíš režisérovi kamarádi, neumí se před kamerou ani tvářit přirozeně. Když se scéna rozjede, zabije ji prudký střih. Po napětí či zhrození, nebo čemkoliv “horor” ani stopy. Hudba sice občas tlačí na pilu, ale všechno jsou to “intense” scény, na které koukáte jenom s údivem. Přitom kdyby měl scénárista ambici na celovečerák, a děj se vyvinul v něco zajímavější, nepředvídatelné a vypointované, mohli Anonymous Animals obstát alespoň jako sice funkčně rozpačitý, ale vizionářsky komplexní úlet. ()

ricci.s

Film nemá žiadny dej, žiadne postavy, nepovie sa v ňom ani jediná veta. Ale to by nevadilo, nakoľko je jeho jediným cieľom sprostredkovať divákom isté „posolstvo“. Lenže bez explicitnej brutality to nejde – hoci je chvályhodné, že niekto príde aspoň s niečím novým. Boli tu možno dve zaujímavejšie scény (klinec do hlavy, psie zápasy a pod.), film je napriek mizivému rozpočtu nakrútený dokonca celkom slušne, no napriek krátkej stopáži ma stihol unudiť. ()

EvilPhoEniX

3 hvězdy s odřenými UŠAMI.Na Anonymous Animals jsem se těšil už od prvního traileru a na film čekal téměř půl roku, trochu jsem zkrotil očekávání jakmile, jsem viděl první reakce a 5.0 zkrátka nevěstilo nic dobrého, pořád jsem měl víru, ale nyní čerstvě po zhlédnutí si říkám, že takhle parádní námět natočit tak nezáživně a artově je obrovská škoda.Kombo Francie/Exploitation/zvrácený nápad jsou sakra dobré předpoklady pro parádní horor, ale tady to zůstalo jen u toho nápadu bohužel.Naštěstí má film štědrou stopáž 60 minut, docela slušný vizuál, hezké masky a zvrhlé podobenství, ale to je tak trošku méně než jsem čekal. Ve filmu se nemluví, nemá žádný děj ani pořádnou hlavní postavu, takže jednak není moc komu fandit a o zajímavě načrtnutém světě, kde zvířata vládnou lidem se vlastně nedozvíme nic. Největším mínusem je však absence Gore a mučení, k čemuž se film samozřejmě nabízel a po téhle stránce je hodně neuspokojivý.Jsem sice nasraný, že to dopadlo tak jak dopadlo, ale za ten nápad zaokrouhluji na 3.• Příběh 1/5, Akce 2/5, Humor>Ne, Násilí 1/5, Zábavnost 3/5 Hudba 2/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Originalita 4/5. 5/10. ()

*CARNIFEX*

Neuveriteľná myšlienka, nasmerovaná najmä voči tej časti osadenstva, ktorá konzumuje mäso, respektíve tyranom zvierat. Opätovne sa však jedná o snímok pre okrajové publikum, celý je bez slov, nesie sa na vlne podivnej atmosféry, ktorá umocňuje celkový dojem nadvlády na ľudskou rasou. Keby došlo na dávku poriadneho gore, tak je to absolútna pecka. Takto je to polovičná robota .. ()

darkrobyk

Nápad z filmu Všichni jsou Robert (2010) rozvedený do delší stopáže. Zvířata si s lidmi prohodila role, a tak se můžeme podívat na obrácený svět. Jenže! Pozorný divák si všimne posledního záběru závěrečné honitby! Ten napoví, že tahle alegorie není tím, čím se po celou dobu zdá. Krásný les, podzim, mlha. Čas lovů a říje. Lidé jsou mlčícím masem, co slouží nejen jako potrava, ale i pro zábavu. Pro milovníka čistokrevných hororů chybí samozřejmě gore. Mně to ani tak nevadilo, byť se nabízelo několikrát. Jedna z nejnapínavějších scén se odehraje mezi igelitovými stěnami. Divák si může tipnout, zda má lepší srdce býk nebo kůň. Fantasy to ale není. Předpokládám, že lidé byli oblečení kvůli chladnému počasí, jinak to nedávalo smysl. Za mě dobré. Pro okrajové publikum. ()

pornogrind

Předpokládám, že tenhle sníme má na svědomí nějakej býložravec. Jestli měl snímek přesvědčit masožravce jako jsem já aby přestal jíst flákotu a stal se ze mě vegetarián potažmo vegan, tak se mu to nepovedlo ani v nejmenším. To už tady byly daleko silnější snímky kterým se to taktéž nepovedlo. Celkově na mě tenhle film působí tak nějak prázdně. Sice to má jen něco málo přes hodinku ale určitý zkrácení by nebylo na škodu. Vizuál se mi ale celkem líbil a dobrej byl i nápad se psími(lidskými) zápasy. Jen je škoda, že se u nich tak nějak splašila kamera. Největším mínusem je ale to že tenhle snímek nemá koule na to aby ukázal alespoň jednu jateční scénu(kuchání a porcování člověka). No nic. Jdu si dát pořádnej steak. Já prostě masožravec byl, jsem a budu. A komu se to nelíbí ať mi prdel políbí. ()

SOLOM.

Anonymous Animals je jeden z těch filmů, které se mi opravdu těžko hodnotí. Důležité totiž je, z jakého úhlu pohledu se na něj díváte. Především je důležité říci, že jde hlavně o francouzské experimentální fantasy s příchutí thrilleru a kapkou toho hororu. Za čistokrevný horor bych tuto podivnost totiž v žádném případě neoznačil. Což mě sice dost mrzí, protože já se na to hodlal podívat právě kvůli tomu, ale musel jsem se spokojit s bizarní představivostí tvůrců a vyrovnat se s absencí větší porcí násilí, brutality, gore. Zůstalo jen u nepatrných náznaků a spíše se jedná o jakési „poselství“.   Děj samotný má prazvláštní pachuť, absence uceleného příběhu je tu citelně znát, vůbec se tu nemluví, divák si nevybuduje k postavám téměř žádný vztah – jen neklidně hledí, co že se to předním odehrává na obrazovce. Zvířata (no spíš postavy se zvířecími hlavami) si tu vymění role s lidmi – ti okusí jaké je to na jatkách, při psích zápasech, když se sami stanou lovnou „zvěří“ a přitom jsou úplně bezmocní. Samotná atmosféra byla taky hodně zvláštní, pořád jsem tak nějak čekal, že se to nějak více rozjede, ale jak už jsem poznamenal – zde se pracovalo spíše s náznaky.50% ()

majo0007

Psycho vegetariánska agitka. Hororová je jedine roztrasená ručná kamera, ktorá sa márne snaží zakamuflovať rozpočet veľkolsti nutričnej hodnoty bravčového šnicla. ()