Alina zvažuje nabídku partnerství, které by pomohlo sjednotit Ravku. Kaz má pomstu na dosah a rozjíždí svůj finální plán. (Netflix)

tomik99

Asi první slušná epizoda, která byla zajímavější u obou dějových linek - tedy u Aliny a u Kaze, který byl tentokrát o něco snesitelnější. Stínová monstra mě nikterak nevzrušují, ale závěrečné napadení paláce bylo vítané. ()

Elio

Bohužel neznám celý grishaverse, ale jakožto fanda knižního Ketterdamského podsvětí opravdu jásám nad všemi paralelami s Šesti vranami, které jsou v upravené verzi použité zde v seriálu. Mimo to ostatní příběhové zápletky udrží pozornost, chemie mezi postavami zdá se funguje a Kirigan jako hlavní záporák si u mě začíná získávat na oblibě čím dál více. Jsem zvědavá, co přinese druhá polovina seriálu. Prozatím je příběh pěkně hutný a ani na chvíli se člověk nenudí. ()

Tom10000

4.díl. Alina se již nachází ve hlavním paláci krále Ravky, kde ji Alexej přede všemi prohlásí za svoji nastávající. Hned další den se plánuje veliká oslava, kde se oba vezmou. Nastávají však početné potíže. Maley je unesen vojáky Druhé armády, aby vypovídal před vojenským soudem za zběhnutí. Ještě krátce předtím Alexaejův bratr, prvnorozený syn královny Ravky, spatří světlonošku, jak se líbá s Malem, ačkoliv by už správně měla mít zcela jiné zájmy. A k tomu všemu se je rozhodne "navštívit" sám Temnyj (Alexandr), aby získal Alinu pod svoji kontrolu. Na malou chvíli se dokonce zdá, že uspěl, alespoň dokázal svoji "milovanou" řádně omámit. Boj stále nekončí. Na druhé straně Ravky se Kaz rozhodne s pomocí Inej a Jespera za pomoci Niny a svého dobrého přítele (jeho jméno si stále nepamatuji) vtrhnout k Peccu Rollinsovi. Ten pod nátlakem Kaze padá poníženě k zemi. Podepíše list, díky němuž dostane Inej svobodu, a zároveň se omluví za vraždu mužova bratra. Brzy je zajat policií za další vraždy, a Vrány mají nyní volnou ruku. Sám jejich vedoucí však učiní pro Inej překvapivý krok: Dá ji svobodu, ač se mezi nimi objevil záblesk zalíbení. 95 - 100 procent, povedený díl. ()