Po francouzsku

• Veľká Británia French Exit (viac)

"Měla jsem v plánu zemřít dřív, než mi dojdou peníze," říká šedesátiletá příslušnice manhattanské smetánky Frances Priceová (Michelle Pfeifferová). Ale život se nevyvíjel tak, jak si představovala. Její manžel Franklin je už dvanáct let po smrti a ona záhy přijde o své obrovské dědictví. Rozprodá veškerý majetek, aby mohla strávit poslední roky v pařížském bytě se svým zmateným synem Malcolmem (Lucas Hedges) a kocourem jménem Malý Frank, v němž možná přebývá duše jejího zesnulého muže... (HBO Europe)

gudaulin

Dvaašedesátiletá hollywoodská veteránka se do své role ponořila s veškerou profesionalitou, i když jí postava Frances kladla potměšilé překážky. Celoživotní nekuřačka Michelle byla na stará kolena nucena v zájmu role vykouřit víc cigaret než za celý předchozí profesní život. Za svůj výkon si zaslouží uznání, s filmem je to ale o poznání svízelnější. Schází mi tu pevná ruka producenta, který by měl jako první poznat, že snímek směřuje k neúspěchu. Nemá totiž jasno, jakého diváka chce oslovit, nemá ujasněný dokonce ani žánr, ve kterém se chce pohybovat. Zapracovat se mělo i na profilaci některých postav. Místy je snímek zralý na nekompromisní sestřih. Scénáristovi se jeho práce měla vrátit na stůl k (patrně vícero) přepsání. V téhle podobě je snímek předurčen k rychlému zapomění. Celkový dojem: 40 %. ()

Arsenal83

Skvelý, až oscara hodný výkon Michelle Pfeiffer v dosť obsahovo vyprahnutom snímku, v ktorom som dlho čakal, že príde niečo zvláštne, aby som zhruba po hodine pochopil, že ono to nepríde nikdy. Film je depresívny, no snaží sa to podávať podivným humorným spôsobom. Má pomalé tempo, postupom času začne nudiť a stáva sa len hereckým koncertom jednej herečky, znázorňujúcej však postavu, ktorá truchlí nad tým, že nie je milionárka. Zápletka ostane takmer nulová, v podstate ostane zaseknutá v jednej pochybnej reinkarnácii. ()

blackJag

"PLÁNOVALA JSEM UMŘÍT, NEŽ DOJDOU PENÍZE." Už to tu zaznělo, tohle bylo jak materiál pro Wese Andersona, ale vyloženě, vidím to v živých barvách. V rukou rutinéra jde o téměř žalostný pokus, který smrdí nevyužitým potenciálem na sto honů. Nudná podivnost bez nadstavby. Velká škoda. Michelle Pfeifferová tu povýšenou fuchtli z newyorské smetánky zahrála suprově, s vyloženým gustem, tohle zamrzí dvojnásob. 40% ()

BOURQUE

French Exit mal potenciál zanechať za sebou výraznejšiu stopu. To sa mu nepodarilo a nie kvôli tomu, že by nemal scenár so slušnými základmi alebo dobrú hereckú garnitúru. Jednoducho jednotlivé scény nie sú dostatočne výrazné a samotné vedenie príbehu nie je vyvážený z pohľadu tých 110 minút. Dialógy medzi postavami postrácajú väčšiu hĺbku. Ich občasná konfrontácia zväčša vedie do slepej uličky. To isté sa dá povedať aj o jednotlivých scénach (napr. veľké míňanie peňazí Frances, mnohokrát bezdôvodné). V mnohých scénach Michelle Pfeiffer jednoducho ukradne všetky pozornosti. Z mojej strany tretia hviezda putuje pre Michelle Pfeiffer (bez nej a jej dôrazu by to bola len „slabšia dvojka“). Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

TheRay97

Neobyčejný příběh štěstěny, která se jednoho dne rozplynula. Když zmizí peníze na kontě, bere se to jako tragédie, obzvlášť tak velké suma (neopovážím se odhadnout), jakou měla milá Frances aka nekonečně okouzlující Michelle Pfeiffer. Jak se říká: Peníze budou, my nebudem. Celkem mě láká udělat něco hodně šíleného a rebelského po zhlédnutí tohoto veledíla (hyperbola). ()

• 29. října 2019 zveřejnila Michelle Pfeiffer příspěvek na Instagram s fotkou scénáře a popiskem: „Here we go,“ čímž naznačovala, že začala s natáčením. (TheRay97)
  • French exit je slang pro odchod ze situace bez varování nebo rozloučení. (TheRay97)