Čerstvý absolvent Charlie (Toby Wallace) navštívi svojho staršieho nevlastného brata Toma (Ben Foster), ktorý je rybárom na lodi. Rozčarovaný zo svojho systematického života požiada Toma, aby ho vzal na nadchádzajúcu rybársku výpravu. Charlie sa zoznámi s posádkou, no po niekoľkých hodinách plavby sa loď potopí. Pri vymýšľaní nového plánu, ako zarobiť peniaze, sa veci zamotajú, keď narazia na drogových dílerov... (Arsenal83)

bourec

V všech směrech povedená věc. Zajedno tedy herecky. Sympaťák Foster a Wallace, starší ikony z konce minulýho století Jones a Dadidovich. Ale i zbytek za mě v pořádku. Film je sice takovej pomalejší, ale dokázal mě na dvě hoďky připoutat před obrazovku, což se mi už dost dlouho neděje. A ještě jedna zajímavost. Teď už vlastně rarita. Jestli sem to pozorně odsledoval, tak ve filmu nehrál žádnej černoch, asiat ani arab. 80%. ()

Adramelech

V moři žijí ryby a jsou jedlé. Čili je tam někdo musí lovit, aby ani nám, co nemáme moře, nechyběly mořské ryby. Z ryb mám nejraději flundry. Občas si je dopřávám. Lovením ryb se zabývají rybáři. Jejich práce je náročná. Ale proč by se na to měl člověk dvě hodiny koukat? Možná to není špatný film, ale mě prostě nebavil. ()

castor

Scénárista Brian Helgeland na papíře měnil žánry a když se všechno sešlo, divák se tetelil blahem. Napsal Odplatu nebo Tajemnou řeku, doma má Oscara za L. A. - Přísně tajné. V posledních letech už ale nepřichází nic, co by připomnělo jeho někdejší kousky. Přitom tentokrát byl tak blízko. Kriminální drama, které na to jde pěkně postaru, představuje dvojici nevlastních bratrů: zatímco mladšího čeká studium na jedné z nejlepších právnických škol v zemi, druhý má hluboko do kapsy, řadu problémů a nejlépe je mu na rybářské lodi, na které se svou posádkou vyráží za hřebenatkami a dalšími mlži. Mladší ostříleného bráchu požádá, že by rád zažil pár rybářských dobrodružství. Výprava se ale zvrtne, kvůli zoufalé situaci musejí bratři kývnout na jednorázový kšeft s gangem dealerů drog... Chvílemi jsem měl obavy o to, zda Helgeland neměl třeba mozkovou příhodu, protože dialogy působily neživotně, mořské patálie jsou zdlouhavé, celá linie s Jennou Ortegou pak mdlá až jalová. Nakonec přeci jenom dostávají přednost typická „chlapská“ témata a celkově druhá polovina dojem lehce zachrání. Ani ta se ale neobejde bez otřepaných klišé a patetických přešlapů (závěrečný rozhovor před barákem s otcem, který nechce přijmout, že synek nepůjde v jeho šlépějích). Škoda, protože podobné žánrové kombinace jsou v podstatě ohroženým druhem. Zatímco Toby Wallace mě nebavil a Ortega nemá co hrát, Ben Foster je charismatický držák a jeho filmový taťka Tommy Lee Jones je absolutní záruka. ()

3DD!3

Brigáda u rybářů, rodinná pouta a nějaké ty ukradené drogy. Brian Helgeland byl dříve zárukou kvality, ale poslední dobou se mu úplně nedaří. Příběh o dvou nevlastních bratřích, porušování pravidel a o tom co se za to musí zaplatit nemá tah. První hodina, která je čistě jen o rybaření + kamarádství/bratrství bez zásadního děje, by potřebovala lepšího tahouna než je juchající Toby Wallace. Prapodivné dialogy a zvláštní chování zúčastněných je realistické, ale docela nudné. Pak přijde na scénu Tommy Lee Johnes a celé to zachrání zádumčivým rybářem, který sem tam prohodí moudro a nakonec tomu všemu dá uspokojivou pointu. ()

Mamlas odpad!

Z celého brutálně dlouhého filmu je zajímavých dohromady tak 5 minut. Už to, že zápletka přichází až v čase 1:24 je od tvůrců dosti bezohledné. Do té doby jen vyžvatlávací kecy. Možno s klidem přeskočit. Ani pak se příběh nezhutní, zůstává nadále táhlým nezajímavým rodinným dramatem, kterým se do konce s nechutí proklikáte jen za pár minut. ⬇️ 6% ()

• Natáčalo sa v New Bedforde a Bostone v Massachusetts od apríla do mája 2022. (Arsenal83)
  • Niektorí členovia štábu tvrdia, že nedostali zaplatené a že sa počas natáčania zranili. Kameraman Paul Charbonnet uviedol, že mal za prácu sľúbených 25 000 dolárov, ktoré nikdy nedostal, a že na natáčaní videl, ako člen štábu Patrick Ostlund utrpel hrozné zranenie nohy po tom, čo počas tlakovej skúšky explodovalo podomácky vyrobené puzdro na podvodnú kameru. Ostlunda previezli do nemocnice, odkiaľ si odniesol 20 stehov a tvrdí, že bude mať trvalé poškodenie nohy. Charbonnet tvrdí, že natáčanie veľmi často hraničilo s reálnym ohrozením životov a že v daných podmienkach sám utrpel škodu 19 000 dolárov len na svojom vlastnom vybavení. Paul Charbonnet potom podal žalobu na Rhoda Street Studios, lenže to vyhlásilo bankrot a neuvidí od nich ani cent. Jeho zábery ale boli použité v traileri k filmu. (Arsenal83)