ReneeS

Takže v první epizodě máme jednoho velkého, nasraného, nakrátko ostíhaného chlápka v dlouhém koženém plášti, s botama, které rozhodně nepatří do tanečních a velkým černým kufříkem - takového chlápka byste zabásli už jen kvůli tomu jak vypadá. Ale ne, tady si to špacíruje od jedné vraždy k druhé, dokonce i do parlamentu a nikomu to nepříjde podezřelé. Já zvládnu určitou dávku blbosti a nelogičnosti, ale co je moc, to je moc ...už jen proto, že v dalších epizodách se ukáže, jak hezky nás celou dobu vodili za nos. Na druhou stranu tady máme ukázkově sympatického hlavního hrdinu. BBC radio reportéra, kterého dneska už jen tak neuvidíte - otrhaný, věčně nalitý a neskutečně drzý chlapík, který si v podstatě dělá co chce a nějak mu to prochází. Je to celé taková zvláštní slátanina o které nemám tušení, co si vlastně myslet. Děj první epizody je jen velmi špatné krimi, v druhé už začíná pletichaření (hlavně v samotné BBC) a razantně se to zlepšuje ... i když Stephen Fry byl tak nepříjemná postava, že bych mu už od pohledu jednu vrazila. Pak tady máme jednu malou politickou stranu s neschopným lídrem a miloučkým brýlatým chlápkem co oddře veškerou práci a nádhernou blondýnu, která ho z nějakého důvodu balí. Přidejme ještě kupu dalších divných lidí - sousedka v latexu mlátící bičíkem veškeré vlivné starší pány v Londýně, zšenštilý snobský sebevědomý ekonom a zhulená rozhlasová hlasatelka (takhle hezký hlas u ženské jsem už dlouho neslyšela), jejiž scény mě neskutečně bavily ("News readers don´t dress like that - How do you know? They just sound as if they don´t....Is there something wrong with her? - No no no she´s just been having a little puff - I am a police officer. I ought to arrest her - You can´t do that Frank, you bugger the 6 o´clock headlines!"). Přidejte k tomu uspěchaný a předvídatelný konec a máte docela slušný mišmaš. I když poslední scéna byla úsměvná.. ()