Světlo a stíny

• USA Shadow and Bone
USA, (2021–2023), 14 h 52 min (Minutáž: 45–64 min)

Tvorcovia:

Eric Heisserer

Predloha:

Leigh Bardugo (kniha)

Jessie Mei Li, Ben Barnes, Freddy Carter, Archie Renaux, Amita Suman, Kit Young, Simon Sears, Daisy Head, Julian Kostov, Caroline Boulton, Tom Weston-Jones (viac)

Když mladá bojovnice projeví kouzelné schopnosti, které by mohly sjednotit její svět, začnou proti ní kout pikle temné síly. (Netflix)

Recenzie používateľa Bozvav k tomuto seriálu (9)

Světlo a stíny (2021)

Co na to říci? Pokud by to tvůrci natočily jako film occa 150 minutách, mohla to být pecka. Takto upřímně za mne docela utrpení to sledovat. Dokoukala jsem dokonce jen z čiré zvědavosti, zda jsem konec správně odhadla. Celé to bylo hodně předvídatelné, plné politických keců a sladkobolného filozofování. Magie minimum, efekty také nic moc a ústřední dějová linka moc chabá na to, aby utáhla osm dílů. Herci celkem v pohodě, ale postav zbytečně mnoho, situace kdo s kým ka a kdo s kým neka, nepřehledná. Za mne jako celek velké zklamání a těžký televizní průměr, tedy 50%. ()

Pronikavý výbuch světla (2021) (S01E01)

Je to straně utahané, pocitově jsem měla pocit, že na to koukám dvě hodiny. Vrása dobrá, byť zatím se vlastně nic nedělo. Postavy veskrze sympatické, ale je to celé takové neosobní a ušmudlané. Dialogy nudné a děj nikam neposouvající, velké množství postav, o kterých jsme se zatím nic nedozvěděli. První epizoda nic moc, uvidíme zda se to rozjede. 40%. ()

Každý může druhému připadat jako netvor (2021) (S01E02)

Druhý díl je o maličko lepší , než ten první. Méně postav, dějová linka začíná dávat smysl i když už teď jsem si jistá, že zhruba vím, jak to dopadne. Obrazově rozmanitější, ovšem jako fantasy dost slabé. Spíe to připomíná něco z první světové války. Za mne 50%. ()

Stvoření v srdci světa (2021) (S01E03)

zase nudnější díl, pletichaření, kecy v klecy a pořádná magie nikde. Za mne 45% ()

Otkazat’sya (2021) (S01E04)

Chaos, prázdné kecy, nuda.35% ()

Ukaž mi, co jsi zač (2021) (S01E05)

Kdyby to nebylo tak děsně předvídatelné, řekla bych, jeden zajímavý zvrat, ale takto bohužel musím poznamenat, že mne to už opravdu nebaví. 35%. ()

Srdce je jako šíp (2021) (S01E06)

Hodně běhání, trocha milosného vrkání a jinak nic. 50% ()

Bezmoří (2021) (S01E07)

Tento díl jakž takž ušel. Postava Kiriganova dostala i lidskou tvář. Jen se tam pořád žvaní o ničem. 55% ()

Žádný slzy (2021) (S01E08)

Konečně se něco dělo a skončilo to ve chvíli, kdy to začalo být zajímavé. 55%. ()

Co si odnést z hory statistik Netflixu

Co si odnést z hory statistik Netflixu

18.12.2023

Netflix už delší dobu každý týden vydává žebříček deseti nejsledovanějších pořadů, v celkových číslech i rozřazený pro jednotlivé země, kde je streamovací služba dostupná. V uplynulém týdnu ale firma… (viac)

Novinka režiséra Raidu nabírá obsazení

Novinka režiséra Raidu nabírá obsazení

28.06.2021

Akční thriller Havoc režiséra Garetha Evanse (The Raid, Gangs of London) nabírá další herce. Fanoušci tvůrce, kteří snímek netrpělivě vyhlíží, už nějakou dobu ví, že si v něm hl. role zahrají Tom… (viac)