Francúzsko, polovica 19. storočia. Charlotte Collierovú (Michaela Kuklová) zachráni z horiaceho kláštora neznámy jazdec. Dievča nepozná meno ani tvár svojho záchrancu. Ten si však vzal jej medailón. O dva roky neskôr. Dvaja nevlastní bratia sú zo závetu svojho otca nútení žiť spoločne na zámku Mornay. Dedič titulu a panstva, aristokraticky jemný Raoul (Filip Blažek), a Filip (Jiří Pomeje), drsný a nespoločenský muž so zlou povesťou. A práve šarmantný Raoul sa zúčastní na plese v dome manželky okresného sudcu Pinauda (Josef Vinklář), ku ktorému sa nedávno uchýlili - ako k priateľovi z mladosti - pani Collierová s dcérou. Keďže pani Collierová (Emília Vašáryová) po smrti manžela zostala úplne bez prostriedkov, dúfa, že dcéru vydá za bohatšieho muža. Gróf Raoul, najlepšia partia v kraji, zahrnie Charlottu svojou priazňou. O mesiac je Charlotte jeho manželkou a zároveň pani zámku Mornay, týčiaceho sa nad priepasťou morských útesov divokého pyrenejského pobrežia. Nesmelá a neskúsená žena, zamilovaná do svojho chápavého a zdržanlivého manžela, postupne zisťuje, že na zámku a v jeho okolí sa dejú čudné veci. Dochádza k záhadným úmrtiam, služobníctvo dodržiava zákon mlčanlivosti a ohľaduplný Raoul kryje všetky zločiny pripisované jeho bratovi. Charlotte zúfalo hľadá pravdu a odhalené tajomstvá prinášajú nečakané rozuzlenie... (TV JOJ)

kingik

Kostýmní romantické drama, které je velmi solidně nasnímáno, vypráví příběh o chudé dívce, která je mezi dvěma bratry, ale příznivý dojem velmi kazí nevhodné herecké obsazení. Zdeněk Troška sáhl po kousku z červené knihovny a sáhl poměrně vedle. Film se totiž svým pojetím blíží parodii, a to on určitě neměl v úmyslu. Technická stránka filmu ovšem na velmi vysoké úrovni. 60% ()

Big Bear

Asi budu kamenován, ale mně se to celkem líbilo. Samozřejmě scénář stál za starou belu, ale kostýmy i exteriéry se povedly i přesun Vranova na mořské pobřeží. S Pomejem mám jako hercem odjakživa problém. Podle mně neumí hrát a o barvě jeho hlasu ani nemluvě. Oproti tomu krásná Kuklová se na roli velmi hodila. Neustále kopat Trošku do zadnice se stalo národním sportem. Netvrdím, že je kdo ví jaký řežisér, ale oproti jeho pro masy natočeným Kameňákům je toto přeci jen krapet jiná káva. * * ()

igi B.

Červenou knihovnu vidím rudě, tahle materie však jeví se mi přímo poněkud nahnědlou. Míša Kuklová bývala milá kočička, Jura Pomeje pak přímo junák pompejský, jako herci však oba byli, jsou a na věky věků zůstanou poněkud unylí, byť ksichtěním a všelijakou tou >významovou< mimikou každý po svém nešetří... Přehrávání holt není herectví. U ostatního ansámblu raděj ani nemluvě. To, co stačí na debilně stádní seriály, pitomé televizní inscenace a pofiderní podbízivou filmovou produkci >ze současnosti< , prokáže se ve snaze o historický >velkofilm< býti značně problematickým. Zkrátka a špatně, kde to není, nenaděláš ničeho, že...°-/ . . . Troška je pak troškou větší než malou důkazem, kam řemeslně zjevně talentovaného tvůrce zavede ztráta tváře, přízemní lidská chamtivost, povrchnost, nesoudnost a snaha o mamon za každou cenu. Smutné. Hodně! . . . Víc to pak už zase nemá cenu řešit, andělu holt zakrněla křídla. Hezky frenšmensky řekl bych to takhle - "Budoár, majmázel Mazel, hrách hajzel na zeď házel". Čertoffská zadní tvář v praxi. Tak hlavně klídek a nohy v teple, že pane hrabě... Asi tak nějak... %-] - - - - - (Poprvé viděno /v ořezaném formátu obrazu/ kdysi pradávno jedním okem sem druhým uchem tam na >jakémsi< televizním (k)anále, hodnocení po obdobně prožitém náhodném repete 20.6.2011 na tv >nevacintama< 5588., komentář zde jako dvěstědvacátýdruhý - 20.6.2011) ()

troufalka

Film, kterému jsem se dosud úspěšně vyhýbala. Ale byla jsem v dobré náladě, řekla jsem si, dám tmu šanci a budu velkorysá. V skrytu duše jsem doufala, že to přece nebude tak špatné, jako je zdejší hodnocení ... Myslím si, že jakýkoliv rozbor je plýtváním času. Do očí bolela červená barva (byl to záměr nebo laciný materiál?), uši si ani na chvilku neodpočinuly, všeho bylo tak trochu moc. ()

starbrejkr

A jéje, Troška se pokusil natočit něco vážnýho...ten film se ale tak nevěrohodný a umělý, že ve výsledku jako celek působí jako žánr, který mu jde nejlépe - trapná komedie. Plus vidím jen v pěkných extreriérech, pěkné finty s Krásenskou rozhlednou (kdo tam byl, ví o čem mluvím) a ano, taky v tom jednom záběr na Michaelu Kuklovou, to se kouká pěkně:-))) ()

• Emília Vášáryová sice ovládá češtinu, avšak se slovenským akcentem, který byl pro tento film nevhodný. Proto její postavu při postsynchronech nadabovala Dana Syslová. (funhouse)
  • Režisér Zdeněk Troška si při točení na Kanárských ostrovech zlomil malíček, když spadl ve spánku z postele. (M.B)
  • „Nejbližší partner mi cuknul s dvaceti miliony tři dny před natáčením. Předtím už ale bylo vyplaceno na kostýmech, na pronájmech a ubytování deset milionů korun. Měl jsem na výběr. Film spustit, nebo ho stopnout a mít dluh deset milionů,“ uvedl producent filmu Jiří Pomeje. (SONY_)

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje

26.02.2019

Ve věku 54 let zemřel český herec a producent Jiří Pomeje. Příčinou smrti byla rakovina. Absolvent DAMU, který založil společnost Fronda film, byl asi nejznámější díky své práci na filmech Princezna… (viac)