Nevidomá

• USA Sightless

Bývalá houslistka se zotavuje z napadení, po kterém oslepla. Podivné chování nových lidí kolem ní jí ale začne připadat krajně podezřelé. (Netflix)

M.i.k.e

solidní psychothriller,který sice v rámci žánru nepřináší nic objevného,ale úplně nudit se u něj divák nebude.Část hlavní zápletky je sice odhadnutelná už od poloviny,ale vzhledem k tomu,že se tvůrci snaží různě kličkovat a není tak úplně jasné co je realita a co představivost hlavní hrdinky,nemůžu říct,že bych všechno odhadnul na sto procent...60% ()

Marze

Film dela zabavnym kombinace ruznych hororovych prvku. Napeti ma optimalne nizky var. Ale mel jsem dojem nepravdepodobnosti, ktery z filmu dela nesmysl. Je to typ filmu, u nehoz udelate lepe, kdyz ho neshlednete. Pokud nemate pandemicky nekonecne moc casu. Ja v tom videl takovou alegorii na soucasne vztahy dvou neurotickych lidi, poznamenanymi svymi predchozimi rozchody. ()

dubinak

V tomhle případě jsem vůbec netušila do čeho jdu. Proto jsem byla celou dobu strašně moc zmatená z toho příběhu a vůbec jsem nedokázala odhadnout, co se tam vlastně děje a kam by to mohlo směřovat. Postupem času už jsem si udělala teorie, ale ten hlavní twist jsem úplně spolehlivě neodhalila. První půlka pro mě proto byla hodně zvláštní, ale dedukuju, že přesně tam mě chtěl režisér mít, takže palec nahoru. Druhá polovina si moji přízeň získala už víc. Rozuzlení v závěru bylo možná už trošku přes čáru, ale tak nějak jsem schopná přivřít oči, protože jsem z tohohle filmu byla jak na horské dráze a proto se mi více vryl do paměti. ()

Tejkina

Přes děsně pomalý začátek se to nakonec skvěle rozjelo. Pár slušných zvratů, které jsem teda já osobně nečekala (i když v tom, kdo je útočník jsem se nespletla). Nicméně jsem se i párkrát lekla, což se mi obvykle nestává. Atmosféra byla dost psycho, jako by nestačilo už to, že je hlavní hrdinka slepá. Uděluji čtyři hvězdy a za mě zbytečně podhodnocený film. ()

Anderton

Vzhľadom k nízkemu hodnoteniu a snahy "malých" tvorcov o niečo celkom originálne ohodnotím vyššie, než by bolo objektívne vhodnejšie. Popravde som na veci začal prichádzať až v momente, kedy sa vrátime niekedy po hodine k úvodnej scéne filmu a výsledok ma prekvapil. Nespoľahlivé rozprávanie je dané slepotou hlavnej hrdinky a niektoré momenty, kedy sa napríklad mení farba vtáčika v klietke na základe novej informácie, boli chvályhodné. Je ich tu viac a nakoniec aj tá pointa, o čo páchateľovi išlo, nepatrí medzi vopred odhadnuteľné. Asi je lepšie nechať sa unášať dejom, než premýšľať, ako sa veci v skutočnosti majú, potom môže film viac prekvapiť. Madelaine je výborná a napätie slušne funguje. ()