Sestry Macalusové

(festivalový názov)
  • Česko Sestry Macalusovy (festivalový názov) (viac)

Film s vynikajúcim ženským hereckým obsadením je adaptáciou rovnomennej divadelnej hry uznávanej režisérky Emmy. V strešnom byte v Palerme žijú sestry Macalusové so svojimi holubmi. Maria tancuje, Pinuccia miluje, Lia číta, Katia rozhoduje a malá Antonella všetko pozoruje. Sleduje sestry ako sa hádajú, ako sa krášlia, ako vypĺňajú svoje dni, aby unikli biede. Antonella je najmladšia z nich a svet starších sestier sa krúti okolo nej. Jeden krásny letný deň sa vyberú k moru netušiac, že život občas nehrá fér. V okamihu sa všetko zmení a Antonella sa stane ich osudovou chybou, spoločným tajomstvom a večnou výčitkou. (MittelCinemaFest)

Malarkey

Znáte ten pocit, když někdo vedle Vás u žraní mlaská a Vy máte sto chutí mu vlepit takovej párfacek, že vezme druhou o zem? Tak to je případ tohoto filmu. Navíc italský stereotyp tu přešel do takového extrému, že se z příběhu sester Macalusových stalo vymítání sester Macalusových. ()

Marze

Syrový a autentický film pokoušející se něco sdělit o sesterství. Jestli se občas vzbudíte a máte nesnesitelné nutkání vykřičet vaše srdce, pak je tento film pro vás. Je to můj oblíbený žánr "sentimentalizace" rodinné tragédie, kde všechny postavy glorifikují zemřelého tak dlouho , až divák dostane cukrovku. Kvůli velkému počtu postav upadá jejich vývoj a časem dramatizace. Hojné je používání nahé představivosti. Ale nahé tělo by ozvláštnilo tento všední filmový zážitek, který je emocionálně manipulativní a zároveň vypravěčsky prázdný. ()

Marigold

Fuj, na tenhle holubí výkal na parapetu jsem skoro pozapomněl. Nejhorší italská šmíra, vyděračství, nevkus, přepálenost a naprosto kreténská scéna jízdy rakve, kterou mám soukromě vedenou jako výbřed roku 2020. ()

8. ročník MittelCinemaFest bude online

8. ročník MittelCinemaFest bude online

23.11.2020

Začíná VIII. ročník Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest, který je na programu od 26. listopadu do 3. prosince na platformách MYmovies.it a LIVE moje kino v bezplatné online… (viac)