LasT_Olt

Posledních 30 minut filmu je skvělých, prvních 100 už tak moc ne, i když chápu co se básník snažil říct. Škoda, že tam místo Ariany Grande, nedali dvojníka Jamese Browna, který by zpíval tuhle písničku, moc by se to tam hodilo. Takže nakonec 6,5 komet z 10 no a trochu mě to mrzí. Ale hele, dostal jsem čtyřicet párů ponožek, takže je to celkově vydařený den. EDIT: druhé shlédnutí mě přesvědčilo o čtvrté hvězdě ()

NiWi

McKay přirozeně a trefně balancuje na hraně komedie a dramatu, ve kterém vážné věci vás donutí se smát a naopak odlehčené scény vás donutí si uvědomit, jak moc je vlastně v sázce. Postavy velmi dobře obsazené, buranská republikánská prezidentka dohánějící k šílenství ty jediné, kteří znají pravdu a kteří se opravdu bojí o své životy. Mezi tím vším se najde i místo pro trefnou kritiku konzumní společnosti, a zdůraznění jak neskutečné malichernosti ve skutečnosti lidstvo řeší namísto opravdu důležitých věcí, kdyby se však z filmu v tomto ohledu 10-15 minut ubralo rozhodně by působil svižněji. Tak jako tak jde rozhodně o slušnou podívanou plnou známých jmen a dobrých hereckých výkonů, které si rozhodně nějaké ty nominace na ceny odnese. ()

Alenes

Tento film člověka donutí zamyslet se nad životem, velmi zajímavě a pravdivě podané. Líbí se mi, že se tvůrce nebál něco takového vnést na plátna. Mimoto skvělý výběr herců, byla jsem spokojená s hereckým výkonem a celkovým zpracováním. ()

KajusaK

Trailer nepoutavý ale film předčil má očekávání, přestože nebyla příliš vysoká. První polovina slabá, pak náhlý rozjezd a závěr excelentní. ()

Doldus

Satira jako žánr tu je s námi od antiky, je dle mého neuvěřitelně důležitá a jsem rád, že se stále najdou tvůrci, kteří se do ní pustí a jsem také rád, že je stále schopna zajistit slovutná herecká individua. Většinu času jako bych viděl filmovou prezentaci Hogarthových grafik. Až na asi jednu hlušší část (zhruba začátek poslední třetiny filmu) jsem se tedy královsky bavil. Není tam dle mého žádná extrémní agitace, žádná hluboká "message", prostě jen pobavení nad lidskými nedostatky, pošetilstvím a bludy. Zároveň se ale film ke konci snaží být bezprostředně lidský, aby nakonec nevyzněl moc cynicky (protože tohle je přeci jen extrémní verze reality). Příště ale prosím lépe využít Chalameta, protože tento herec si to zaslouží. ()

FrankSusta

Koukal jsem na ten trailer a říkal si: ,,Oukej no, letí jim tam meteorit a oni si budou vtipkovat. Celý to bude strašně na pohodu film. Žádný vážný téma, jen to bude další přiblblá americká komedie vo h*vně!'' a to jsem i dostal. Ale úplně jinak! Neuvěřitelně hluboká myšlenka (a hlavně to není přiblý ani o h*vně)! Adam McKay a jeho rukopis z toho jen vyzařuje a míchá převelice vtipnou komedii s neuvěřitelně předramatickým dramatem, ze kterého vám úsměv zamrzne na ksichtu a vy se nebudete moci ani pohnout. Film o lidský debilitě, která je zde vyobrazena vskutku úžasně! Film o lidském strachu, ze kterého šla až husina po zádech! O marketingu, bohatství, přetvářce a celkově všem, co tato doba přináší! Postavy jsou úžasně napsané, každá má své motivace, pohledy na věc, chápání (a herci tomu jenom dodávají tu neuvěřitelnou lidskost)! Třeba takový DiCaprio - na něm nešlo poznat že hraje! On prostě jenom změnil oči a byl někým úplně jiným.  To prostředí, ve kterém se to odehrává - mají na krku miliardy životů a oni si řešej zasr*ný sociální sítě!!! (má oblíbená scéna je, jak koukají na memes a pronesou nad tím trefnou větu ,,A k čemu je něco takovýho vůbec dobrý?'')  jediná věc co asi mohu vytknout; proč sakra nepožádali ostatní státy o pomoc (vím že i to je jedna z věcí, na kterou tam chtěli upozornit, ale zkrátka jsem to měl furt v hlavě a potřeboval jsem to někam napsat)  9,9/10      nejdůležitější film tohoto roku!!! (a dost možná i historie)      více zde: ()

Šimpy

Naprosto luxusní záležitost. Satira, která perfektně vystihuje a kritizuje soudobou společnost, veškerý vliv medií, sociálních sítí, samozřejmě peněz, neschopnosti kritického myšlení apod. Je to bláznivý, je to vtipný, je to ale i smutný, ale já se bavil. SPOILER. Konečně jsem se dočkal filmu, kde lidstvo vyhyne. Paráda. Lidstvo si totiž skutečně nic jiného nezaslouží. Bohužel hlas rozumu bývá umlčován řevem lůzy. ()

AdaMM

Postavy parádní. Scénář mohl být lepší a příběh kapku realističtějí, aniž by to přitom ztratilo vtipnost. Za mě jednoznačně nejkrutější postava byl Peter Isherwell (zde a u paní prezidentky ještě musím dát bod za český dabing). ()

Sabrewulf

Strašně smíšené pocity. Ona totiž satira má více tváří, nebo výstižněji řečeno - více řadících stupňů. Buď můžete použít satiru takovou tu mírnější, kterou běžný divák nemusí vůbec ani pochytit (ukázkovým příkladem budiž Robocop, či Hvězdná pěchota), nebo rovnou zařadit nejvyšší rychlost a rýpat do témat jako utržení ze řetězu parodickým způsobem, což musí vidět i úplný lajk (Monty Python a Svatý Grál). A tohle, bohužel, stojí primárně někde uprostřed, aby si vždycky občas odskočil k té "reálné" Robocopovské (stupidní výzvy s petardou na sociálních sítích), či té přestřelené Pythonovské (obě potitulkové scény). Ve výsledku to mění stupně satiry jako ponožky, což bylo pro mě dost rušivé, sotva jsem se naladil na jednu notu, zahráli na jinou. A je to fakt škoda, že celý film nebyl třeba v duchu potitulkové scény, protože u té jsem vybuchl smíchy, zatímco u většiny narážek, které svou absurdností zůstaly někde na půl cesty (kočkopsi), mě iritovaly. Stejné je to i s tématem, buď si měli vzít na paškál "jen" nějaký meganičivý hurikán na některém z kontinentů (hodně reálné), nebo rovnou přivolat mimozemšťany (velice málo pravděpodobné), protože srážka Země s kometou, je opět tím kočkopsem, krásně je to vidět na scéně - neškodný spoiler - kdy rodina odmítne svou dceru (Lawrence). Kdyby se taková scéna stala v rámci toho hurikánu, šlo by o hořké komediální drama, kdyby se stala v rámci mimozemšťanů, byla by to parádní sranda, ale v rámci komety, o které zúčastnění vědí, že má zničit všechen život, je to jen nevtipné a nasírací. Jasně, nastavené zrcadlo a tak, ale k tomu nepotřebuju film, stačí zajít na sociální sítě, nebo mrknout na pár žumpoidních zpráv. U satiry se chci bavit, ať už v rámci smíchu (Python), nebo zamyšlení (Robocop). O téhle jízdě na horské dráze, nevím, co si myslet. To špatně naroubované téma krásně vystihnul uživatel Vikyy98. P.S: Poprvé jsem viděl DiCapria nezvládat některé scény herecky. ()

alisa.upir

Sice to má být satira, ale vtipný to není. Je to místama trapný, a sem tam nudný. A až moc dlouhý. Asi mi na tom nejvíc vadí, že sice si to hraje na satiru, ale je to až moc realistický. Ta satira se míjí účinkem, protože spousta těch situací je až moc reálná nebo až moc reálně pravděpodobná. Takže ve finále ta reálná část ani ten reálně pravděpodobný zbytek prostě vtipný nejsou. Je to smutný, trapný a nudný.  Kdyby tenhle film měl premiéru před deseti lety, byla by to legrace. Ale vyprodukovat film s takovýmhle tónem v roce 2021/2022 je už pozdě. ()

adamicka

Za filmem je vlastně velmi chytrá a zajímavá myšlenka, kde jsou problémy dnešní společnosti, jako chamtivost korporací, internetová kultura a populistická politika vystřeleny na 110%. Bohužel tvůrci zapomněli, že se stále jedná o film a přesah je důležitý, ale i samotný film by měl být zábavný. Filmu moc nepomáhá ani našlapané obsazení herců, kde by se dalo určitě říct, že se film dopustil toho proti čemu bojoval. Tedy co největší hvězdy bez většího rozmyšlení, aby to nalákalo lidi(populismus). Bohužel mě nenadchli ani výkony obvykle velmi dobrých herců jako DiCaprio, Lawrence.  Celkově průměrný film na který za pár roků zapomeneme. ()

dr.fish

Bylo by asi nespravedlivé nedat filmu šanci. Má všechny atributy k úspěchu. Velcí herci, výprava. Už jsme tohle téma viděli víckrát, tentokrát je oblečené do nejmodernějšího kabátu. Lidstvo je otrokem médií a to je hlavní poselství snímku. Natočil ho jeden z těch největších mediálních gigantů, asi abychom věděli, že je Netflix schopen sebereflexe. O kometě, která brzy dopadne a zničí zemi, lidem je to ale jedno, jelikož jsou notně zaneprázdnění sledováním afér populární zpěvačky. Caprio podává výkon jako by za to byl placený, takže se není čeho bát. Je to takový univerzální filmový produkt, každý si vybere. 70% ()

Vitow

Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, protože mi tam každý štval a pak jsem si uvědomil, že je to vlastně co nejblíže realitě, jak by někdy něco mohlo být. + ta kamera :3 ()

Immortal17

Myslíte si, že víte, co se stane, když svět skončí? Myslím, že to neví nikdo. Ale tohle je jedna z nejdůvěryhodnějších možností. Tento film? Kdo z nás ví, jak by na takové informace reagovali politici? Spousta lidí myslí jen na sebe, když jde o jejich život. Nepanikařte, hlavně zachovejte klid, že? Může to být prezentováno jako komedie-drama, ale smála jsem se velmi málo. Nakonec téměř vůbec. Snad jen trochu v titulkové scéně. Jinak je to skvělý film a jsem ráda, že jsem znovu viděla Leonarda Dicapria, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Jonaha Hilla, Cate Blanchett a Timothéea Chalameta v celkem slušném scénáři. ()

jedna_vrana

Jason Orlean: „Prezidentka mi právě poslala vzkaz: Žádné zmatky. Všechno je v pohodě.“ Ku koncu roka sme dostali darček – toto filmové dielo. Pár dní do konca roka, keď si v hlave ukladáme a hodnotíme, snívame o tom, čo prinesie nasledujúci rok. Prežili sme rok, aké nie sú bežné... Ukázalo sa, že kým v úvode pandémie sme si navzájom šili rúška a robili nákupy, v tejto fáze sme už otrávení, nevrlí a neochotní. Do toho sa zamiešali emócie, ukázali, čoho sme schopní. Asi čohokoľvek. Nič nám nie je sväté – sociálne siete, médiá, enormné bohatstvo bohatých, chudoba chudobných, drancovanie planéty, politické bahno. Slovník mnohých je nepublikovateľný. Mala by nám byť hanba. Ale nie je. Akoby sa nás to netýkalo. A tento film to všetko zhrnul. Výborná politická satira, náznaky podivných vplyvov a neuveriteľná schopnosť človeka zakrývať si oči pred všetkým zásadným. Ľudia sú zalezení a dúfajú, že im: 1. niekto prikáže, čo majú robiť, 2. v úkryte je bezpečne a problém nakoniec zmizne sám. Meryl Streep okupuje Oválnu pracovňu! Mala som pocit, že Adam McKay sa inšpiroval „Stopárovým sprievodcom po galaxii“, ale pokiaľ je fanúšikom Douglasa Adamsa, v konečnom dôsledku to považujem za plus. ()

Triple H

Idiocracy, the sophisticated version, alebo Dr. Strangelove pre dnešné časy. McKay je zase vo forme podobnej ako v The Big Short a triafa veľa a čo sa dá. Pravda, aj v tomto prípade voľná ruka poskytnutá áčkovému tímu Netflixom vyústila do filmu, ktorý sa dal niekde zefektívniť či zoštíhliť, na druhú stranu nebyť tejto voľnej ruky nedostaneme vo veľa príbehových ohľadoch film aký sme dostali. COVID-ové a globálno otepľovacie paralely sú zrejmé, a holt žijeme vo svete kedy spochybňovanie všetkého, márnivosť a individualita za každú cenu dospela do štádia, kedy je jedno či sa pred televízne kamery posadí aj 1000 vedcov a kolektívne budú ziapať "rútime sa do sračiek, musíme niečo robiť TERAZ", vždy sa nájde veľká časť populácie čo ich názor v zásade bez akýchkoľvk informácií odstrelí a nebude ho rešpektovať ani po akejkoľvek mediálnej či informačnej masáži, alebo ho bude ignorovať a vytesňovať lebo si nechce ukrojiť ani štipku svojho komfortu a holt čo by to bolo jedno leto bez týždňovej dovolenky v Zadare. A takto to pôjde ďalej, lebo už sme kolektívne všetci za bodom kedy sa to dá  alebo kedy sa vieme zmeniť, každá ďalšia generácia (vrátane našej) to len rozgebrí ešte viac ako to je, a pôjde to takto až pokým nám nebude horieť pod zadkom, kedy sa presne ako vo filme začnú hľadať riešenia, ktoré sa budú snažiť udržať náš komfort ako sme zvyknutí, politici to takto budú predávať aby neprišli o preferencie, a potom keď všetkým docvakne, že sa to takto krásne a ideálne naozaj asi nedá snáď niekto niečo spraví (ak si tým boostne svoju značku) ale spôsobom, že bude potrebné vydržať možno určité straty. Je samozrejme ironické, že tieto moralistické kázania o tom kam ľudstvo uletelo prichádzajú od multimilionárov z Hollywoodu vo veľkorozpočtovom navoňanom filme, ale triafajú sa dobre. DiCaprio a Rylance to herecky potiahli najlepšie, detto Cate Blanchett s pomerne nevďačnou úlohou a koniec to vytiahol o úroveň vyššie. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD