Světlo a stíny - Série 1

(séria)
USA, 2021, 6 h 53 min (Minutáž: 45–58 min)

Tvorcovia:

Eric Heisserer

Predloha:

Leigh Bardugo (kniha)

Jessie Mei Li, Ben Barnes, Freddy Carter, Archie Renaux, Amita Suman, Kit Young, Tom Weston-Jones, Dean Lennox Kelly, Andy Burse, Sujaya Dasgupta, Tony Mašek (viac)

sahi

Nepamatuji si snad žádnou fantasy (kromě poslední série His dark materials), kde bych si tak moc přál, aby "padouch" zvítězil, a ty "hrdiny" činící jedno hloupější rozhodnutí než druhé, konečně sprovodil ze světa. Ani jeden z "hrdinů" mi k srdci nepřirostl. Zato generála by si člověk zamiloval hned (nevím jestli je to tím, že už sem starší a nějak již s těmi roztržitými, uřvanými a největšími ubožátky teenagery, nedokážu soucítit) Jedná hvězda za generála, jedna za výpravu ()

liquido26

Krásný vizuál, velký rozpočet, atraktivní svět, pár netflixovských neduhů, které ale u fantasy tolik nebijí do očí jako u historických seriálů, příběh, který je celkem zajímavý ale zase ne nijak extra originální. První série byla fajn, trochu se bojím, jak dopadne druhá. Hodně seriálů na NF, které měly dobrou první sérii, se druhou totálně zazdily. ()

Baru.Class

Celkem zajímavý. Konečně něco novýho, co nejede přes USA kopírák. Je to hodně rusko-mongolský, což má šmrnc, efekty taky dobrý. Nemusela bych tam mít teplomilnou zápletku, ale dá se to přežít. Jen kdyby hlavní postava byla víc bad ass a nakopala všechny doprdele tak, jak se sluší a patří. Ale určitě stojí za skouknutí. ()

VanTom

Začíná se hodně zeširoka, přesto (možná proto) i nepřehledně a zkratkovitě, kdy z celého, magickou Vrásou rozděleného kontinentu, zemí a válek, legend a historie, ras(?) jde člověku hlava kolem – jak o geopolitické situaci nic neví. Přesto mě představený fantasy svět (s částí silně inspirovanou carskou Rusí) rychle zaujal, ústřední bojovnice byla milá a přirozená, výprava, vizuál či hudba se nemusí za nic stydět; jen skutečně velkolepých záběrů či nezapomenutelné akce jsme dvakrát kopec nedostali. ()

sarulefilm

Jako čtenář knížek jsem velmi příjemně spokojená s tím, jak se tvůrcům povedlo ty dvě linky Griši a Šesti vran dát dohromady. Líbila se mi víc ta linka Griši ve které to pěkně jistřilo, zatímco Šest vran je trochu upozaděných a nejsou příliš rozvité jejich charaktery. Je to příjemné sledování na zabití času, ale bohužel nic navíc. ()

• Leigh Bardugo, autorka knižní předlohy, si zahrála v této epizodě, kde jako první po audienci objímá Alinu – má na sobě fialovou keftu materiálčiků, kterou si vybrala sama. (psychoJoa)
  • Scéna, kdy generál Kirigan (Ben Barnes) přiběhne k Alině (Jessie Mei Li), aby jí dal ještě jednu pusu, původně ve scénáři nebyla. Ben závěr scény zaimprovizoval. (psychoJoa)