iN

První polovina filmu jede na jedničku; druhá už takový drajv nemá a film by opravdu snesl mnohem kratší stopáž. Nicméně satira je to dokonalá a, jak už bylo párkrát napsáno, i přes úsměvné situace a dialogy ve mně veskrze zůstal pocit smutné beznaděje a zklamání (myslím ze společnosti, ale ne z filmu!)... přesně jak to postava Dr. Mindy shrne na konci při poslední večeři. PS: Herecké výkony (nejen) obou protagonistů samozřejmě perfektní. ()

Cermicek

Herecký obsazení téměř dokonalý! Message, kterou to posílá do světa = tak moc aktuální až to hezký není (ikdyž trošku se bojim, že ovečky do zase mine obloukem). Satircký ztvárnění = vynikající! Tak mi pro boha vysvětlete, proč mi tam pořád něco schází a na tu pětku se to prostě nevyhoupne?!🤔🤔 Někdy to tak zkrátka je 🤷‍♂️. Každopádně určitě vidět to chce! A to dost naléhavě! ()

marek29

Panebože! Takhle by měla začínat katastrofická recenze. Bohužel to podle tvůrců má být komedie. Satirická. Ukazovat na problémy světa jako populismus, rozdělení společnosti, etc. etc. Co si myslím já? Bullshit! DiCaprio a Streepová mi dluží 2h života. Za co dávám 2 hvězdy? Song Ariany Grande z druhé půlky filmu a vizi ráje, kde jsou všichni nazí v titulkách. Má to cenu si kvůli tomu pouštět ten film? Absolutně ne! To si radši vygooglete tyhle 2 části žejo. Achjo, takhle napálenej jsem si naposledy připadl při kariéře finančního poradce v OVB. DiCaprio a Streepová v takové sračce.. I toho černocha sem měl ve všech jeho filmech před tím rád. No nic konec ztrácení dalšího času. NEDOPORUČUJI SILNĚ ()

Pitryx odpad!

Už po dvaceti minutách jsem držel v ruce mobil a hrál Humbuk, protože jsem se nudil. +++Avšak dal jsem to do konce, ale spíše jsem čuměl do mobilu než na film. Zasmál jsem se tuším snad dva krát, dramatické mi to také nepřišlo a ani herecké hvězdy té nudě nepomohly. Pár hezkých obrázků z přírody a triků na konci to rozhodně nezachránilo.   szidab ()

Daertelon

Čekal jsem tvrdou zelenou agitku, čekal jsem nějaký nepovedený remake Armageddonu, čekal jsem frašku. Ale nedostalo se mi toho. Dostalo se mi plnohodnotného dramatu, filmu, který odněkud někam směřuje a něco říká. Kvalitní komedie s velmi hlubokým a tíživým poselstvím. Nejen hvězdné obsazení tomu dodává jakousi "virtuální hodnověrnost", že je to natočené dobře, dokazují i červená čísla na českém ČSFD, která zpravidla úspěch kontroverzním tématům nedaruje. Ať už si ve filmu najdete cokoliv, v kometě globální oteplování, v Meryl Streep Trumpa nebo v Cate Blanchett vše, co si myslíte o masmédiích, bude to pro vás silný zážitek. ()

Arkagas1989

Tak tohle byla jízda. Film, který pomocí skvělé satiry odráží naší společnot - populismus, povrchnost, hamižnost, rozdělování společnosti. Hvězdné obsazení, které sedlo jako hrnec na prdel a byť se jedná především o vtipnou záležitost, nebylo mi po shlédnutí filmu vůbec dobře. Boj proti kometě, která se řítí na zem sakra rychle a upřednostnění businessu a svého jména před záchranou lidstva je tady skvěle odvyprávěný. Nemám jedinou výtku. Režisérsky je to skvělý, o obsazení není potřeba říkat absolutně nic a ten střih, který podněcuje přemýšlení ještě na jiné úrovni je prostě pecka. Je to originální a zároveň vševypovídající o tom, kam jsme se jako společnost dostali a co všechno nás ještě může čekat.  Myslím, že při sledování tohoto filmu se na chvíli zamyslí snad každý. Bylo by totiž divný, kdyby ne. A co oceňuju nejvíc je to, že je to konečně film, kterej si nebere servítky a ukazuje, že ne vždycky to prostě dopadne dobře. (Jak pro koho samozřejmě)   Moje hodnocení: 9/10 ()

curfew77

Tedy... ono to tam všechno je. Ty děsivé momenty, kdy si říkáte, že takhle nějak by to ku*va dost možná bylo. Když naprosto přesná Ariana Grande vystřihne svůj aktivistický song, tak vás mrazí. Když Leo konečně vyteče taky, tak... taky. Navíc je neuvěřitelné, že se film dokázal tak dokonale trefit do covidových sraček, ačkoli prý scénář vznikl ještě před jejich začátkem (tomu se pořád podvědomě zdráhám uvěřit). Jenže ta satira je místy strašlivě těžkotonážní, mnohé pasáže (i celé postavy, viz Chalamet) totálně WTF, a samozřejmě by to nutně potřebovalo zhruba o tři čtvrtě hodiny zkrátit. Takže výsledek je dost rozpačitý, a popravdě, trochu se bojím zpětně znovu podívat na Sázku na nejistotu, protože ten cirkusácký McKayův styl, který mě tam vlastně docela bavil, mě tady spíš sral. Plus - tenhle film si dělá prdel z toho, čeho je svým způsobem sám součástí. Což je víc meta, než asi Adam zamýšlel. 65 %. PS: Dost dobře nechápu, kdo (a proč) schválil pro tenhle typ filmařiny tolik (bezpochyby dost drahých) vizuálních efektů, což je svým způsobem další meta/meta záležitost. PPS: Mezititulková i potitulková scéna jsou obě tak slaboučké, že je to buď meta/meta/meta, nebo prostě... slaboučké. Asi spíš to druhé. PPPS: Ať tak nebo tak, McKay rozhodně v žádném Muskově eroplánu na Mars nebo kamkoli jinam nikdy flek nedostane. ()

OJan

Jako satira dobré, jenže jako film je to průměrné a snadno zapomenutelné. Škoda, že Netflix není schopen stvořit nějaký film, který by byl víc než jen průměrný. |60%| ()

Rayen1

Aktuálnější film, než by člověk čekal... Je to děsivě komický, jak je lidstvo v současnosti tak děsně stupidní, a i když jim předložej fakta na stříbrným podnose, furt bude tvrdit opak, popírat je, jelikož jim nerozuměj, a radši se budou víc soustředit na fake news, sociální sítě a kdo s kým chodí, kdo se s kým rozešel a jaký "výzvy" jsou zrovna na netu.. A i když se je snažej přesvědčit o tom, že zkáza je prakticky tady, že je to nevyhnutelný, že je tu prostě konec, budou tvrdit, že je kometa výmysl, politici si pojedou svoje slogany, aby neztratili preference a hlasy, a ve výsledku je nakonec všechno v totálním, ale V TOTÁLNÍM hajzlu.. Dlouho jsem se necejtil po filmu pobaveně a deprimovaně zároveň.. Jep, bylo to pravdivě depresivně vtipný, věřím, že nás nakonec stejně nesejme meteorit nebo válka, ale vlastní lidská blbost. ()

Hawaj

Hele dobrý, ale chtěl bych aby mě z toho víc mrazilo. Todle byla jen taková holywůdská šaráda s podtónem agitky nastavující zrcadlo současnosti a nedávné minulosti, tedy toho co se dělo za Trumpa. Ti amíci fakt moc neuměj podat epičnost věci a pořád maj zasraný brejle tou spotřební společností v který vyrostli přes kterou prožívaj docela zásadní věci. Utrpení, bolest, zklamání, beznaděj a cit pak vypadá v jejich podání jak komiksovej odvar. Prostě příliš ploše. Kdyby tenhle materiál zpracoval Tery Gillam, mimochodem taky amík, tak by jsme se nadáli úplně jinýho prožitku. Když si vzpomenu na jeho 12 opic, tak tohle je oproti tomu je takové šimrání okresního formátu. Cate Blanchet byla prostě skvělá, ale Meryl byla jen dobrá. Di Caprio tradičně nezaujal a těma křečovitejma polohoma, kdy se snažil vytvářet emoce a dělat velký herectví to už jen zhoršoval. Takový herectví nebo co to má být mě votravuje. Zato Jennifer jsem tu roli věřil daleko víc. Akorát byla příšerně vohákla a moc typizovaná do nezávislo, punkovo alternativna. No prostě moc povrchně zaškatulkovaná na úkor vnitřní zajímavosti. Kdo mě sle  vyloženě sral, byl polo nepřítomný Mark Rylance se svým skřehotavým hláskem, který měl napodobovat Elona Maska, ale byla to jen slabá xerokopie. Musk je daleko víc sarkastickej a přímočarej. Prdlej generál mě fakt zaujal už vod samýho začátku. Zato ten černoch co hrál bezpečnostního poradce, byl fakt plonkovej. Toho měli přeobsadit, to jeho neherectví tam moc trčelo. Jinak příběh byl spíš slepenec obrazů, střepů momentek a hrátek s kamerou než solidní útvar vtahující do děje a vytvářející silnější emotivní prožitek gradují v záverečném finále. Pak by ty doprovodné fórky daleko víc vyzněli. ()

Pete

Těžko říct, jestli toto ještě lze nazvat satirou, když je podávána nejen polopatě, ale rovnou tou lopatou pořádně přes hlavu. Buďto musí být americká veřejnost extrémně tupá, nebo si to o ní tito tvůrci alespoň myslí. Aby měl výsledek nějakou hodnotu také pro ostatní, řekněme například nás Evropany, museli by to provést jemněji, s nadhledem, třeba pouze v náznacích, tedy daleko víc rafinovaně a sofistikovaně. Ona není celá ta struktura bohužel tak chytrá, jak si sama o sobě myslí. Jinak ale zábavné to místy je, i když méně, než jsem čekal, a než to mohlo být - jeden z následků vatové výplně příšerně natahované stopáže, která by potřebovala prostříhat tak na ideálních 100 minut. Hercům (kromě Hilla) se daří udržet přehrávání v jakžtakž rozumných mezích. Čili celkově je ekologický apel K zemi hleď! pro McKaye trochu úkrok stranou, určitě není špatný, a úmysly byly jistě dobré, avšak výsledek bohužel neodpovídá vysokým ambicím. ()

PAVLIS

50% Podivný žánrový mix, který mi vůbec nesedl. Na vážný katastrofický film je tu příliš nadsázky a na komedii málo vtipu. Prý satira. Spíš otravná kravina. Oscarová nominace z kategorie zamysli se lidstvo nad sebou. PS: Jsou tu dvě potitulkovky. ()

Barghest

Ono je to natočený tak věrohodně a trefně, že už to asi radši nikdy nechci vidět znovu. Leo je jako vždycky boží, stejně jako ostatní, jen ten Jonah Hill je všude na přesdržku. ()

Grondal

Satira súčasnej spoločnosti zahnaná do extrému, v ktorom už pomaly prestáva fungovať. Film je plný naozaj vtipných scénok, kde pri niektorých z nich by som dal ruku do ohňa, že sa jednalo o improvizáciu. Na mušku si berie súčasnú, nielen americkú spoločnosť, v ktorej keď niekto povie, že biela nie je biela, ale čierna, nie aby ho všetci považovali za blázna a hlupáka, ale zástupy bláznov a hlupákov mu budú nadšene tlieskať a presviedčať sami seba, že to tak naozaj je. Vtipnosť a zábavnosť jednotlivých scénok je v tomto prípade najväčším kladom aj záporom filmu, keď tu sú niektoré postavy a situácie posunuté do takých absurdných pozícií, že prímera k súčasnej situácií sa pomaly stráca a priamoúmerne s tým sa stráca aj impact filmu. Keď sa však vykašleme na to čo chcel, alebo mohol film povedať, tak sa jedná o výbornú komédiu s výnimočne vypoitovanými scénami a plnotučnými postavami... keď sa na placi nachádza minimálne 7 oskarov (viac som nepočítal), tak by sa to malo prejaviť. Odporúčam každému, škoda len, že sa filmu nepodarilo prekročiť tú pomyselnú hranicu, ktorá delí kvalitné filmy od výnimočných. Možno nabudúce. ()

MartinTerran

Zajímavé téma a i dobrá satira dnešní společnosti, ale prostředek byl takový nudný a o ničem. Takže za dobrý start a závěr dávám 3*.  Plamenné projevy obou hlavních představitelů v talkshow byly luxusní. Herecky dobře obsazeno i zahráno - Hill byl tady na přesdržku a to ho mám jinak rád. Hodnocení: 56/100. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD