Milenci

• Česko Milenci (viac)

Lisa a Simon sú nerozlučná dvojica. Milostná idylka na hranici zákona sa však náhle skončí po nečakanej tragédii spojenej so Simonovou kriminálnou aktivitou. Zo strachu a hanby sa Simon rozhodne utiecť na “koniec sveta”. Bez Lisy. Tá sa prediera životom sama až dokým nestretne staršieho a solventného Léa. Po troch rokoch Lisa s manželom Léom dovolenkuje v luxusnom rezorte na ostrove v indickom oceáne, kde náhodne stretáva Simona. Po traumatickom rozchode sa medzi Lisou a Simonom znovu rozpáli tlejúca láska. Lisa pred manželom zatají svojho ex a začne žiť dvojitý život, v ktorom si vyberá medzi luxusom a pohodlím a vášňou a neistotou. Režisérka Nicole Garcia prináša moderný pohľad na tému milostného trojuholníka s pravidlami filmu noir. K tomu jej napomáhajú aj excelentné herecké výkony Stacy Martin, Pierre Nineyho a Benoît Magimela. (Film Europe)

angel74

Naprosto nekompromisně a bez viditelných emocí, tohle chci a tak to taky bude! Pokud se celý život řídíte podobnými pravidly, žádný vztah vám nemůže dlouhodobě vydržet, natožpak pomyslné soužití v milostném trojúhelníku, o kterém vypráví francouzské drama Milenci. Pozvolna plynoucí příběh přímo vybízí k hlubšímu zamyšlení nad otázkami životního stylu v konzumní společnosti a k úvahám o pokřivených charakterech všech tří ústředních postav. Obzvlášť když k tomu ještě zní velmi podnětná a podmanivá hudba. (75%) ()

blondboss

Film, ktorý svojim prevedením až tak nezaujme, ale zároveň prináša citlivo zobrazený príbeh milostného trojuholníka s predvídateľným koncom. Paradoxne prvá polovica filmu ma bavila viac, kedy sa to celé zamotávalo a rozvíjalo, kdežto v druhej polovici už dej značne stagnoval a bolo viac-menej jasné, ako to dopadne. Takže za mňa taký lepší nadpriemer na jednu projekciu. 65 % ()

anniclare

Film se mi líbil, ale jediné co mi chybělo tak bylo věští propracování psychologie postav. Měla jsem tam hodně otazníků, které mi během filmu nebyly zodpovězeny. A zároveň mě trochu zklamal konec celého filmu. ()

Cheshire42

Myslím, že je to film na který musíte mít správné rozpoložení, sice nevím jaké to přesně je, ale zrovna jsem ho měla xd. Celková atmosféra a nádech filmu se mi velmi zalíbil, spolu s doprovodem dost dobré hudby. Pierre Niney je nehorázně koukatelný, takže se obávám, že většina mých sympatií pro tento film je díky jeho vlasům a čelisti. Stále si nejsem jistá jestli film netuší co je, anebo to ví moc dobře, ale podává to chaoticky (asi jako já tuto recenzi). Konec jsem moc nepochopila, a hodně věcí bylo zmatečných, ale po většinu doby mi to nevadilo, stejně jako pořádně neprobádané amorální postavy. ()