Mladý muž v perfektně padnoucím obleku vyskočí z jedoucího vlaku do sněhu a utíká... Proč? Před kým nebo před čím? Možná před vzpomínkou na podzimní noc, kdy schovaný v křoví pozoroval blikající majáky aut, příslušníky VB, zakryté tělo na nosítkách, dívku Lízu v šoku; před vzpomínkou na noc, kdy byl zatčen... Nebo utíká před tím, co se mu stalo po návratu z výkonu trestu do reality současného světa... Utíká před svou minulostí - vzdálenou i nedávnou... Jaký je příběh muže v luxusním obleku, který běží sněhem jako štvaná zvěř?
Neslyšící František strávil mnoho let ve vězení. Vše, co při odchodu z věznice má, je fotografie jeho dívky Lízy, připomínající mu šťastnější minulost. Vydává se na dlouhou, ale bezúspěšnou pouť pátrání po jejích stopách. Na konci je bezradný a osamělý. Ale ne tak docela... Nenápadně ho sleduje jakýsi muž...
Františkovi v pátrání po Líze pomůže kamarád z vězení, kterého potká. Setkání ale není uplně náhodné a František se nevědomě zaplete do nečisté a nebezpečné hry. Nic z toho ale nechápe. Chce jen najít svou Lízu v tomto světě, kterému nerozumí. Stále věří, že je možné vrátit minulost zpět...
Příběh o hledání smyslu v dnešním světě, neschopnosti komunikace, osamělosti a obecně i příběh o zneužívání a manipulaci. Téma zaujetí minulostí, které přináší potíže vyrovnat se s přítomností, je metaforou, kterou je celý film prodchnut.
Formální ztvárnění vychází z tradic filmů označovanými jako cinema-verité. Způsob vyprávění usiluje o maximální autentičnost použitím dokumentaristických postupů při snímání, zachováním reality natáčecích míst, využitím neherců a dostatečným prostorem pro improvizaci ve všech složkách filmu a tím pronikání skutečného života do struktur hraného příběhu.
Výjimečné je řešení zvukové složky, kde není mluvené slovo. Důvodem je snaha o vyvolání identického pocitu diváka s hlavním hrdinou - neslyšícím člověkem. Celý film je vyprávěn ze subjektivního pohledu neslyšícího Františka. V neposlední řadě tu jsou i důvody komunikační. Právě proto, že se jedná o příběh, dotýkající se neschopnosti komunikace, autoři by si přáli, aby film samotný jazykové bariéry překonal. Zároveň by jej chtěli zpřístupnit lidem, jež jsou stejně handicapováni, jako hlavní hrdina. To však neznamená, že se jedná o film němý. Hudba a zvuk v něm hrají důležitou emotivní roli. (oficiálny text distribútora)

Alden_Larson

Velmi unikátní film, obzvlášť co se české kinematografie týče. Vypráví příběh o hluchém muži a celý je z jeho perspektivy, to znamená, že ve filmu nejsou žádné mluvené dialogy, narativ tím pádem přežívá pouze na vizuálních stopách a zvukových efektech. V obou případech je film podle mě skvělý, všechno, co divákovi ukáže je svým způsobem důležité, to samé se týká i většiny zvukových efektů, Říkám většiny, protože mi přijde, že film někdy dává pozornost zbytečným zvukovým efektům, protagonistova hluchota se potom zdá být nekonzistentní. Přišlo mi hodně zvláštní, že ve filmu slyšíme zvuky jako cinkání skleniček, nebo šlápoty v listí, zvuky, které se zrovna nezdají být úplně užitečné, ale z dialogů neslyšíme vůbec nic, ani nějakou jejich utlumenou verzi. To je ale tak jediný velký problém, který s tímto filmem mám, zbytek se mi moc líbil. Herecké výkony byly skvělé, a hudba, i když trochu excentrická, byla taky dobrá. 8/10 ()

vinducha

Putování pražského Foresta ehm Franty Kaplana za dávnou láskou Lízou Pulcovou . Jo není to jednoduchý být hluchoněmý bílý koník ve světě plném žraloků , kteří čekají právě na takovouto lehce zranitelnou oběť. Docela síla , ze začátku jsme myslel , že to vůbec nedám , pak sem se ale chytnul a už to jelo. Nicméně asi bych to nikomu nedoporučil. ()

allegria

Podle mě výborně postavený film, a to snad po všech stránkách. Obdiv patří Karlovi Zimovi - nejen za přesvědčivý herecký výkon, ale i za koupel v ledové vodě, což - jak vím, nebyl trik. Co mě ale nejvíc překvapilo, bylo vynikající ozvučení a navíc - že je možné hlasitým zvukem vyjádřit a podtrhnout fakt, že hlavní hrdina je neslyšící. ()