Alina získá při pokusu o rozbití Vrásy mocného spojence. Kaze pronásledují události z minulosti. Kirigan touží po moci a je ochotný jít přes mrtvoly. (Netflix)

Martrix

Tak už se rovzpomínám, co se mi na první řadě líbilo a proč jsem byl na druhou zvědavý. Mé obavy po první epizodě se nepotvrdily, slušná úroveň pokračuje. Obě linie fungují dobře, přestože každá těží z něčeho jiného. Sympatické postavy, dynamický děj a jakási syrovost vs klasické fantasy s osudovostí a soubojem dobra proti zlu. Navzájem se to zatím nedoplňuje, ale spíš šikovně střídá. Spokojenost. ()

Tom10000

3.díl. Alina a Mal se dozví překvapivou novinku. Nejenom, že se jí nepodaří ani s dvěma umocňovači zničit Vrásu. Jejím spojencem v boji proti Kiriganovi totiž není nikdo jiný než druhý syn samotného krále Ravky. Tedy někdo mnohem cennější než nějaký obyčejný pirát (či jak sám sebe nazývá, Kornár). Aby se dostala k vytouženému třetímu magickému předmětu, tentokrát ztělesňujícím Ohnivého ptáka, musí si pospíšit. Kirigan totiž nechce, aby ho získala jen pro sebe, a tím od něj mohla odstrčit všechny Grišy, jichž se doposud zmocnil. Alexandr se zatím nachází na starém hradě, kde postupně schromažďuje své věrné a kde se snaží bojovat vůči čím dál tím více horším zdravotním stavu. Genya se mu pokusí utéct, on jí však nedá prostor a zřejmě ji buďto zabil, a nebo posedl svými démony. Kaz hledá spojence v boji proti Pekku Rollinsovi. Inej k němu pocítí zalíbení, a on k ní pravděpodobně taktéž, což pozná Nina. Ta se ale dostane do ožehavé situace. Sice se jí dostane šance setkat se k Mattiasem, ten už o ní ale, kupodivu, nemá nejmenší zájem. Navíc, Pecca ji chytí pod svými pařáty. Aby ho ještě někdy mohla vidět živého, musí mu přivést Kaze. 95 procent. ()

Elio

Sice se u linky s Alinou dostáváme do typické young-adult zápletky, ale druhá příběhová linka mých oblíbených crows je o poznání temnější. Tak jak jsem to koneckonců už od přečtení Šesti vran čekala. A asi není třeba podotýkat nic víc, než jen: Kaz Brekker, ladies and gentlemen. Už se nám tu začíná pěkně vybarvovat. ()

Petra321

V knihách so milovala chémiu medzi Alinou a Nikolaiom, zatiaľ čo tu mi tak trochu chýba... No ešte nie som ani v polovici, takže kto vie, možno sa ešte niekde objaví... Crows sú ako inak najlepšie, na čele s Kazom a hneď za ním nasleduje Wylan s Jesperom. Trochu mi chýba ich podpichovanie, no aj napriek tomu sú naozaj skvelí. ()