Alina se při bitvě s Kiriganem dostane do bezvýchodné situace a udělá osudové rozhodnutí, které změní její vztah k magii, ale taky její vztah s Malem. (Netflix)

FildasCZ

Nejlepší na seriálu a největší kliše je miluji tě. Děkuji za konec utrpení. A doufám, že třetí série nebude. A jestli jo, tak na kulisu u vaření poslouží něco smysluplnějšího. Male vstávej ty starý ožralo. Trochu matrix scén ke konci. Ninio potřebujeme slepíčí polévko bo má hroznou kocovinu. Dívěj se, co to přineslo. TO se tedy dívám. TO zní fakt absurdně. ()

momomoo22

Posledný  diel nič  moc. Všetko sa vyriešilo na začiatku dielu, kde záporak padol rýchlosťou blesku, ale očividne rýchle to bolo aj v knihách(knihu som nečítala, len komentáre ku knihám). Tak mohli to vylepšiť. Zvyšok časti pripravovali na ďalšou sériu. Rozdelenie Aliny a Mala nedava logiku. Mal o sebe nezaujímava postava, musí sa nájsť aby nebol nebol len podpora Aliny. Však  čo  na tom, že  sa milujú, tak odchádza a projekčne dostane pozíciu Kapitana na lodi. Vidíme bábsku silu...a končí to klasicky katastrou pre ďaliu seriu. ()

Spojenec

Jako někdo, kdo četl všechny Grishaverse knihy jsem teď dost v rozpacích. Seriál se odchýlil od knih všechno se stalo úplně jinak, ALE já jsem za to možná i rád. Navíc mě uklidňuje, že Leigh Bardugo, která psala knihu se na tomto seriálu podílí spolu s tvůrci, takže pro to co se stalo má snad dobrý důvod. ()

Tom10000

8. a poslední díl 2.série, zatím poslední ze seriálu. Alina se rozhodne s pomocí Merzostu oživit Mala, bez něhož by si nedokázala představit život. Předtím ho totiž musela zabít, aby s jeho umocňovačem zničila celou vrásu a tím zachránila Ravku. Zraněný a nemocný Alexander již nedokázal kontrolovat své temné přízraky a i smrt, jež se čím dál tím rychleji blížila, a proto v poslední možný okamžik marně usiloval o Alininu milost. Bez něj přece nemůže najít rovnováhu mezi Světlem  Temnotou, zvlášť, když užila zakázané kouzlo, s nímž se může nebezpečně naklonit k horší straně. Což on ví a moc dobře zná. Světlonoška ho v mžiku zabije, jeho tělo později spolu s ostatními spálí. Tím mizí poslední památky po děsivé dlouho trvající době. A všichni si jdou za svým. Inej se Kazovi, stejně jako on k ní, svěří se svými city, bohužel se však Brecker stále příliš stydí, což jeho vysněná partnerka nesnese. Nina se marně snažila zachránit Mattiase. Ten, již znechucen z čekání, se dostal do Peccovy pasti. Alina se stává královnou Ravky, a Alexej zase králem. Co však nikdo nečeká, stane se: Kdesi daleko vymyslel jistý chemik drogu, způsobivší u Grišů zmnohanásobnění jejich síly. A když se ve Fjerdě najde mocná dívka, která se nechá najmout, aby zabila krále, hrozí dvojnásobné nebezpečí. Vrcholem všeho je ASlinina snaha zabít ji. Ve strachu na ni přivolá Řez. Ten je však způsoben Temnotou, jak je patrné ze stínů vycházejících z její ruky. A ona moc, svůdná a krutá, se dívce moc líbí (...). 90 procent, mezery zde přeci jen byly. ()

patrik1177

Tak záverečný diel 2. série ma dorazil. Seriál som sledoval ako čitateľ knižnej predlohy, a hoci v seriáli urobili oproti knihám veľa zmien, tak doteraz sa seriál aspoň v hrubých rysoch držal knižnej predlohy. Šok prišiel až pri tejto epizóde, keďže tvorcovia sa rozhodli vynechať podstatnú časť druhej a tretej knihy a zvyšok úplne nepochopiteľne pretvorili podľa svojich divných predstáv. Upozorňujem, že v knihách sú osudy hlavných postáv Aliny a Mala (a ďalších) po smrti Kirigana úplne odlišné od seriálového spracovania... zároveň aj zničenie Vrásy prebehlo inak. Preto neviem, či má zmysel vôbec sledovať prípadné pokračovanie, takže počnúc touto epizódou seriál doslova opľul a znetvoril knižnú predlohu. ()