Nevidomá

• USA Sightless

Bývalá houslistka se zotavuje z napadení, po kterém oslepla. Podivné chování nových lidí kolem ní jí ale začne připadat krajně podezřelé. (Netflix)

J*A*S*M

Řemeslně vcelku slušně zmáknutý psychothriller, zápletka je ovšem velmi brzo šíleně průhledná. Vlastně jsem byl zvědavej, jestli se tvůrci nevytasí s nějakým chytřejším a méně za vlasy přitaženým rozuzlením, než které zhruba po půlhodince musí napadnout snad každého diváka. A ono ne, vyvrbí se to přesně tak, jak člověk čeká. Snad jen dovysvětlení motivace záporáka mírně překvapilo tím, jak bylo uhozené. 5/10 ()

Davies182

Průměrný horůrek s pár zajimavými nápady. Tvůrcům se však celkem daří prodávat onu vtíravou nejistotu, která musí se ztrátou zraku přirozeně jít ruku v ruce... ehm. Normálně bych asi dal dvě, ale u filmu, během kterýho sem hodinu a půl imrvere svlíkal hlavní herečku očima to holt nejde. Už hledám všecko s Madelaine Petsch nejen na Netflixu a HBO. [Netflix] ()

Anderton

Vzhľadom k nízkemu hodnoteniu a snahy "malých" tvorcov o niečo celkom originálne ohodnotím vyššie, než by bolo objektívne vhodnejšie. Popravde som na veci začal prichádzať až v momente, kedy sa vrátime niekedy po hodine k úvodnej scéne filmu a výsledok ma prekvapil. Nespoľahlivé rozprávanie je dané slepotou hlavnej hrdinky a niektoré momenty, kedy sa napríklad mení farba vtáčika v klietke na základe novej informácie, boli chvályhodné. Je ich tu viac a nakoniec aj tá pointa, o čo páchateľovi išlo, nepatrí medzi vopred odhadnuteľné. Asi je lepšie nechať sa unášať dejom, než premýšľať, ako sa veci v skutočnosti majú, potom môže film viac prekvapiť. Madelaine je výborná a napätie slušne funguje. ()

Marze

Film dela zabavnym kombinace ruznych hororovych prvku. Napeti ma optimalne nizky var. Ale mel jsem dojem nepravdepodobnosti, ktery z filmu dela nesmysl. Je to typ filmu, u nehoz udelate lepe, kdyz ho neshlednete. Pokud nemate pandemicky nekonecne moc casu. Ja v tom videl takovou alegorii na soucasne vztahy dvou neurotickych lidi, poznamenanymi svymi predchozimi rozchody. ()

Arsenal83

Keď thriller so slepou obeťou, napadne ma prvé Jennifer 8 s Umou Thurman, to je film, ktorý sa mi páčil. Tento snímok je o niečo slabší, ale napriek tomu aspoň prináša krimi tému a možnosť pre diváka hádať, kto je za tým. Všetko je to však veľmi ľahko uhádnuteľné, pokus zastrieť to do rúška tajomstva nevyšiel. ()

Morholt

Bavila mě Madelaine Petsch v titulní roli a sem tam se podařilo Karlovi zahrát na strunu nejistoty, ačkoliv ledacos se dalo snadno vydedukovat. Nicméně vyústění mi prostě a jednoduše nedávalo smysl. Navíc čerství slepci, kteří se dokážou vypořádat s útočníkem, nejsou zrovna mým šálkem kávy. Celkově tu není nic, co by dokázalo výrazněji zaujmout. 30% ()

M.i.k.e

solidní psychothriller,který sice v rámci žánru nepřináší nic objevného,ale úplně nudit se u něj divák nebude.Část hlavní zápletky je sice odhadnutelná už od poloviny,ale vzhledem k tomu,že se tvůrci snaží různě kličkovat a není tak úplně jasné co je realita a co představivost hlavní hrdinky,nemůžu říct,že bych všechno odhadnul na sto procent...60% ()

bourec

Nebavil mě film, a tudíž mě ani nebavilo předvídat, kdo je útočník, a proč to dělá. Tohle jsou totiž neskutečný cancy z jednoho fleku za deset doláčů na hotdog.10%. Překvapuje mě , že tyhle přízemní bláboly někdo ještě ocení. ()

dubinak

V tomhle případě jsem vůbec netušila do čeho jdu. Proto jsem byla celou dobu strašně moc zmatená z toho příběhu a vůbec jsem nedokázala odhadnout, co se tam vlastně děje a kam by to mohlo směřovat. Postupem času už jsem si udělala teorie, ale ten hlavní twist jsem úplně spolehlivě neodhalila. První půlka pro mě proto byla hodně zvláštní, ale dedukuju, že přesně tam mě chtěl režisér mít, takže palec nahoru. Druhá polovina si moji přízeň získala už víc. Rozuzlení v závěru bylo možná už trošku přes čáru, ale tak nějak jsem schopná přivřít oči, protože jsem z tohohle filmu byla jak na horské dráze a proto se mi více vryl do paměti. ()

oveckaoa

Houslistku někdo napadne okrade housle za 500 000 a nastříká jí něco do očí v důsledku čehož oslepne. Následně se ona snaží žít se svým handicapem a ten kdo na ni zaútočil tehdy po ní jde zase. Těžce průměrný film s pěknou hlavní herečkou (jediné plus filmu) a ´´neočekávaným,, twistem, který to dává jakž takž do průměru. 40 procent Alternativa s Milou Jovovich je daleko lepšíhttps://www.csfd.cz/film/269495-tvare-v-davu/komentare/ ()

Tejkina

Přes děsně pomalý začátek se to nakonec skvěle rozjelo. Pár slušných zvratů, které jsem teda já osobně nečekala (i když v tom, kdo je útočník jsem se nespletla). Nicméně jsem se i párkrát lekla, což se mi obvykle nestává. Atmosféra byla dost psycho, jako by nestačilo už to, že je hlavní hrdinka slepá. Uděluji čtyři hvězdy a za mě zbytečně podhodnocený film. ()

petikacka

Začátek byl zajímavý, ale postupem času mi to začalo připomínat nějaký film, který jsem viděla dávno a název si nepamatuju. Důvod toho všeho dění byl ovšem pro mě dost nelogický. Na jedno podívání slušný. Za mě 60% ()

Bozvav

Co se zápletky týče, byla tak stupidní, až to bolelo. Jinak není vcelku co vytknout. Po řemeslné stránce velmi dobré, herci hráli jak o život, atmosféra správně ponurá, místy i trochu drama. Závěr mírně překvapivý, leč motivace pachatele poněkud vachrlatá. podruhé v životě si to už asi nepustím, ale i tak ty tři slabší dám. ()

Vabr

Tohle a Krásná řeznice byly filmy, na který bych se sám nepodíval, a tak jsme se na ně podívali s babičkou, protože vypadají už od pohledu podprůměrné. Přesně to se i stalo, avšak tento film se snažil být o něco originálnější než typický filmy o slepcích. Ale upřímně se měli držet obyčejnosti. Bylo by to lepší, než zvrat, který byl celkem kravina a přidal několik nelogičností. Od zvratu se film ubírá docela jiným směrem, který mi přijde trochu hloupější a jednoduše mi to připadá jako blbost. Líbí se mi její ,,pohled''. Například si myslí, že chňapne po sadě s noži (divák vidí přesně sadu s noži), ale jakmile po ní chňapne, tak zjistí, že tam nejsou, což si nemyslela a nečekala. To bylo originální a líbilo se mi to, ale mohli takových podobných situací přidat. VYHODNOCENÍ: NEPODOBÁ SE TO NETFLIX FILMŮM ()

rublik05

Vcelku zajímavý thriller, který má příjemně temnou a napínavou atmosféru, herci docela přesvědčiví, zejména ústřední postava v podání Madelaine Petsch. Příběh má solidní tempo, je ale poměrně snadno předvídatelný, nedočkáme se žádného velkého překvapení a závěrečné rozuzlení mě vyloženě zklamalo. Námět zajímavý, zpracování je však podstatně horší, což je samozřejmě velká škoda a zbytečně promarněný potenciál. 4/10. ()