Vyšetrovanie

Celá ľudská bytosť (E05)

(epizóda)
  • Česko Celý člověk (viac)

Nález ostatků švédské novinářky znamená průlom ve vyšetřování celého případu. Policie doufá, že v důsledku se jim podaří odhalit skutečný motiv brutálního činu. Výsledky vyšetřování jsou ale mrazivější, než si dokázali představit. I přes větší množství důkazního materiálu také stále přetrvávají pochybnosti, zda budou dostatečně průkazné pro usvědčení Petera Madsena u soudu. (Česká televize)

Arsenal83

Čriepky sa pomaly začínajú spájať, bolo aj na čase, veď sa blížime ku koncu. Podozrívého resp. páchateľa už máme, aj by sme ho chceli obviniť, ale stále nemáme najdôležitejšie - aká bola príčina smrti? ()

Necrotongue

Tvůrci se ve druhé polovině seriálu s akcí úplně utrhli z řetězu a motory vybavené gumové čluny opět brázdily hladinu Sundu v některých případech až pětiuzlovou rychlostí. Takový extröm bych tady rozhodně nečekal. Ale teď vážně; tento způsob vyprávění příběhu mě opravdu baví, tvůrci podezřelého/pachatele neoslavují, ale ani nedémonizují, jen divákům postupně s vývojem vyšetřování předkládají indicie k tomu, aby si na celý případ udělali vlastní názor. Když jsem tak poslouchal, na co všechno má podezřelý nárok a právo a když jsem k tomu znal i veškerý kontext, zjistil jsem, že bych nemohl pracovat jako vyšetřovatel, protože bych mohl sklouznout na úroveň samozvaných mstitelů, a to jsem zásadně proti presumpci viny a lynčování. Jak snadno se člověk může stát někým, kým sám pohrdá. Silná epizoda se silnou atmosférou. / Poučení: Chtěl jsem původně napsat: Kdo je bez viny ať hodí kamenem, v Evropě ale přibývá muslimů, a ti by to mohli brát jako výzvu, tak radši jen: Drž své temné já na uzdě. ()