Reklama

Reklama

Everest - najťažšia cesta

  • angličtina Everest, the Hard Way (festivalový názov)
Dokumentárny
Slovensko, 2020, 52 min

Obsahy(1)

Dá sa najťažšia cesta na Mount Everest vyliezť alpským štýlom? Jej autor, najznámejší britský horolezec Chris Bonington, sa vyjadril, že je to nemožné. Ale pre štyroch slovenských horolezcov je to výzva. V roku 1988 nastupujú do juhozápadnej steny Mount Everestu, z ktorej niet návratu... (K2studio)

Videá (1)

Recenzie (7)

ProfChudak 

všetky recenzie užívateľa

Skvelý dokument (čo nie je u P. Barabáša prekvapenie, škoda len, že sa mu nepodarilo dotiahnuť i Messnera), ktorý ukazuje, že i tí najväčší borci svetového rangu prosto potrebujú kúsok štastia. Nám, dolinovým zápecníkom, zostáva len nemý obdiv, čo títo skvelí horolezci (napriek tragickému koncu) dosiahli. ()

Marze 

všetky recenzie užívateľa

Toto je drsný koníček vyžadující hodně času a peněz. Horolezci se zde dostali do bezvýchodné situace. ()

Reklama

marhoul 

všetky recenzie užívateľa

"Výstup končí v dolině." Silné, smutné, pietní, výborné. Beseda po filmu skvělá. Dokumenty Pavla Barabáše mě rozsekají spolehlivě vždy. 1988, čtyři Slováci zrealizovali výstup tisíciletí, zaplatili měnou nejtvrdší, střecha světa si je drží v náruči navěky. Spoiler: 3 noci nad 8500m, osleplí se všichni čtyři najít, plazit se dolů s edémem plic a mozku, dehydratovaní, v příšerné vichřici, po výstupu nejtěžší cestou, kdy jeden z nich na vrchol vyšel... Člověk si u filmu popláče, patos na místě je. Klobouk dolů. ()

vladi3 

všetky recenzie užívateľa

Velmi krute a smutne rozpravanie… Pan Fiala zil zivot s tazkym nakladom a teda statocne niesol tarchu svedomia… Spravit v horach spravne rozhodnutie je takmer nemozne... Je len jedno rozhodnutie... To, ze ho rodiny vlacili po sudoch je smutne, aj ked sa to z pohladu rodiny asi musi chapat... Je narocne mat lezca v rodine a je nutne zit s faktom, ze sa jedneho dna nemusi vratit... A zodpovednost si nesie kazdy sam... Pretoze na uplny zaver sa musi clovek spolahnut len sam na seba... ()

Galéria (7)

Reklama

Reklama