stow

Film je kultúrnejším dieťaťom Borata a Monty Pythons. Mňa ako nefanúšika tohto žánru prvé dve tretiny nebavili. Posledná tretina je príjemne vtipná. ()

ChuckOnly odpad!

nejdůležitější je, aby nám hollyweird mezi všemi těmi opulentními sexuálními večírky, štrajdáním po světě v soukromých tryskáčích, podlezáním číně, stavěním luxusních vil, šířením neo-marxismu a obecnou politickou agitkou ve prospěch MSM, big techu a democrapů nezapoměl minimálně třikrát týdně udělat přednášku o tom, co si máme myslet a kvůli čemu se máme cítit provinile. Díky hollywoode... a hlavně díky tobě Leo... ještě tak třicetkrát někam poletíš v letadle a pokud sebou vezmeš i Gluma Gréétu tak tu planetu fakt zachráníš. Věřte komedianti, že až se jednoho dne lidi proberou a přestanou být ofce, tak se to rozhodně neprojeví tím, že nekriticky přijmou rudo-zelené ideje tlačené miliardáři a korporáty--- ()

stret

Autori vystizne vyjadrili moje videnie toho, ako a preco tento svet ide do sraciek. Niekto by povedal ze problemom su socialne siete. Ale podstata problemu tkvie v konzumnom kapitalizme, ktoreho zakladnou pracovnou metodou je loz a najdolezitejsim motivom zisk. Dosledkom je aj zakonite nedorozumenie medzi ludmi - tymi, ktori si hlboke vady systemu nevsimli a tymi, ktori si ich vsimli + masivna skupina hlupakov ktori by boli hlupakmi v akomkolvek systeme. Dlhodobo sa mi javi, ze podnikatelia nas nakoniec zabiju - kvoli kseftu a profitu. Naznacuje to tento film aj nasa sucasna realita. Je prekvapujuce, ze nieco take je teraz dostupne sirsej verejnosti. Ale nerobme si nadeje ze to niekomu otvori oci. Nic take nie je mozne. Zaver s pristatim na planete plnej zivota je kontraproduktivny. Moze podnikatela - ktoreho IQ je na urovni zvieratka - zmiast a moze si mysliet ze nieco take je mozne. Nie je. Najblizsia mozna obyvatelna planeta je nedostupna v rozsahu ludskeho zivota. ()

Tomas129

Tak toto jsme nyní akutně potřebovali! Krásné představení o tom, jak nás může vyhubit naše vlastní blbost. Zároveň poslední dobou stále více aktuální téma. Díky internetu a sociálním sítím rozšířeným mezi všechny, kde může projevovat názor každý s prominutím debil, který si myslí, že je nejchytřejší a ví všechno nejlíp a jen on má pravdu, tak opravdu je tato doba velmi nebezpečná. Ať už je to kometa, nebo covid nebo globální oteplování. Lze vidět, že odborníkům se nenaslouchá a vymaštění politici s egem až do nebes typu Trump mají reálně vliv na celosvětové dění. Tito a mnozí další lidé šíří konspirace, které jsou jako nejnebezpečnější jed v novodobé historii. Je třeba aby si naše civilizace prošla novou osvětou či kulturní revolucí a zarazila tuto nebezpečnou cestu, kterou se ubíráme. Tento film tomu výrazně dopomáhá. Ačkoliv tam byly trapné nereálné vtipy a situace, tak to alespoň díky tomu bylo i pro ty debily snad dobře pochopitelné a nějak to zdůraznilo to poselství, které měl film přinést. Doufám, že takovýchto děl se začne objevovat více, neboť je to nezbytná reakce na aktuální cestu do pekel, které si naštěstí Adam McKay všiml a rozhodl se na ni poukázat. Takže děkuji vřele! 5* si nechávám pro film, který to řekne ještě vážněji a důrazněji a bude zpracovaný tak, že si z toho na konci všichni sedneme jak se říká na zadek! ()

Updated_Cake

Jako postapo sci-fi to byl takový nadprůměr, jako romantická komedie spíš fraška a jako drama docela dobře zvládnuté. Nejhorší/nejlepší na filmu asi je, že přesně odráží stav společnosti nejen dnes, ale i z minulosti a do budoucnosti. Společnost je stále kvůli něčemu rozdělena, hlavní vinu na tom nesou dezinformace, populisti a lidé, kteří se neštítí ničeho, aby se dostali či udrželi u moci a peněz. Taky film řeší důležitou otázku, kterou se lidstvo zabývá od doby, kdy americká hnáta šlápla na Měsíc. Vlastně mi je až zle, jak dobře to vykresluje společnost a dnešní jednání politiků zvláště ve světě. Nejvíc jsem se zarazil asi po zhlédnutí, kdy jsem se šel podívat na reakce, kterak na film reagují mnozí čeští ale i zahraniční konspirační teoretici a líbí se jim, Covid-19 nebo vakcína jsou ale sci-fi pro ně. Short story long, film byl skvělý, musel jsem ale přetáčet některé nudné scény a pokus režiséra vmáčknout do filmu až absurdní mezilidské vztahy. Ze 145 minut si troufnu říct, že jsem klidně takových 20 přeskočil, protože se na to nedalo dívat. Celkově si to ale 4* zaslouží. Film byl vytvořen ve spolupráci s projektem, na kterém pracuje jako aktivista, který chce snížit CO2 emise nebo plýtvání jídlem a ve filmu tento problém jen transformuje do zhmotnění komety místo našich problémů. ()

Necrophobic

Po delší době jsem se na Goebbels TV Netflix pobavil. Je to jako by zloděj křičel chytte zloděje. Protože jestli je něco součástí tohodle světového bordelu je to Netflix . ()

MichalZL

Nápad je dobrý a som rozhodne rád, že tento film vznikol. Pochváliť samozrejme musím aj herecké obsadenie, film však u mňa zlyhal na prevedení, hlavne na humore. Pri tak vďačnej téme som sa mal smiať od začiatku do konca, čo sa rozhodne nestalo, poriadne ,,od srdca" som sa teda nezasmial ani raz. ()

722018954

Mimořádně povedené, protože ukazuje stav dnešního světa, jak se lidé nechají manipulovat, nevěří vědcům a věří lidem, kteří jsou u moci a kteří by té moci měli být zbavení a také svépravnosti. Jsem taky rád (a také docela nešťastný), jak film dopadl (myslím tím ten dopad asteroidu), protože měli více než dost času na to se připravit, spojit síly se všemi národy...ale místo toho to bylo jen tlachání, výmluvy, marketing a lži. ()

karelondatra

Téma zajímavé, forma trefná. Ve dvaceti minutách ale film řekl vše, co chtěl říct, každá postava ukázala, jaká je, a zbylé dvě hodiny se to jen stále dokola omílalo. Nijak vtipně, nijak zajímavě, bez dalších point… Sestříhat to na krátký film, tak super. Ale v téhle stopáži mi to přišlo ubíjející, takže namísto abych se bavil, jsem čekal, kdy už to skončí. ()

MuggyCZ

Ještě se mi nikdy nestalo aby u mě celý film výborně budovaná satira vyvolala ve finále tolik smíšených emocí. Uznávám, film jsem si pouštěl jako biják na zabití nedělní nudy, nechal jsem se unést lehkým průběhem "hloupých Američanů" kteří přehlížejí podstatné věci a jenom hledají kde co vtipného vypíchnout zbytku osobností. K mému překvapení mi nezbývá než si pomoct klasickou The Office-ovskou hláškou "Well well well how the turntables". Inu jsem se dějem nechal tak unést, že mě finální půlhodinka donutila přemýšlet nad smyslem naší high-end civilizace, a dokonce proč to vlastně mám jít zase zítra do práce. Kvůli zakončení solidních 95% ()

jirikzaboj

Nabízí se otázka, jak moc a jestli vůbec je tento film důležitý. Jestli to má být nějaký osobní odraz a nebo opravdu jen ta satirická podívaná. Humorné scénky s vážnými dialogy, které jsou proložené různými clips z nádherné přírody a polemizování o pravdě, naivitě, populismu a lidské hlouposti, která nás pravděpodobně vede do záhuby. Preciznost tématu je režijně podaná skvěle a čím více se blíží konec, tím větší melancholický nádech to má. Chápu obsazenost takového hvězdného castu, ale osobně bych volil trochu skromnější výběr, u kterého by se nabízel mnohem větší dopad na vážnost situace a nehledělo se jen na výkony našich favoritů. Ale když už, tak je třeba to probrat a DiCaprio jako obyčejný tatík od rodiny, který rád učí a bojuje sám se sebou a svou úzkosti, radost pohledět na tu skromnost role a plně chápu jeho kývnutí na tenhle ekologický námět, který je mu tak blízký poslední roky. Meryl Streep si roli republikánky užívala a celý její acting potěšil a byl boží. Při tomhle filmu jsem si uvědomil, že přítomnost Timothéeho potvrzuje jeho goal největší hollywoodské smetánky a je pozoruhodné to v jeho věku tak vnímat a těším se na to, co všechno tenhle talent všech talentů ještě přinese. J. Lawrcene dost průměrná, ale nepřehrávala a nějak jsem to díky jejího vzhledu ani nevnímal, že to je ona. Oceňuji na tomto filmu opravdu spoustu odkazů k reálným událostem, zazobamým lidem, předhánějících se v nejnovějších a nejdražších technologiích, Twitter trend řešící každou bulvární blbost o jejich oblíbené zpěvačce, politický souboj stran, který nezná mezí a to vše stojí za ignorací selského rozumu, který se nám jednoho dne, ne-li v blízké dyskopické budoucnosti může vymstít.   PS: bravurní střih a excelentní režie McKaye, která byla průlomovou už u The Big Short.   Your diet just ended. Congrats. ()

CreepyJoe

Přichází nová kulturní vlna filmů, kterou vnímám jako poslední pokus vzepřít se technologickým korporátům, zoufalý výkřik nechápavé umělecké fronty a lamentování nad celou společností. Tento rok již druhý film, který otevírá nepříjemné společenské téma, ale stejně jako předešlí film Silent Night, bohužel nehledá příčinu, ale komentuje následky a spokojí se tak( bohužel ) jen s barvitým a přesným modelem dnešní společnosti. Budu se opakovat, ale budu se opakovat tak dlouho, dokud tento názor nebude rezonovat společností. Vemu to velmi stručně a detailně to někdy rozepíšu snad v deníčku. Dnešní svět, není řízen státy a jejich politickou agendou, ani médii, ale googlem a facebookem, přesněji jejich AI(spíše strojové učení), která řídí a upravuje algoritmy, na základě čehož pak uživatelům podsouvá obsah, který přináší těmto korporátům zisk. Celý svět dnes řídí primitivní rovnice: více impressí + čas uživatele + reakce uživatele = konverze(zisk). A tak tahle hloupoučká AI a její algoritmy(které vytvořily špičky ve svém oboru z řad inženýrů IT, psychologů, sociologů, marketérů) naprosto rozhoduje o všem, co na vašim facebooku a googlu vidíte. Úmyslně tak cpe uživatelům obsah, na který nejvíce lidé reagují, vytváří kontroverze a udržuje naší pozornost co nejdéle, protože se to rovná zisku z prodeje z reklamy, manipuluje naše nedokonalé lidské mozky, zneužívá našich osobních zájmů, koníčků, citu, morálních hodnot k tomu, aby vám zobrazila reklamu, která vždy nějak k tomu obsahu přilepena. Vytváří tak dokonalou iluzi o tom, co jsou ožehavá společenská témata, příklání se(tato AI a její algoritmy) na stranu většiny a pak tu "pravdu" cpe naprosto všem. Média zmanipulovaná opět tímto primitivním mechanismem, pak kopírují tyto "propagované pravdy a články" na své weby a přebírají falešnou agendu společenský témat s domněním, že se jedná o aktuální témata, který nutně společnost musí pálit. Kopírují tak doslova to, co tyto manipulující algoritmy cpou lidem, na základě čeho usuzují, že se jedná o palčivá společenská témata, které hýbou světěm a trápí každého člověka. A tak čteme a slyšíme všude okolo o teorii placaté země, o tom, že existuje stovky pohlaví, o sňatcích mezi gayi a adopci dětí apodobně.  Slyšíme denně o tisíce píčovinách, o kterých lidi nejeví vůbec žádný zájem, nepodporují tyto názory,  ale protože googlu a facebooku(a médiím) to přináší potřebné impresse(= zisky) tak budou zamořovat digitální prostor navěky. Vážná témata(jestli vůbec jsou) udržitelný rozvoj a ekologie, jsou podřadná, potlačována jako samotná pravda, která v tomto systému "odměňování lidské pozornosti" vždy člověku cpe do držky jen to co chce slyšet a vidět. Vytváří se tak digitální kocentráky labyrinty a bludné kruhy pro naše myšlenky a mozky(eufemismus: sociální bublina), štěpí se a radikalizuje společnost. Neexistuje pravda, protože člověk, který bude věřit tomu, že země je placatá najde na facebooku, googlu, youtube a twitteru tisíce článků a videí o tom, že země placatá je, včetně propracované argumentace, odborných knih na toto téma, dokumentů a filmů, který všem autorům přináší zisk, stejně jako těmto platformám. Nemusíme chodit daleko pojďme se podívat například na téma klimatu, koronaviru, nebo ekologie. Není to tak dávno kdy obletěla všechny média(kvůli algoritmů sociálních sítí) zpráva o želvičce, která měla zaražené brčko v nose(část vědecké obce dokonce tvrdila, že to není anatomicky možné a že to té želvě museli aktivisté do ní narvat, aby ji pak na oko zachraňovali, ostatně tohle je i běžná praxe na youtube ohledně dojemných videích apelující na soucit a cit každého člověka, kdy nejdříve mučí zvíře a pak ho zachrání) ovlivnilo to nějak společnost...nikoliv...a nebo teď je realitou, že kvůli tomu musíte skoro po celé Praze tahat coca-colu místo plastového brčka přes debilní slámku, jako všude na západním světě? Zachránili jsme tím planetu? Ne! Pomůže to reálně řešit znečištění moří? NE! Brčka tvoří ani ne 2 % plastového odpadu v moři přes 70 % tvoří rybářské sítě, kvůli kterým umírá "desetitisíce" tun ryb, velryb, lachtanů, tuleňu a delfínů ročně. ale Algoritmus googlu poručil a pohnul světěm, strojová AI uviděla potenciál "trpícího zvířete" a apelovala na naše pudy a city, stal se z toho masový řetězec, o kterém začala referovat všechna média světa, fuj brčka! rezonovalo to globálně napříč státy a výsledek  už znáte. Jsem snad jediný kdo v tom zpatřuje naprosté nebezpečí ? a naprosto neefektivní výsledek? A co teprve takové CO2...panečku....Je to naprosté selhání médií, novinářské etiky, podnikatelské etiky, vědecké obce a politiků. CO2 je podle některých stejně závažný problém jako trpící želvička a brčka! Pro jiné naprosto irelevatní neefiktivní řešení jako prodej plastových brček, přičemž se přehlíží hlavní problém. ŘEŠENÍ: Přestat sledovat média která jsou zdarma a jejich jediný příjem je z reklamy, začít sledovat placený tisk tištěný a převážně regionální, globálním médiím se nedá vůbec řešit. Nastane-li globální problém, nutně se to projeví i na lokální úrovni. Vyvarovat se médiím, které zasírají články typu, tohle někdo napsal na twitter, podívejte se na virální video..odpad. Opustit FB omezit GOOGLE a používat i alternativní vyhledávače(které mají jiné algoritmy s pravidla ale založeny na stejném principu tak bacha) Tlačit na FB a Google ať změní svůj obchodní model: manipulativní reklamy využívající vaše slabosti, vaší osobnosti, vaše názory, které využívá proti vám za účelem prodat vám další hovno. Podprahová reklama je proti jejich praktikám malá dívčí! () (menej) (viac)

BlackDemon

Skvelé obsadenie, slušný režisér, parádny námet aj humor, ktorý mám rád. ALE niečo je tu zle, v spleti rôznych karikatúr sa podľa mňa až príliš tlačilo na pílu a v tomto prípade by naozaj bolo menej viac. Mňa to nepresvedčilo. Je to dobrý film, bohužiaľ, nie výnimočný. ()

avogrebnork

Uf, tak to tedy bylo. Naprosto skvělá  záležitost s vygradovaným závěrem. Špína a politika kterou všichni víc a víc vnímáme. Netřeba chválit Leonarda protože ten je prostě dokonalý jako ostatně téměř vždy.  Opravdu tam je všechno. ()

drovi

Netflix ma milo prekvapil. Podarilo sa po dlhšej dobe natočiť paródiu o absurdistane v ktorom sa momentálne v 21 storočí nachádzame. Krásne ukázali čoho všetkého sú ľudia schopní na sociálnych sieťach a o médiach ani nehovorím. Videli sme zrkadlo našej spoločnosti a akú manipulatívnu silu má ešte stále televízia. Je to vlastne satirická komédia o vážnych veciach a stave tohto systému. Mňa to veľmi bavilo. Aj herecké obsadenie bolo super. Nedávno som pozeral Kobru 11 v českom dabingu a pobavilo ma keď som v tomto filme počul Semira ako redaktora televznej šou. Pre mňa to bol malý bonus. :D ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD