Dr.Abe

Klasika v podobě katastrofického USA filmu již podobnému viz. Proroctví. Připojený nadhled, humor a satira byl naprosto vhod - rozmělňuje to, i tak dojem ubulené limošky. Ovšem kritika současné společnosti na jedničku. To jsme fakt takový debilové? Kdo si to chce ověřit, doporučuji sestoupit na první fázi pekla. A to do diskuzí na novinky.cz. Ne pro vkládání příspěvku,.. stačí číst. Vím, že existuje černá zóna internetu, kde to musí bejt fakt hnus, ovšem toto je jeho psaná forma individuálních uživatelů. ()

ZetDaElO

"Serte na to, kupujte kryptomeny!" Najviac ma baví, ako si tí fuj fuj amíci vedia urobiť srandu sami zo seba a ako to pravoverní obrodení slovänia berú osobne. Svet je už naozaj zrelý na reštart. Inak film naozaj skvelý, či už ideou, hereckým obsadením a spracovaním. Nič originálnejšie som dlhé roky nevidel. ()

Dacsus

Slniečka a vedecký prístup? Ale no tak, veď to su tí, čo vám budú tvrdiť, že existuje nespočetné množstvo pohlaví, a že muž je ženou ak si to myslí, a opačne, nehľadiac na jeho chromozómy a orgány. ()

JHappy

I když mám tento druh filmu rád tak tohle je opravdu bída, sice fajn efekty a obsazení herců, ale je to nuda, nuda a ještě jednou nuda. Musel jsem se několikrát k filmu vracet abych ho vůbec dokoukal. ()

Ace.A.T.L.

Tak šel jsem do toho hlavně kvůli Jennifer a Leonardovi a ona se z toho vyklubala dost fajn záležitost. Je tam hodně narážek, dvojsmysl a připomínek, který by měl pochopit každej, kdo neni až tak mimo. Film je super odlehčenej, ikdyž se jedná o dost vážný téma, který upozorňuje na směr, kterým se svět šine v reálu, ikdyž nejde o kometu, co ho ohrožuje. Líbilo se mi to, bavil jsem se a celkově to působí hooodně fajn dojmem. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Anusak

Smutně vtipný a velice aktuální komentář k současné společnosti nabitý skvělými herci. Je to super, k zasmání, k nasrání i ke smutku, ale asi jsem čekala něco víc, možná ve smyslu odvážnosti v ironii a sarkasmu. Musím si ten film ještě trochu zpracovat. Ale dobrý to je. ()

F2003F

Téma filmu až hrozivo odrážajúca dnešný svet. Za úspech môžu znovu vďačit hlavne Leovej charizme a jeho fantastickému výkonu (výbušný monológ). Ostatná plejáda sa tiež predvádza v rámci možností, no réžia zostáva stále priemerná. Štvrtá za zanechanie výsledného dojmu a odvážne početné hviezdne obsadenie s akým sa neradno zahrávať (Valentín, Šťastný Nový rok, Mládeži neprístupné atď.) ()

Dawe2

Jedna hvězda za satiru a za konec, jinak to nestojí vůbec za shlédnutí. Možná jako krátkometrážní film by to bylo fajn, takhle je to dlouhá nuda. Jinak opravdu doufám, že takhle zle na tom ještě lidstvo není, i když se tak dost lidí chová. ()

Pepi74

Strašně moc mi to připadalo Mars útočí! . Jenže ten měl být jak parodií na staré UFO filmy a i jako jasná komedie. Tady se předestírá, že je na světě jen USA (jo a taky neschopní Rusáci, co jim raketa vybuchne už na zemi) a nikdo jiný. Výrobce mobilů obšlehnutý ze Zítřek nikdy neumírá ale mnohem víc slizký, který tu zkázu vlastně zaviní. Jako chápu co tím autor chtěl říct ale od chvíle kdy se moderátorka zeptala "Co holky, jsou v pořádku" a pro jistotu si ňadra ještě přerovnala jsem začal pošilhávat po přítelkyni, která se nudila ještě víc než já. Dlužno říct, že alespoň u nás jsou holky v pořádku. V tom vidím přínos celého filmu. ()

tchempi

Já se nudil. A nudil jsem se dlouho, protože stopáž je brutálně přepálená. A přitom to mohl být fajn film s chytlavou zápletkou a skvělými herci, kdyby to ovšem rejža se střihačem nepodělali. Je to nezáživně natočené, špatně sestříhané a ty „doku“ vložky s pářícími se keporkaky a dalšími cypovinami ze socnetů mě vyloženě sraly. ()

Adaaamecek

Úžasný film, který se snad NIKDY nestane realitou. Teď je ale pouze a jenom na vás, jestli máte v lidstvo ještě nějakou víru, nebo jste ji již ztratili. 8/10. ()

bazmat

Film je rozkročený mezi naléhavou temnou vizí blízké budoucnosti typu Years & Years, nebo Black Mirror a ujetou satirickou fraškou jako Iron Sky a nemůže se rozhodnout, který z obou směrů zvolí. Spolu s fajnovou vizuální stránkou by to stačilo na 3 hvězdy. Výkony hlavních stars (DiCaprio, Streep, Blanchett), jejichž postavy se ukotvily ve směru satirické frašky, to vytahují na 4. ()

Crust

Skvělému prvotnímu nápadu a námětu zbytečně ubližuje podání v podobě komedie dotažené do absurdna. Možná se na to jen dívám pohledem Evropana, který má již střední věk na dosah, možná že je společnost v Americe nebo někde v Asii už opravdu takhle šílená, ale nemůžu se ubránit tomu, že reálnější podání současných společenských nešvarů by utvořilo satiru mnohem kousavější a pohled do zrcadla bolestnější. Takhle to možná skončí jen jako jeden ze zkonzumovaných filmů v záložce "pobavilo, ale jedeme dál" a v mém případě možná ani to ne. Reálně hodnocení tak max. 70%. ()

Elisson

Toto je ten druh filmu, ktorý sa mi páči i nepáči a vôbec neviem aké hodnotenie by mal dostať. Je tu niekoľko klišé známych z amerických katastrofických filmov - napríklad, že Američania sú jediný inteligentný a technicky schopný národ :-D ale teda pekne vyzdvihli isté úchylnosti doby, občas ich predstavili až tak divadelným spôsobom, že i blbšiemu divákovi (a takých je väčšina) muselo docvaknúť, že tento svet a táto spoločnosť vôbec nie sú normálne. ()

Hvězdář

Na film jsem se opravdu upřímně dost těšil, a o to víc se možná umocnilo mé zklamání. Myšlenka a vůbec téma a pointa je, myslím, naprosto skvělá, trefná, aktuální a nemám ji absolutně co vytknout. Právě film s tímhle tématem jsem svým způsobem už dlouho očekával a chyběl mi. Takže základní obsahový rámec je zcela v pořádku. Problém je tady ale v provedení. Uznávám, nacpat tak obrovský záběr lidské společnosti v doslova planteárních dimenzích a delším čase, se všemi příběhy, narážkami a nosným příběhem do času celovečerního filmu je neskutečně těžké. Jenže tady to prostě fakt nefunguje. S postupujícím časem se jen hromadí čím dál víc těch naivních, ustřelených a extrémně zjednodušených dějství, což vede k postupnému otupění a ve výsledku k devalvaci filmu. Je z toho příliš cítit styl Holywoodských velkofilmů snažící se mluvit co nejuniverzálnějším popkulturním jazykem. Takže ač film podává spoustu skvělých paralel se skutečným světem a společností, tak jazyk, kterým hovoří, to velice sráží. Ano, i ten je součástí toho, co se film snaží zobrazit, ale v důsledku jej sráží. Kromě toho, ačkoliv patří DiCaprio jakožto herec mezi mé oblíbence, tady se mi zdálo, že rozhodně nešlo o jeho životní roli... respektive, aspoň počáteční role ostýchavého vědce pro něj prostě fakt není. Ve výsledku tedy velké zklamání. ()

jackalsc

Zajímavý film, jak z něho postupně vyplývá záměr. Vidím žánr Komedie/Drama/Sci-Fi/Katastrofický. Od počátku film hraje na dramatickou notu, máme zde nastíněn scénář s kterým je třeba něco dělat. A film mě postupně čím dál tím častěji nechal chytat za hlavu, jak je celé toto absurdní, že co je to za totální ptákovinu, takto by přece nikdo nereagoval, vždyť je to totálně absurdní a zkreslené, alternativní realita. Ale poté mi to došlo, to je přesně to o co tvůrcům šlo a teď nemyslím vytvořit alternativní realitu, protože poté mi došlo, že toto nemá od naší reality moc daleko, je to sice trochu hyperbolické a místy až trochu moc, ale ta hyperbola alespoň poslouží k lepšímu varování. Film nádherně popisuje absurdnost jak se něktěří jedinci dívají na dnešní svět, jak nádherně s grácií se nechávají lapit všemožnými konspiračními teoriemi a jakou mají média moc na masy. Poslední dobou se třeba s flat-earth komunitou opravdu roztrhl pytel, i když kdo ví, pravděpodobně za to můžou média a sociální sítě, které to cpou všude. Těmto lidem taky neřekneš, "Look up", nebo respektive můžeš říct, ale oni ti řeknou "Dont Look Up". Podobný dojem dostávám, když poslední dobou občas zavítám do diskuzí novinek na seznamu, tam se taky nestačím divit co jsou tam za "kreatůry" a jejich názory. Má návštěva netrvá dlouho, ze znechucení to hned vypínám a říkám si "Jop, lidi jsou furt stejně jebnutí, a ano algoritmy sociálních sítí pořád pracují pro co největší masy a nedošlo k žádné změně". Na druhé straně mi je i líto těch lidí, těch co se nechávají tak strašně lehce ovlivnit a nepoužijí u toho žádné mozkové buňky, aby zapřemýšleli jen nad logikou té věci, jestli to čemu náhle začli věřit není prostě absurdní, přitom mnohdy stačí opravdu jen to, chvilková úvaha nad věcí, jestli to dává smysl. A teď nemluvím jen o flat-earth konspiracích ale, konspiracích obecně. Anti-vax konspirace třeba momentálně, přitom stačí chvilkové zapřemýšlení. Proč by proboha stát vědomě poškozoval zdraví svého obyvatelstva, když pro stát je daleko přínosnější mít obyvatelstvo zdravé, které bude normálně pracovat, normálně odvádět daně. A takových lidí co této konspirací věří je mnoho, budou vám tvrdit, že je to nová taktika jak nás jako obyvatelstvo dostat pod kontrolu či co a různé ptákoviny, takový člověk třeba právě může číst můj komentář, i když pochybuji, že by můj komentář dočetl tak daleko, pravděpodobně by to už někde utnul a hned mířil na svá konspirační fóra. Problém je také v sociálních sítích z podstaty jak pracují, jde jim čistě sledovanost, dostat se k co největší mase a dosáhnout co největší míry prokliknutí, proto poté člověk může nabýt dojmu, že čím dál více lidí se nechalo stáhnout takovýma s prominutím "kokotinama" a pitomcema co těmto konspiračním teoriím uvěřili a radostně je šíří dál, ptákoviny a kontroverzní věci mají podstatu se šířit rychleji než "nudná" fakta a problém se pomalu ale jistě stává vážný. Dokument "The Social Dilemma" je v tomto ohledu pěkně zpracovaný, sice to není po většinu času zajímavé podívání, nicméně fakta jsou představena jasně. A tak se dostáváme k tomuto filmu, který v podstatě jedná o té samé problematice, jen je to podáno jinou formou, zvláštní, na první pohled nejasnou, více dramatickou a více ujetou, ale film se do cílové rovinky dostal. Nicméně čím dál tím více si začínám uvědomovat, jakou toto poselství má důležitost. Po shlédnutí bych řekl, že film Komedie moc nebyla, byla to v podstatě smutná sebereflexe tam kde jako civilizace míříme. Některé postavy ve filmu jsou fakt ulítné a dost absurdní, pokud bych měl hodnotit komedii, nedopadlo by to moc dobře, drama taky ne. Pokud se bavíme o myšlence jako takové, tak tenhle film přináší to samé co dokument zmíněný výše, či o trochu méně, protože dokument zabírá do větších detailů, ale samozřejmě v něm zase není drama, není to celovečerní podívaná a hlavně v něm není "Krampol" co se svou lodí odletěl na Proxima kentauri X :D Takže hodnocení +- nastejno. () (menej) (viac)

Rian_witcher

Výborná satira v lehkém sci-fi kabátku na konzumní život, kapitalistický trh a na lidskou lhostejnost. Asi si nikdo z nás nechce připadat jako stádo ovcí, ale já se v některých situacích bohužel poznával... Snad jen té stopáže mohlo být o 20 min méně. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD