Projekt Adam

• USA The Adam Project (viac)

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. (Netflix)

Fr

„TY JSI JÁ…“   Pro rodiče s dětmi…(?). Nevím teda jak starý ty děti maj bejt, ale musej bejt hloubavější (aby vocenili vysvětlování - třebas fixního času). Rozhodně nic pro hyperaktivního spratka, kterej by čekal jednoduchou akční, hláškující jízdu. Takže vlastně ani pro mě… Pro blbečka mýho typu, tady prostě není zhola nic! Snad jen to, že Ryan nehraje tu svoji typickou postavu. Akce taky asi stála pár peněz, ale ničím neohromí. Stejně jako (trapná) záporačka. Ovšem má to hodně rodinnejch myšlenek…       /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nikdy jsem neviděl „Návrat do budoucnosti“. 2.) Často posílám sám sebe spát (vobčas taky doprdele, ale to už je asi jiná pohádka…).   ///  Thx za titule „Barbora Vrbová“.   PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  ne ()

verbal

Neškodná klišovitá časoturistická kokotinka na jedno použití s rutinně jednopolohovým Gájenem Gejnoldsem, odporně instáčově přebalzamovanou Saldanovic Zojou (fujtajxl) a prkennou nesympatickou slonoušaticí Jenovéfou Zahraníkovou, vybavená solidním množstvím vydařených tumorných bonbonmotů, ale i řádnou porcí dávivých rodinných hovnot. Tudíž se to tak nějak vzájemně vyneguje a výsledkem je taková neesteticky povislá trojka a okamžité zapomnění v hlubinách filmových análů. ()

Enšpígl

Ze začátku to mělo takový krásný osmdesátkový nádech typu Starman, ale pak se to celý zrodinovatělo a mě tam přišlo a počet  rodinných keců začal být v takový převaze, že jsem začal s láskou vzpomínat na němý filmy. ()

Cervenak

Lepšie ako väčšina hláškovacích reynoldsoviek z posledného obdobia. Áno, je to remix množstva známych sci-fi, ale dokonale funkčný, s dobre vyváženými trikovými (atr)akciami a rodinným dojákom. Všetci herci výborní, lebo majú čo hrať, hlavne ten chlapec je veľmi sľubný objav. Ten film by zvládol aj kino, ako marcová novinka na NF je to vlastne ideálny príklad toho, čo od takého filmu chcem: s chuťou natočené, neodfláknuté béčko. ()

Malarkey

Doufal jsem v zábavný film. Dostal jsem ale neskutečně nudnou záležitost s celou řadou rodinných témat, které bych radši vynechal a víc se zaměřil na akci a s ní spojenou zábavu. Během akce se to tu totiž alespoň trošku oživilo. Námět ale popírá logiku časového paradoxu a dělá si s ním co chce. Co naplat, že v hlavní roli je Ryan Reynolds, který se v posledních letech v dobrodružných filmech našel, když málokterý dokáže být upřímně jednoduchý…a díky tomu zábavný. ()

MrHlad

Po Free Guy jsem si jako spousta dalších lidí myslel, že Shawn Levy šel do sebe a konečně vyrostl z rutinéra v režiséra, který dokáže být skutečně zajímavý. Po Projektu Adam už si to zase nemyslím. Netflixovská rodinně-akční sci-fi, která se tváří, že by ráda šla ve stopách Návratu do budoucnosti, E.T.ho a obecně dobrodružných filmů, jaké kdysi točili Spielberg nebo Zemeckis, totiž sice dokázala v upoutávkách zaujmout, ale v celovečerní podobě je to o dost slabší. Jakoby Levy dostal desetistránkovou příručku „jak natočit oldschool sci-fi pro celou rodinu v jednadvacátém století snadno a rychle“ a prostě ji opsal. A na vlastní invenci se vykašlal. U Projektu Adam si člověk může odškrtávat všechny ty spielbergoviny a zemeckisoviny, ať už v tématech, která film řeší, nebo v přímých odkazech. Levy zvládne nabídnout solidní akci, Ryana Reynoldse, jenž zase hraje Ryana Reynoldse (sami se rozhodněte, jestli to brát jako pozitivum) a v jednotlivých scénách Projekt Adam celkem funguje. Ale bohužel ty jednotlivé scény na sebe příliš nenavazují a emocionální momenty se střídají s těmi akčními nebo vtipnými bez ladu a skladu a pak to celé skončí. A nezanechá to výraznější dojem, jen pocit, že Levy je solidní realizátor, ovšem bez fakt dobrého scénáře se nad ten průměr fakt vyškrábat nedokáže. ()

Algernons

Člověk by po parádním Freeguyovi čekal něco víc, ale ono ne. Další rutiní záležitost Levyho, která místy působí spíš jak levný seriál, než jako dobrodružný film. Jediný co to drží tak nějak nad vodou, jsou herci, jejich chemie (Teda až na Ruffala, který vypadá že by si spíš dal šlofíka) a docela zajímavá premisa. Vlastně to neurazí a ani nenadchne, celý je to takový uťápnutý a člověk má pocit, že o nic nejde. Na to že to má být dobrodružný akční sci-fi pro rodiny, tak je až zarážející, že tu máme asi 3 hlavní lokace a pár vedlejších a všechny jsou strašně nudný, falešný, nezáživný. Člověk by čekal něco více. Působí to ve výsledku strašně líně. Možná je to skrze Covid, ale i tak to nemění nic na pocitu, že tu chcípl pes. Celý film jsem si vlastně říkal, co kdyby se to dostalo pod ruky někomu jako Spielberg? Jak krásně by si s tímto hravým konceptem pohrál? Za polovičaté odvedení tu máme také polovičaté hodnocení. 5/10. Nedoporučuji. ()

EvilPhoEniX

První letošní blockbuster z Netflixu od Shawna Levyho s Reynoldsem, kteří si očividně sedli, ale za mne bohužel jen průměr. Free Guy byl nejspíš režisérův vrchol, který jen tak nepřekoná ( možná Deadpoolem 3 uvidíme), každopádně tahle Sci-Fi rodinná adventura s nádechem Spielberga funguje po stránce příběhové a emocionální, ale humor je až moc rodinný a normální a akce je vyloženě rutinní a nezajímavá ( na můj vkus) moc family friendly. První půlka mi přišla zábavná, díky neotřelému námětu a dobře vysvětlené time-travel zápletce, ale druhá půlka mi přišla už jaksi bez tempa a prozíval jsem ji až do konce. Já očividně nejsem cílovka, své fanoušky si film bezpochyby najde, ale za mne film v žádné rovině bohužel nevyčnívá. Příběh 4/5, Akce 2/5, Humor 3/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 6/10. ()

tron

„Keď poviem, že je to prísne tajné, ty počuješ čo? Čokoláda?“ Cítil som sa pri tom, ako pri sledovaní osemdesiatkových spielbergovčín, ktoré Steven režíroval a produkoval, prípadne tých, ktoré ho kopírovali. Keby som mal štrnásť, asi by som dal 4*, ale po štyridsiatke to na ne vážne nevidím. Tak neoriginálne napísaný scenár plný klišé, predvídateľných zvratov (a povinných scén) a gýčových okamihov som už dávno nevidel. Dobrou správou je, že príbehy o synoch a ich otcoch sú samé osebe silné. Je to dojemné i vtipné, ale takým tým spôsobom „ó bože, toto už som videl stokrát, aká je šanca, že ma to bude baviť? Hm, ale veď je to celkom dobré“. K tomu fajn kasting. Povedal by som, že ak by bol o triedu horší, bolo by to na 2*, ale práve vďaka Reynoldsovi, Rufalovi, Zoe Saldana, prirodzenému Walkerovi Scobelovi a dokonca Jennifer Garner (a to už je vážne čo povedať) je to uveriteľné, sympatické a akceptovateľné. Prvých 40 minút máme dočinenia s konverzačkou troch hercov v dome, bare a na ulici, čo by bolo hrozné, keby si to herci tak neužívali. Následne sa dočkáme množstva CGI a akcie, ktorá vám neodpáli dekel a vlastne je strašne odfláknutá, ale natočená je tak, že vás neuráža. Čiže ako celý film. Nad scenárom vám samozrejme neodporúčam premýšľať. ()

B!shop

Docela prijemny prekvapeni, nic moc jsem od toho necekal a nakonec naprosto pohodovy sci-fi, sice na jedno skouknuti, ale zabavny od zacatku az do konce. Film samozrejme stoji na Reynoldsovi, kterej tu uz po milionty hraje svyho klasickyho hlaskujiciho pohodare, ale spolu s perfektnim a nemene hlaskujicim Scobellem se u toho proste neda nebavit. Pribehove je to samozrejme takova jednoducha kokotinka, ktera pripomina spoustu znamejsich filmu, me se obcas vybavil Terminator, Star Wars, pripadne Ocelova pest, ale dej svizne odsejpa, fory strida povedena akce, kecy o rodine a co je v zivote dulezity jsou podany skousnutelnou formou a triky jsou prekvapive hodne fajn. Takze za me spokojenost, vic se z nametu asi vyzdimat nedalo. ()

Jara.Cimrman.jr

"Strávil jsem třicet let tím, že jsem utíkal před svým já, které jsi byl ty." Tomu já rozumím. Cestování v čase mám totiž rád. Vždy se těším na časoprostorový hrátky, při kterejch se scénáristovi splaší fantazie ... a místo toho jsem dostal rodinný hodnoty. Dobře mi tak. Kdybych sám sebe předběhl ve fixním čase, což se mi občas stává, tak se na Adamy spíš nepodívám. I když ten starší mě celkem bavil. Mladší šprt s inhalátorem žádnej zázrak nebyl. Jejich holka byla správně akční, táta nudně mrtvej, máma unavená a já naštvanej na to, jak nezajímavě se dá natočit zajímavý téma. ()

ditrue

| 40% | Ničím neurážející jednoduchý a přímočarý film, který ale na druhou stranu nedokáže ani ničím překvapit. Pěkně to vypadá, ale za pár dní si na to už ani nevzpomenu. ()

Eliott

Docela vtipné, že premisa, které se vědec Bruce Banner v Endgame tak vysmívá, zde představuje výmysl a celoživotní dílo téhož herce. Díky této ,,sporné" teorii je cestování časem možné. Ostatně ani já obvykle nenechám na filmech s časovými smyčkami jednu nit suchou. V posledních letech je to populární a často omílané téma a proto zde ve snaze šokovat obecenstvo vznikají i ty nejroztodivnější zrůdnosti. Připusťme si však, že zkrátka nemůžeme vědět kde pravda skutečně vězí, neboť jsou všechny tyto otázky pouze teoretické. Každopádně jsem takto dobrý film v podobném stylu už dlouho neviděl. Koncept dilatace času je spíše všední, ale i tak přináší mnohé originální prvky, které jinde nenaleznete. Pak také nemohu jinak než pochválit zajímavý příběh, který mne velice uspokojil a dokonce i pobavil. Jak jinak! Ryan je zde totiž naprosto úžasný a akční scény vyhází do sebemenšího detailu! O čtyřech hvězdách u mě nebylo pochyb. PS: Dlouho jsem si myslel, že bude Mark Ruffalo v tomto filmu pouhou fotkou na nočním stolku. ()

3DD!3

Béčko jak řemen. Adam míchá a recykluje dávno použité nápady do zábavného koktejlu hlášek, narážek a pomrkávání. Reynolds je zase jednou stejný, ale jeho mladší já je ještě lepší. Sympatický klučina je srdcem celého toho zamotaného příběhu. Levy je pořád nezajímavý režisér, ale má štěstí na scénáře. Nostalgie, popularizovaná věda, rodina, prachy = recept na úspěch. SPOILER: Hulk je Deadpoolův táta! ()

Spiker01

Dobře obsazená blbina, která se opět po vzoru Netflixu pouze tváří, že je skutečný film, ale když se podíváme na Free Guy od stejného tandemu, rozdíl je tam citelný. Celou dobu jsem přemýšlel, že sleduju tří a čtyř hvězdičkový film, ale míra zábavnosti a ona obyčejnost se přiklonila k nižšímu hodnocení. Nic, co bychom již dříve neviděli, akce je dost, ale je naprosto tuctová a nestrhne a je to vykrádá Terminátora 2, z něhož si potměšile utahuje. Velmi cheesy, ale méně zábavné. Nebýt Reynoldse, tak to vynechám úplně, ale na tyhle drahé filmy si holt na tom Netflixu vždycky radši kliknete, než shánět mnohem kvalitnější kousky, které ale nejsou nikde legálně k sehnání. ()

castor

Naposledy jsme režiséru Shawnu Levymu tleskali, což bychom před lety asi těžko čekali. Vždy měl pověst rutinéra, který potenciálně silné látky tak nějak udusal a na plátně vždy předvedl pouhopouhý průměr. I když průměr, který producenty dokonale uspokojoval. Spolupráci s Ryanem Reynoldsem z Free Guy si po roce zopakoval, je to sice úkrok stranou, ale ve výsledku neurazí. Klučina z neúplné rodiny objeví své starší já z budoucnosti. Tihle dva musejí zastavit všehoschopnou vědátorku, která chce za pomocí cestování časem ovládnout svět. S tím ale budou potřebovat pomoc od jejich (společného) otce, za kterým se ale musejí vydat zase do jiného roku. Během toho vykrademe mnohé ze sci-fi klasik, místy se pobavíme, místy dojmeme, ale ve výsledku zjistíme, že je to látka, ke které se sotva někdy vrátíme. Reynolds si znovu užívá rošťácké škleby a připitomělé vtipy, docela fajn jsou i vedlejší postavy, snad jen Catherine Keener doplatila na to, že je její postava prostě mizerně napsaná. Furt se něco děje, ale zoufale neobjevné triky se jednou prostě zají, evidentně to celé na papíře vypadalo o poznání dobrodružněji a epičtěji. Počáteční osmdesátkový nádech brzy vyprchal. Finále jsem už moc nevnímal. Prostě Netflix a jeho standard. ()

D.Moore

V kině bych to viděl raději než třeba Uncharted. Pohodový rodinný film z rodiny těch hraných Disney filmů, které bývaly kdysi k vidění o víkendových dopolednech, ve kterém na logice zápletky příliš nesejde, ale spíše jde o situace, do kterých dostane hlavní postavy. To setkání mladšího a staršího Já, která si mají co říct a jedno druhému může vytknout, že na něco zapomnělo nebo že si na něco teprve musí přijít, na mě zapůsobilo velmi dobře a ačkoliv byl Ryan Reynolds zase, zase a zase hlavně Ryanem Reynoldsem, byl vtipný a naštěstí na to tentokrát nebyl sám. ()

Davies182

Těžko ve světové kinematografii existuje slaďoučtější sci-fi než tenhle reynoldsovský zářez od [Netflixu], ale jedna, dvě věci se tomu upřít nedají: vypadá to fakt dobře a ten malej kluk má talent. ()

Xmilden

Takový ten navenek naleštěný, uvnitř prázdný Netflix. V první půlka je jakštakš zábavná, ale v polovině už člověk zjistí, že je to vlastně taková neurážející kravinka, kterých vznikne každý rok spousta, jen tahle měla to štěstí, že zde hraje plno známých ksichtů. 55% ()

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (viac)

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)