Alina, vyčerpaná útěkem a pronásledovaná nočními můrami, konečně zažije chvíli klidu s Malem. Kaz, Inej a Jesper se po návratu do Ketterdamu ocitnou v prekérní situaci. (Netflix)

warrenur

"Deti" odrastli, ale teatralnosti sa rozhodne nezbavili. Prave naopak. Ale prostredie a kostymy, ci zasadenie je celkom atraktivne. Latku dost podliezaju chabe dialogy a "cool-ove" chovanie niektorych postav. Kazdopadne typkovi z "vychazkovou holi" na sposob juhokorejskeho manika to aspon napisali na mieru a vie to uveritelne zahrat. 45% Pomerne zabavne. ()

Martrix

Dva roky jsou opravdu hodně a navíc první Shadow and Bone, zase taková pecka nebyla. Tenkrát jsem ho sice hodnotil nadprůměrně, ale po první epizodě mám nepříjemný pocit déjà vu. Vybavil jsem si prvotní dojem, když jsem sedl k třetí řadě His Dark Materials. I tady jsem pátral v paměti, co se vlastně naposledy dělo. A uvědomil jsem si, že mnohem víc jsem si toho zapamatoval třeba z Kola času nebo dokonce první řady Carnival Row, kde byla pauza ještě delší. A zatímco druhou Carnival Row si nemůžu vynachválit, HDM mě spíš zklamalo. A mám nepříjemný pocit, že Shadow and Bone dopadne podobně. Tvůrci se neobtěžovali o nějaký krátký úvod, sebevědomě počítají s tím, že fandové zůstali po skončení první řady sedět v křesle a každý den z těch dvou let, toužebně vyhlíží pokračování. Nu, laťka je od té doby o dost výš...tímto mě Heisserer jen sotva přiměje vysolit víc, než tři hvězdy. Je to uondané, ústřední dvojice moc sympatická není a nebýt skoroústřední vraní trojice, byla by to epizodická břečka, kterou ocení snad jen čtenáři knižní předlohy. ()

Kimkong

Jako mnohým vypadlo po letech kdo je kdo a co tady jde. Krátké shrnutí předchozí řady. A utváření hlavních třech dějových linek. Záchráněný padouch buduje armádu. Uprchlíci prchají a hledají jakýsi artefakt. A trio podvodníků se bude snažit nabýt to co ztratili, ačkoli nevím proč. Nic moc se ale nestane. Tak snad příště to bude lepší. ()

Tom10000

1.díl 2.série. Alina se spolu s Maleyem dostávají do bezpečí jednoho hotelu v Nové zemi, kde po nich nikdo nepátrá. Alespoň do doby, kdy na ně vypíší vysokou odměnu jistí Lovci odměn. Jejich vůdce má neskutečné štěstí. Když se oba rozhodnou utéct před jistou smrtí, nasednou právě do jeho lodě. Nina mezitím hledá způsob, jak se dostat do Morny a odtamtud osvobodit svoji životní lásku, Fjorda Mattiase. Brzy narazí na Inej, jež se společně s Kazem a Jesperem dostala do Novokribirsku, kde na ni ale čekalo nemilé překvapení v podobě ukradeného klubu. Rozhodne se jí pomoci, a poté, co se setká s vedoucím Vran, se rozhodne mu sloužit, aby se mohla k Mattiasovi dostat. Plánovaná pomsta právě začíná nabývat na účinku, když Kaz odpálí do vzduchu Pekovu (Pekka Rollins je tím, kdo jím podnik odcizil) "chloubu". Alexander se dostává na svobodu a nyní si zotročí Grišy, které se mu podařilo zachránit před jistou zkázou. 90 procent. ()

tomik99

Nic se od minulé série nezlepšilo a vlastně přemýšlím, zda mám pokračovat dál. Teen herci mě vážně nebaví a chtělo by to malinko obohatit celkové obsazení. Každá důležitá postava je jen další náctiletá postava, které prostě nevěřím nos mezi očima. Zápletka taktéž nevypadá kdovíjak zábavně a spíše se přešlapuje na místě. A nechte Alinu si vrznout, to oddalování je vážně otravné. ()

• Scény v knihovně byly natočeny v knihovně Univerzity Loránda Eötvöse v Budapešti. (mikki089)