Brain-D

Opravdu skvělá satira, které díky lze s naprostým klidem uvěřit, jelikož společnost v dnešní době a hlavně politika funguje. Bál jsem se, že DiCaprio zapadne, ale dostal svůj prostor. 80% ()

mkubalikova

So funny, yet so sad... Nedokážu pochopit to nízké hodnocení na RT, pustili mi na Netflixu snad jiný film? Já viděla skvěle napsaný, zrežírovaný a zahraný film, jehož hlavní idea reflektuje naší aktuální realitu. Pokud se někomu nelíbí až přílišná doslovnost, konečnost a beznadějnost, tak právě tento film dokazuje, že naději jako lidstvo máme... Dokud se totiž dokážeme těm našim srač*am zasmát, naděje neumřela! 90% ()

MI-380

Zpočátku geniálně popsaný marný boj zdravého rozumu proti všeobjímající blbosti, později přichází prozření, že ani jedna strana nemá šanci proti jedincům, kteří jsou v pozadí sociálních sítí a moderních technologií. To jsou ti, co rozhodují. Většinou smutné, znervózňující, s několika momenty černého humoru, s jednou zcela zbytečnou postavou a s nekompromisním, jednostranným, ideologicko-parodickým pohledem na bývalého prezidenta a jeho voliče. 80 % (zatím 5 235 hodnotících s průměrem 77 %). ()

haluska11

film ideální pro ty, jež se cítí být lepšími, chytřejšími a chápavějšími než ostatní. film jako náplast na raněnou duši těch, jež recyklují a mají pocit, že zachraňují planetu, a film pro ty, jež jsou očkovaní a frustrovaní. a konečně: film pro liberální a levicové diváky, ve kterých dění ve facebookových debatách přenesené na obrazovky utvrdí pocit, že skutečně "my" jsme ti správní a dobří, a "oni" jsou ti, co by eventuálně planetu zahubili. o co ale ve filmu jde? je to do sebe zahleděná nedotažená satira s chaotickým střihem a nevyužitým potenciálem hereckého ansámblu (čest výjimkám, nejlepší dosavadní roli timothyho šlukokvěta). chcete-li, tak do jisté míry divácky přívětivější melancholie od triera líznutá seriálém years and years, která: A) selhává ve snaze chytře satirizovat společenské dění a velice boomersky reflektuje současnou Ameriku, B) spoléhá na bandu celebritek a aktuální téma, aby C) ukojila diváky sužované polarizovanou společností. problém A) souvisí s faktem, že si film dělá srandu z médií za neschopnost podávat vážné informace adekvátním způsobem, ale paradoxně tím zábavně a odlehčeně podává důležité téma, protože velmi dobře ví, že široké diváctvo by jej v jiné formě nepřijalo. stejně tak film paradoxně vydělává na soudobém tématu bez snahy něco změnit: nejde o revoluční katastrofický film, který by chtěl posunout společnost dál; nejde o zoufalou agitaci v snaze změnit způsob, jakým přistupujeme ke klimatické krizi; pouze o cash-grab příhodný postavě Marka Rylance. a jako třešnička na dortu či spíš bělidlo do očí bylo pojetí meme a ariany grande; rozumím ale, že milovníky memeček s mimoněmi to zasáhlo dobře. ()

vyfuk

Prč jsem si myslel, že to je o flateartech? No nic, nová možnost alternativní budoucnosti, kde jasně vidíme, jak si z nás tvůrci dělají prdel, jak jsme jako lidi vlastně strašně blbý, povrchní, pokrytečtí a já jenom, co ještě. Asi záleží na humoru. Jasně, někdy přepálené, ale jinak  prostě jednoduchá prdel s dobrým obsazením i myšlenkou. Taková pohoda. ()

JohnSmith

Trochu mě tu mate to vysoké hodnocení. Nápad na satiru dobrý, první polovina filmu celkem ušla, ale zbytek jsem fakt už nedával. Nudné a stupidní a k tomu extrémně dlouhé. A závěr? To se snad všichni sjížděli na nějaký bílý lajně? Tohle nemohl napsat a natočit normální člověk ()

svobik

Velký zjevení a díky tomu dost možná i náběh na budoucí kultovku. Na K zemi hleď! se hezky kouká, docela to odsýpá a herecky se nepřekvapivě i díky hvězdné sestavě nedá nic vytknout. Na druhou stranu mi chybí jakejkoliv wow moment, ikonická scéna nebo vlastně i výrazně vtipný scény, kvůli kterým bych si McKayovu novinku pustil znovu. Na druhou stranu buh ví, třeba opravdu uzraje a ještě změním názor. 8/10 ()

WincKruspe

Celkově velké zklamání. I když dokážu ocenit tu satiru a pokrytectví dnešní doby, tak trailer minimálně sliboval zábavu a poutavou akci plnou napětí. Bohužel ani jedno se nestalo. Něco absurdního k zasmání jsem tam nenašel a celý děj začne hodně rychle nudit, ta délka filmu je na tak ukecaný film, bez nějaké akce, smrtící. Asi jsem od toho námětu čekal víc katastrofické akce plné paniky a beznaděje s komicky absurdními reakcemi. Ale tady se to nedokázalo úplně prodat. ()

cpt.Lynch

Lehké zklamání, silné momenty filmu lze povědět v jednom nepříliš dlouhém souvětí. A pohříchu mi je stačil někdo povědět předem :). 2x jsem se řádně zasmál. Na paškál si bere snad všechny „neduhy“ moderní společnosti. Povrchnost, sociální sítě, Donalda Trumpa a jemu podobné, dezinformace a „vizionářské“ miliardáře, kteří už v různých oblastech nahrazují státní moci. 3,5* ()

drackula

Kvalitná satira toho, v akej ... sa nachádza naša spoločnosť. Politika, sociálne siete, fakenew, neschopnosť kriticky myslieť - všetko koncetrované a dostiahnuté až do absurdna. A nech sú niektoré scény akokoľvek absurdné, nie sú až tak vzdialené od reality. Žiaľ. 80% Netflix ()

Ementaler86

Jemné pošťuchování amíkovských zabedněnců, co nedohlédnou dál, než na dno svých happy mealů, je v mých očích nejlepší film roku 2021. A pro ty, co by chtěli brečet, bo se tu předává nějaké poselství, mám jednoduchou radu. Prostě se na to nekoukejte, lol. ()

Hollohlaway

Nečekaně zajímavá komedie, tak trefně satiricky přesná, že se mi skutečně chtělo doslova a do písmene blít. Z Ameriky, z médií a z toho, co dělají z lidí, a v podstatě z lidí vůbec. Herecky hlavní pár velmi dobrý, ač Jennifer Lawrence moc nemusím, tady se mi fakt líbila. Obsazení vůbec je silná stránka filmu a i když je to místy vážně přitaženo do skoro až moc velké absurdní frašky, přeci jen ve vás hlodá pocit, že velmi podstatná část by se naopak mohla stát úplně klidně. ()

jefff

Skvěle natočená satira se skvělým hereckým obsazením, která je děsivá svým reálným odrazem skutečnosti. Ač komedie, mrazilo mě ještě dlouho po titulkách a mrazí i teď den poté. A nemůže za to kometa, ta rozhodně nebyla to nejděsivější... ()

venca163

Asi nepřekvapí, co mi na tom přijde seroucí: je to šíleně zelená agitka, kde navíc Trumpa hraje Meryl Streep a celý to téma je strašně zpolitizovaný. Tolik k proklamaci "my chceme společnost spojovat, ne rozdělovat". Jinak bych se skoro nebál říct, že ta metafora je chytrá a bude určitě aspoň trochu účinná. Ty armagedon momenty to vkusně odlehčujou a za Jonaha Hilla samozřejmě jako vždy body nahoru (i včetně potitulkový scény, která je tak trapná, až je prostě geniální).  Závěr drsnej. (75%) ()

Glowski

Zápletka s kometou je vadná na několika úrovních: 1) uvěřitelnost: Skutečně se tvůrci domnívají, že kdyby přišel někdo s podobnou zprávou, všichni by před ní zavírali oči? Stoprocentně ne média, která zvěstovatele konce světa milují. 2) metafora: Vlasatice řítící se vesmírem k Zemi není ve své hmatatelnosti vhodnou metaforou současných problémů, které lidstvo řeší. "Hyperobjekty" jako je klimatická krize jsou nebezpečné právě proto, že na ně nelze ukázat prstem. Pro svou velikost jsou vnímatelné jen zprostředkovaně - skrze vliv na další jevy (tání ledovců). 3) elitářství: Nesnáze lidstva nespočívají v tom, že "většina hlupců" není schopna odlepit svůj zrak od smartphonů a plytkých reality shows - jak sugeruje film. Vyplývají z toho, že neexistuje žádná jednoduchá pravda, podle níž bychom se mohli (měli?) řídit a domluvit se na organizovaném postupu je kromobyčejně náročné. (Což neznamená, že o jedno jako druhé nestojí za to usilovat.)__________Film je vadný jako komedie, která obsahuje menší než malé množství vypointovaných vtipů. Za to má ale bez pěti minut dvě a půl hodiny, nulovou dramaturgii - tempo - a nic moc digitální triky. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD