Maximilianus

Veľmi vydarená satira na dnešnú situáciu vo svete, v politike, na hodnoty ľudí a média. Lenonardo aj Jennifer hrali excelentne, a vlastne všetci herci odviedli výbornú prácu. Navyše sa mi páčil strih, ktorý bol miestami zámerne chaotický, ale presne zachytával situáciu a vyjadroval pocity ľudí. 8,4/10. ()

samkko

VELKÉ PŘEKVAPENÍ. Tolik jsem od samotného filmu teda nečekal. Není to totiž obyčejný katastrofický film, není to ani úplná parodie na katastrofické filmy... Je to ve zlatém středu a v tom středu se nachází poměrně slušný humor, perfektní VIZUÁL, slušná hudba, režie, dialogy a hlavně konec který jsem si od začátku přál a který jsem dostal, i když mohl skončit o pár minut dřív (ti co viděli pochopí). No ale jedním z hlavních cílů tohoto snímku je poukázání na dnešní dobu, na světový systém, na klasické dělení obyvatel do několika skupin při každé kauze a hlavně na to, že takovým tempem jde náš svět pomalu ale rychle do háje. Smutné leč zajímavé. Samozřejmě nesmím zapomenout na hvězdné obsazení v podobě DiCapria, Lawrance, Hilla a Chalameta. Tudíž už dopředu víte, že o provedení hereckých výkonů a barevnosti postav, zde nebude problém. 8,3/10 ()

gemi

Takhle to dopadne, když se zkříží katastrofický film s komedií. Výsledek je jaksi... nepatřičný. Základní sdělení filmu není vtipné ani trošku - jsme sebestřední, povrchí, a nejenže fakta ignorujeme, ale cíleně je manipulujeme i za cenu vlastní sebedestrukce. Film reflektuje současnou koronakrizi a tyto naše vlastnosti posouvá ad absurdum. Je mi líto, že to nezůstalo ve vážné rovině, protože rozpočet byl tučný, na finálním impaktu se nešetřilo a mohlo to být opravdu libové sci-fi. Pokud bylo cílem sdělit pitomým lidem, že jsou pitomí, tak se to minulo účinkem, protože pitomec neví, že je pitomec. Ve výsledku tedy film sděluje chytrým lidem, že významná část populace je naprosto pitomá, tak se jim pojďme společně vysmát. Je to dobře natočené a dobře zahrané, ale ta komediální poloha mi tam zkrátka nesedí, proto dávám tři. Řemeslně by si to ale zasloužilo čtyři, dlouho jsem váhal, zejména kvůli titulkové a potitulkové scéně, které absurditě nasazují korunu. ()

0L0V0

Už chápem prečo tento film pohorel v Amerike. Krásne kritizuje vlastnú krajinu, zhadzuje najvyššie postavené hlavy štátu. Bizarná udalosť chce sa dotknúť veľa sfér a mne sa to páči. Presne poukazuje na dnešnú dobu z ktorej si uťahuje cely scenár a režisér to dotiahol do skoro úplnej dokonalosti. Celé však v druhej tretine stráca dych no záver znova kope gól. Pochopiteľne, že západnej kultúre sa nepáči záver, ale presne to si tento film žiadal. Úplne zrelaxovaný, vysmiaty, smutný, zdrvený, nahnevaný som zostal po dopozeraní Dont Look Up. Má toľko vtipných postrehov až v jednej chvíli mi to neprišlo vtipne, ale naopak smutné, nakoľko veľmi pravdivo ukazuje dnešnej spoločnosti zrkadlo. 85% ()

m4xp4yn3

Je logické a zároveň úplně stupidní že satira musí být utkaná ze stejného materiálu jako satirizovaná skutečnost, mít stejnou chuť i strukturu, podléhat stejným tržním zákonům. Tvůrci přijali hru na to, že aby aspoň zlomek zprávy dorazil, publikum se musí nasytit a zabavit, pak možná bude chvíli vnímat co je za tím. Hrají tu role šašků apokalypsy, varianty která je z nabízených možností jediným schůdným happy endem. Protože co když se tahle fraška potáhne další dekády? Zároveň bych vás chtěl poprosit abyste házeli odpadky přímo na zem, podpoříte tím vznik nových pracovních míst v sektoru služeb. ()

Warhaus

Už se vám někdy stalo, že jste byli přesvědčeni o svě pravdě, kterou jste měli podloženou fakty a daty, aby se pak objevil někdo kdo vám stejně nevěří a hádá se o své pravdě? Tak přesně tohle popisuje velmi aktální Don’t look up. Je úplně jasné proč DiCaprio přijal tuhle roly, přesto je super že film nestraní ani jedné straně. Krásná ukázka toho co za blbosti řešíme a u důležitých věcech nejsme schopni naslouchat, a to především v případě, kdy se odborník není schopen správně a lidsky vyjádřit. Filmu by pomohlo, kdyby s plnou skvělých herců absentovali určité Béčkové scény, přesto super prozíravý film, který by si měl dnes pustit každý. 75% ()

rublik05

Vtipná, originální a pěkně natočená katastrofická satira, která krásně nastavuje zrcadlo dnešní době a celé společnosti, ukazuje Ameriku v celé své kráse, i když do jisté míry by se veškeré dění dalo použít na vícero států. Celému filmu vévodí prvotřídní herecké výkony, ať už se jedná o ústřední dvojici Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence, nebo dále např. Meryl Streep, Jonah Hill či Mark Rylance. Humoru je po celou dobu spousta, pobavil jsem se skvěle, i když musím uznat, že občas je to spíše smutné, než vtipné. Je fajn, že příběh se dá přirovnat ke spoustě událostí současnosti, záleží na každém, podle vkusu každého soudruha, co mu tahle satira připomíná. Tempo má bohužel lehce sestupnou tendenci, ke konci již snímku těžce dochází dech, kratší stopáž by mu rozhodně prospěla, naštěstí samotný závěr je dost emotivní a rozhodně se vyplatí si na něj počkat. Levicové manýry se naštěstí povedlo trochu potlačit, takže u mě dobrý, povedená satira. 8/10. ()

kukkik

Z tohoto filmu si odnáším především utvrzení v přesvědčení, že celá současná západní kultura a především USA jsou zhoubou civilizace. Je sice moc hezké, že rok co rok jejich největší společnosti vychrlí kopu sebereflexního obsahu, kde hrají nejdražší herci, ale žádné změny se nekonají a vše jde nadále vesele do kopru. Totéž u nás.. člověk nemůže vidět pozitivní vývoj když sleduje fakta posledních dekád.. Velice zvláštní a depresivní dílo s neméně zvláštní a depresivní myšlenkou. Volání po návratu éry rozumu.. po době intelektuálního rozkvětu lidstva, kterého se už ale, nejspíš, bohužel nedočkáme. 4/5 ()

Durgas

Hviezdne obsadenie a prvotriedne remeslo. Len sa neviem zbaviť pocitu, že by to bolo ešte lepšie a trefnejšie, keby sa súčasná dementóza našej spoločnosti zachytila realisticky a nie takto satiricky a prehnane. Ale okej, beriem aj túto verziu, tiež je svojim spôsobom namieste. Pobavilo aj to, že sa tvorcovia nevyhli klasickému klišé skoro všetkých filmov tohto žánra - len v emérike sa hrozby riešia a len emérika môže všetko zachrániť (alebo posrať). Na rozdiel od mnohých predchodcov sme tu mali aspoň pár sekúnd venovaných reakciám či snahám iných krajín (ožratý ruský kozmonaut z Armagedonu sa neráta). ()

Luxocculta

Pokud bych měl hodnotit podle první poloviny filmu, bylo by to hodně nízké hodnocení. Ale ani díky silnější druhé polovině nemám chuť si tuhle podívanou někdy zopakovat. 70 % ()

John80

Veľká reklama ale film  slabý ako čaj, ani herecké obsadenie tomu nedopomohlo, Zbytočne zdĺhavá minutáž, celý čas len veľa kecania a žiadna poriadna akcia ani nič podobné, zjavenie sa kométy na oblohe a nič Viac,  Prehnané hodnotenie , za mňa 2* len kvôli hercom ()

Demonic189

Trocha ma sice picha pri vajciach, že nedávam plny počet, ale silne 4* si to určire zasluži. Pri konci som snaď už ani nedychal, a preto tu mame silneho adepta na TOP5 of 2021. Netflix sa konečne pochlapili... EDIT: dvíham na 5*. Ten záver pri jedálenskom stole, až ma z toho mrazí.... ()

Likan7

Teda já nevím. Satira to je trefná od první do poslední minuty, všechno tohle je perfektní, ale já se nebavil ani trochu. Na komedii to není vtipný, na drama to je naopak brutálně absurdní a všechno zahraný do extrému. Ty 2 a půl hodiny jsem musel dát během dne snad na 3 části, protože mi do toho vždycky přišlo něco zajímavějšího. Herci jsou špičkový, jsou slavný a hrají skvěle. Všechny, možná až na Lea, by jste na místě zastřelili a určitě by jste začali s Meryl Streep, jejíž prezidentka je nejtupější člověk na planetě. Boží je Jonah Hill a v malý roli je příjemný i Chalamet, který se tu fakt jen mihne, ale jako jeho fanoušek mi to vůbec nevadí, ten kluk má toho Lea prostě v sobě. Vzhledem k tomu jaká pověst K zemi hleď! předcházela, čekal jsem od toho o dost víc. Neříkám, že to je špatný, závěr je super, ale v takovým filmu ten vtip prostě musí být. ()

jiriks

Napoprvé po hodině vypnuto, protože mi to přišlo jako kravina. Asi po čtyřech dnech dodíváno. S koncem se mi to líbí více, i tak ale přitažené za vlasy, zvláště prezidentka... Jednou mi to stačí ()

Primavera

Váhanie medzi 3 a 4, lebo režisér si išiel svoje, zameral sa na výsmech ľudstvu, ktoré ovláda špičkovú technológiu ale morálka, správanie a úsudok na úrovni opíc. Dobre som sa pobavila, ale neprikovalo ma to ku kreslu, neťahalo ma to dejom, žiadna nedočkavosť, čo bude ďalej. Moderátori, ktorí sa rehocú aj pri apokalyptickej správe od vedcov a fungovanie sociálnych sietí bola skvelá ukážka dennej dávky ľudskej debility, ktorú dostávam a záver bola vypeckovaný. K štvorke to vytlačilo u mňa herecké koncertovanie, vedec DiCaprio so Xanaxom a šibnutá americká prezidentka Streep, parádne presvedčiví. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD