Čo urobíte, keď zistíte, že už vám v živote nezostáva veľa času? Budete ako chuderka plakať v kúte a čakať na zázrak, alebo to najlepšie z vášho plánovaného života vtesnáte do posledných dní? Šestnásťročná Steffi v tom má jasno. Napriek vydeseným rodičom a tlaku okolia, že by sa mala ísť ihneď liečiť, na nič nečaká a urobí impulzívne rozhodnutie, hoci doteraz bola vždy poslušné dievča. Nasadne do auta a tajne sa vydá s cudzím chalanom Stevom na cestu do Paríža za svojou láskou. Na čo čakať, no nie? (CinemArt SK)

Marcos22

Kdyby měla hlavní protagonistka filmu za otce Liama Neesona, který má cestování do Paříže v malíku, bylo by po pěti minutách vymalováno. To by byla ale hrozně velká škoda, takže zaplať pánbůh "D za Tila Schweigera v roli faráře, zásluhou něhož si má divák možnost užít tuhle velmi podařenou dramedy road movie. Film má slabší snad jen úvodní čtvrthodinu, ale režisér v ní divákovi dopřává alespoň intro ve stylu Mission Impossible - Ghost Protocol, kdy vidíte ve flashforwardu část jedné z významných akčních scén. Bože, ty seš hajzl jede zhruba od své cca 15 minuty opravdu ve svižném tempu a v některých pasážích tam scénárista posílá jednu hlášku za druhou. K těm nejpovedenějším, kterými nic neprozradím, patří „Všichni s *** chcou přece k moři“, a nebo „Fabi, do toho“. V ten moment letí úslint, případně popcorn z pusy v tom lepším případě do respirátoru, a v tom reálnějším na zátylek před Vámi sedícího diváka. Bože, ty seš hajzl kombinuje prvky a charakteristické rysy postav ze snímků Stalo se jedné noci, Za borovicovým hájem, Hvězdy nám nepřály, což zní jako hodně neotřelá a lehce šílená kombinace, ale žádný z výše uvedených titulů nekopíruje a drží si naprosto osobitý a nezaměnitelný styl, který mně osobně velmi sedl. Ten, kdo ujíždí na romantických příbězích, road movie a není příznivcem „amerických“ citových vydíraček, tomu můžu film vřele doporučit. Za mě velmi poctivých 8 z 10. Dva bodíky dolů za „úvod“, přesněji řečeno vyloženě špatnou nemocniční scénu a pár scénáristicky nedotažených scén, ale ty na úkor zábavnosti snímku rádi odpustíte. Motivační jednohubka s poselstvím "Žij naplno každý den, protože nevíš dne, ani hodiny." Viděno na Torenovo dabing poprvé projekci pod záštitou Totalfilmu :D 👍 (13.7.2021) ()

Pethushka

Nakonec to bylo překvapivě dobrý. A to hlavní díky tomu, že se tvůrcům moc hezky podařilo odlehčit snad jedno z nejtěžších témat, které lze zfilmovat. Vývoj chování rodičů je sice dost nepravděpodobný, ale budiž, potom s nimi byla fakt sranda. Hlavním plusem filmu ale určitě zůstává ústřední dvojice, ti mají skvělou chemii. Sinje Irslinger je navíc zajímavá, neokoukaná herečka (tedy aspoň pro mě), u které máte pocit, jako že je téměř v každé scéně někdo úplně jiný. ()

Aljak

Nič takého, čo by sme tu už nemali. Akurát skombinovali road movie s príbehom o dievčati s rakovinou, ktorej už nezostáva veľa času a chce sa ešte stihnúť "utrhnúť z reťaze". Aj keď moc nechápem ako sa zo slušnej a zodpovednej dievčiny môže stať zrazu taká nezodpovedná a extrovertná krówka. Čo sa týka samotného deju, tak sa na to dalo pozerať, miestami to bolo fakt bláznivé (doslova neuveriteľné), takže ma zarazila hláška na konci, že je to "based on true story". Škoda, že keď už prišli do toho Paríža, tak si ho aspoň nepozreli... Nuž, celkovo nič extra, ani tie postavy ma nejako neokúzlili, ale aspoň tých niekoľko ironických dialógov tomu trochu pomohli, a aj výstižné tetovanie. 2* ()

Zajk

Ten film se táhnul, jako sýr na boloňských špagetách. Děj naprosto nezajímavý a o ničem, kde mladá holka si chce v Paříži zaš*** s přítelem, ale dozví se, že má rakovinu a zbývá jí necelý rok života. Viděl jsem spousty filmů, kde dotyčný měl určitou nemoc a skoro vždy jsem se dokázal vcítit, jaké to je, ale tady vůbec, spíš působila, jako tupá slepice. Holka neměla žádné symptomy, ba naopak byla úplně v pohodě, což snižovalo razantně kvalitu filmu. Za mě opravdu ne 2/10 ()

Arsenal83

Prekvapilo ma, že film je inšpirovaný skutočnosťou, myslel som, že ide zase len o opláchnutie starej známej témy - mladé dievča so smrteľnou chorobou a spôsob, ako dožiť + slzy na konci. Na prekvapenie tento film toto neponúka, ponúka len útok na vieru a zúfalé rozhodnutia. Žiadny silný Bucket List. ()

• Píseň, kterou si hlavní protagonisté zpívají v jedné ze závěrečných scén v autě, je „America“ od skupiny Razorlight. (Marcos22)
  • Film je inspirován skutečným příběhem. (SONY_)
  • Ochranný kryt mobilu hlavní představitelky Steffi (Sinje Irslinger) zobrazuje mandalu, která je obecně vnímána jako nadčasový symbol jednoty a rovnováhy. (Marcos22)