Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem

(festivalový názov)
  • Veľká Británia Crock of Gold (viac)

Uznávaný autor hudebních dokumentů Julien Temple si tentokrát zvolil jako hrdinu svého snímku irskou hudební ikonu Shanea MacGowana. Natáčení s ním přirovnal k průletu radioaktivní duhou, na jejímž konci odvážné čeká pověstný hrnec zlaťáků. Prostřednictvím vzpomínek a rozhovorů se členy rodiny a blízkými přáteli přibližuje Temple divákovi živelnou povahu, svérázný humor i citlivé nitro punkového básníka, jehož celoživotním souputníkem se stal alkohol. Snímek o frontmanovi legendárních The Pogues produkčně zaštítil jeho dlouholetý přítel Johnny Depp, který ve filmu také vystupuje. (MFF Karlovy Vary)

666teen

Měl jsem tu čest vidět Shana v Praze na Džbáně. 1996. Byl zlitý jak ubrus. Překvapení! Bez Pogues. S Popes. No, tehdy to nebyla žádná hitparáda.  Ale teď je slušně řečeno v nedobré kondici. Ale takhle konzistentní přístup k jedům prokázal (a přežil) málokdo. A ta muzika! Díky chlape. ()

MM_Ramone

Patrím medzi priaznivcov tvorby aglického filmára Juliena Templea. Nebojí sa spracúvať pomerne kontroverzné témy, točí filmy o umelcoch, ktorí sa vymikajú mainstreamovým trendom. Stačí spomenúť viaceré snímky o kapele Sex Pistols, Sidovi Viciousovi či Joe Strummerovi z formácie The Clash. Natočil aj mnoho kvalitných videoklipov, pre také výrazné osobnosti ako Iggy Pop, Billy Idol, David Bowie. Spolupracoval s kapelami Depeche Mode, The Undertones, U.K.Subs, Rolling Stones a ďalšími. Všetko sú to pre mňa zaujímavé tituly. No najviac ma odpálil skvele spracovaným dokumentárnym filmom "Hrnec zlaťákov: Pár drinkov so Shanom MacGowanom". Z toho som doslova padol na zadok. Moc silná vec. Julien Temple naservíroval divákom surový životný príbeh speváka Shane MacGowana. Tak toto bola teda poriadne silná írska whisky. ***** ()

Goldbeater

Životopisný hudební dokument Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem chvílemi působí loženě bez ladu a skladu. Možná bylo úmyslem, abyste se jako diváci během sledování cítili, že v sobě máte těch pár drinků, ale že i tak s Shanem MacGowanem zkrátka v chlastu nedokážete držet krok ani za nic. [KVIFF 2021] ()

Joker Punx

Přítel a režisér Sex Pistols - Julien Temple - Natočil tentokrát dokument o legendě Celtic punku. Zpěvák a skladatel Shane MacGowan ale taky pěknej alkoholik, feťák a vášnivý kuřák :D No dneska snad už drogy nebere na to jak vypadá, vypadá jak úplná troska a divím se že ještě vůbec žije :D Dokument vypráví o dětství Shanea až po jeho hudební kariéru. Shane žil s příbuznýma na venkově v Irsku a alkohol měl poprvé v pěti letech :D Když se přestěhoval do Anglie, uchvátil ho punk rock - Sex Pistols atd. Shane MacGowan - Punk je to nejlepší, co mě potkalo. Když jsem viděl Sex Pistols, můj život se změnil. Shane se stal součástí anglický punkový scény. Byl to borec, jeho hudba s The Pogues je vynikající. Stejně jako v předchozím dokumentu režiséra o Sex Pistols, sem dal rejža starý dobový archivní záběry a jedna ze scén je z nějaký akce, kde je v davu mezi lidma mladej Sid Vicious - Má ještě delší vlasy podle Davida Bowieho, v záběru se Sid usmívá :D V dokumentu mě potěšil Johnny Depp. Shane měl teda originální smích :D No rozhodně měl Shane MacGowan krásnější chrup než Johnny Rotten. To je jasný! :D ()

Brennos

Dokument, který možná až příliš upřednostňuje alkohol a drogy před hudbou, ale i tím je zajímavým portrétem člověka, pro kterého všechny tři prvky tvořily (a částečně i tvoří) celoživotní náplň. [KVIFF 2021] ()

cubajz

Dokument potvrzuje, že Shane je na první pohled prvotřídní sebedestruktivní dickhead. Nicméně na ten  druhý je to totální srdcař a charismatická persona, kterou  jakožto průkopníka respektují osobnosti ze širokého spektra kulturního dění. ()

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

19.08.2021

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná již zítra. Odstartuje světovou premiérou nového českého filmu režiséra Davida Ondříčka Zátopek, který je věnován legendárnímu atletovi… (viac)