Světlo a stíny

• USA Shadow and Bone
USA, (2021–2023), 14 h 52 min (Minutáž: 45–64 min)

Tvorcovia:

Eric Heisserer

Predloha:

Leigh Bardugo (kniha)

Jessie Mei Li, Ben Barnes, Freddy Carter, Archie Renaux, Amita Suman, Kit Young, Simon Sears, Daisy Head, Julian Kostov, Caroline Boulton, Tom Weston-Jones (viac)

Když mladá bojovnice projeví kouzelné schopnosti, které by mohly sjednotit její svět, začnou proti ní kout pikle temné síly. (Netflix)

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (18)

Světlo a stíny (2021)

Pěkné kostýmově. Mix různých fantasy, kdy některé podrobnosti jsou až do očí bijící. ()

Pronikavý výbuch světla (2021) (S01E01)

Trochu moc postav hned na začátku. Co mě zajímalo ale nejvíc, na čem ta loď jede, když je na poušti. ()

Každý může druhému připadat jako netvor (2021) (S01E02)

Poslední vládce světla. Ano jistá podoba s Airbamderem tu je. Různé skupiny se hlavní hrdinky chtějí zmocnit. Vláda, podsvětí a přátelé. ()

Stvoření v srdci světa (2021) (S01E03)

Různé postavy mají různou cestu, ale všichni se snaží dostat ke svetlonožce, která je škole šikanována jak Potter. ()

Otkazat’sya (2021) (S01E04)

Když pominu akci, tak mě z toho zbyla zrada Aliny vůči Melovi, který se tak urputně k Alena snaží dostat. ()

Ukaž mi, co jsi zač (2021) (S01E05)

Rasový a homosexuální mišmaš. Odhalíme mnoho tajemství.  Ale ten konec. To je taková náhoda. ()

Srdce je jako šíp (2021) (S01E06)

Vrtění se pod dekou. Kdepak už to bylo. Z naší hvězdy je uprchlík a mám pocit, že s Vrásou se už dělat nebude. Jen boj o jelena. ()

Bezmoří (2021) (S01E07)

Minulost padoucha a zotročení hrdinky. Chystá se druhý průjezd mlhou, který může vše rozhodnout. ()

Žádný slzy (2021) (S01E08)

Tak a máme zde osvobozující přepadení lodi a nějaké ty zrady. Nabídku pokračování, kde může být cokoliv. ()

Série 2 (2023) (S02)

Dokoukáno spíše z povinnosti než ze zájmu. Určitě se z toho dalo vytěžit více. Dialogy suché. Akční scény kostýmově dobré, ale působili jako by je nikdo nařídil. Záchrana světa taky celkem prosťoučká zápletka. ()

Jediná záchrana jsem já (2023) (S02E01)

Jako mnohým vypadlo po letech kdo je kdo a co tady jde. Krátké shrnutí předchozí řady. A utváření hlavních třech dějových linek. Záchráněný padouch buduje armádu. Uprchlíci prchají a hledají jakýsi artefakt. A trio podvodníků se bude snažit nabýt to co ztratili, ačkoli nevím proč. Nic moc se ale nestane. Tak snad příště to bude lepší. ()

Rusalye (2023) (S02E02)

Při hledání artefaktu si navzájem všichni nějak moc důvěřují. Padouch je stále domlácený. Podvodníci ve městě jsou přepadeni při hledání cesty k pomstě. Opět ale žádná sláva. Sice několik přestřelek ale celkově příběh není moc napínavý. ()

Magnetická přitažlivost (2023) (S02E03)

Odhalení právě totožnosti a plán jak si získat spojence na stranu Alini. Temný zažívá další ztráty. A Vrány po jistých úspěších se vinou neopatrnosti brzdy dostanu do problémů. ()

Každá obludnost (2023) (S02E04)

Očekávaná výhra vran s trochou nečekaného podvodu. Padouch se zde vzdal až moc snadno. Hodně nečekaný útok temného na království. A nečekaná bezmocnost Aliny. ()

Hlas srdce neposlouchej (2023) (S02E05)

Dalo by se napsat, že tahle epizoda byla ve znamení řešení vztahů. Dva buzíci. Alina a temný. Alina a Mal. Kaz a jeho assasin.  Hledání meče je sice nezajímavé, ale alespoň se skupina dostává do pořádného maléru. Maziva fleshbacky z dětství jsou otravné. Pekka neztratil nic na své moci, jen změnil místo působení. ()

Nemám srdce (2023) (S02E06)

Obě dějové linky na hledání Ohniváka i meče zde byly dobré. Souboje. Ztráty na životech. Odhalování tajemství. ()

Sejdeme se na louce (2023) (S02E07)

No co si budeme nalhávat. Epizoda asi byla drahá, ale dost hloupá. Plány všech nevyšly tak jak si aktéři představovali. Král vyletí do útoku úplně bez armády a bez ochrany. Vrása se posune jen tak, aby obránci byli lapeni, ale přesto zde bylo dost místa na ústup z lesa. Útok mágů ačkoli asi mocných byl naprosto hloupý. Nechali se obkličova, útočili po skromnu a byli naprosto bez strategie. Vrány to zachránily, ale možná až moc silní?  Hromosvody a pod. Skupiny se naprotsto zbytečně rozdělovaly. A závěr takový, že obětováním jednoho, mohli zachránit všechny. ()

Žádný pohřby (2023) (S02E08)

Rychlé ukončení vrásy a hlavního padoucha. Prostě celé zápletky o kterou tu dvě řady šlo. Pak už dělení týmu. Nechápu proč se ústřední dvojice rozešla. Jedna skupina hledá otrokáře. Druhá chce zpravit zemi. A poslední vede bar. Vězení zbytečně natahované. Ten měl být venku už dávno. Teď na něj každý kašle. Vnik jakési drogy?  Sračka. Tad potud max 2 hvězdy. Ale poslední scéna paráda. Ten výraz v obličeji kdy si užívá novou moc. Nový temný. Vzkříšení si vybralo svou daň. ()

Co si odnést z hory statistik Netflixu

Co si odnést z hory statistik Netflixu

18.12.2023

Netflix už delší dobu každý týden vydává žebříček deseti nejsledovanějších pořadů, v celkových číslech i rozřazený pro jednotlivé země, kde je streamovací služba dostupná. V uplynulém týdnu ale firma… (viac)

Novinka režiséra Raidu nabírá obsazení

Novinka režiséra Raidu nabírá obsazení

28.06.2021

Akční thriller Havoc režiséra Garetha Evanse (The Raid, Gangs of London) nabírá další herce. Fanoušci tvůrce, kteří snímek netrpělivě vyhlíží, už nějakou dobu ví, že si v něm hl. role zahrají Tom… (viac)