Alina dává zabrat volkrám a upoutá tím pozornost generála Kirigana. Kaz se snaží najít bezpečný průchod Vrásou a dostane se přitom do potíží. (Netflix)

Remivsremi

Druhá epizoda se více zaměřila na vyprávění příběhu a představovaní jednotlivých postav, což mi velice vyhovuje. Není to nikterák zázračné, ale zatím nepřišel žádný větší kiks, spíše naopak. I akční vložka nebyla marná a pokud se dočkáme v dalších epizodách podobného uchopení ve větším měřítku, všemu to prospěje. Herci jsou ve svých rolích dobře zvolení a dokážou své výkony dostatečně prodat. Zatím převládá spokojenost. ()

Milano33

A príbeh sa nám pomaly rozbieha a s ním sa nám i prehlbuje mytológia. Čoraz väčší dôraz sa kladie na Grishe a mágiu okolo nich, a to najmä po tom, čo boli odhalené Aline skryté vlohy, čoby Sun Summonera. S týmito mystickými fantasy aspektami sa seriál vyhral veľmi dobre. Tu na scénu nastupuje generál Kirigin, ako jej temný náprotivok, ktorý bol stvárnený skvelým Benom Barnesom. The Darkling, ako nositeľ tieňa, bol fascinovaný Alinimi schopnosťami a preto v priebehu deja sa dokonca kvôli nej vrhá do akcie, počas ktorej bol nútený sa uchýliť k použitiu svojich temných síl. Na druhú stranu tu máme Kaza Brekkera, ktorý sa nemieni za nič na svete vzdať svojej zákazky. Je húževnatý, má guráž a štýl, a scény s ním sú naozaj luxusné. Aj Inej sa dostáva do popredia a krásne sa nám prekresľuje. ()

Bozvav

Druhý díl je o maličko lepší , než ten první. Méně postav, dějová linka začíná dávat smysl i když už teď jsem si jistá, že zhruba vím, jak to dopadne. Obrazově rozmanitější, ovšem jako fantasy dost slabé. Spíe to připomíná něco z první světové války. Za mne 50%. ()

warrenur

Typek ten svoj "tienovy mec" daval dokopy sice efektne, ale hodne, hodne pomaly. Snad to bolo len kvoli zaposobeniu na divaka :) Zatial presne v nacrtnutej a predvidatelnej linii. Pakty a zlodejinky v podsveti. Kym sa ti vyberu na vypravu, vtacatko v zlatej klietke uz bude vyvolavat "atomovky". ()

tomik99

Tak zatím mi to moc neříká. Jako nečtenář se v tuto chvíli neorientuji v mytologii, takže terminologie je v mém případě úplně mimo, někdy se ztrácím. Nebyl by to až takový problém, protože zpětně bych si tu epizodu více vychutnal. Zatím mám ale problém s postavami a hlavně herci, kde mi snad nikdo kromě Bena Barnese není sympatický. Casting se moc nepovedl. Navíc ze seriálu je cítit jasný rukopis Netflixu - mít v něm co nejvíce menšin... ()

Elio

Tak už se nám tu ukázal Ben Barnes v celé své charismatičnosti a mezi ním a hlavní hrdinkou to pořádně jiskří. Upřímně mě tento díl nadchl o malinko víc než první, ale jen o trochu. Pořád to jede na vlně dvou stylů vyprávění a dvou stylů kamerových záběrů, což se mi líbí, a konečně dostává drive i část vyprávěná z pohledu Aliny. Stejně se ale nemůžu zbavit toho, že mi trio Jesper-Kaz-Inej tak trochu víc přirostlo k srdci. Jejich dynamika je prostě skvělá a každý z nich má v té nezvyklé "rodince" svoje místo. Jedinou výtku mám jen k tomu, že jsem asi rozmlsaná z jiných seriálů a 45 minut čistého dílu bez titulků je na mě přece jen trochu málo. ()

meda2016

Dost pseudodůležitých řečí a gest. Další postavy s potřebou vytěžit situaci. Grišové nápadní svými obleky se obávají špehů, nelogické. Tahle realizace civilizačního pekla je nudnější varianta komických amerických supermanů. ()

Tom10000

2.díl. Poté, co je Alina přivedena před genrála Druhé armády, a jsou u ní prokázány schopnosti Grišy, vydává se, bez možnosti rozloučit se s Malyenem, nuceně do Malého paláce. V něm by mohla možná nalézt bezpečí, taktéž by se už nemusela strachovat a neměla by ani žízeň, ani hlad, avšak dívce vadí především nemorální postoje těch, mezi něž nyní patří, a hlavně se bojí, co by se z ní vůbec mohlo stát. Malyen se nakonec rozhodne se záchranou své kamarádky počkat, ačkoliv by se za ní nejraději rovnou vydal. Cestou do paláce narazí její "věznitelé" na odpor ze strany partyzánu ve východní Ravce, a jedině sám generál dokáže vzpouru potlačit. Dovede Alinu až do paláce, kde nová Griša pomalu poznává bohatství a svoji vlastní budoucnost. Kaz se snaží splnit svůj plán na překonání Vrásy. K němu však potřebuje plno spojenců, a to sám nezvládne. Navíc, stále vůči němu stojí konkurence. 85 procent. ()