Po tréninku s Bennym v New Yorku vyráží Beth do Paříže na odvetnou partii s Borgovem. Jedna divoká noc ji ale pošle na šikmou plochu zničujícího pití. (Netflix)

castor

Naposledy Beltik, nově nabízí ve svém sklepním newyorském bytě trénink Benny Watts. Že by se tam ale stalo něco zajímavého, se říct nedá. Při přípravě na mezinárodní turnaj v Paříži Beth maximálně pozná pokušení, které se jí pak ve francouzské metropoli vymstí. Navíc v nejméně vhodnou dobu: při odvetné partii s Borgovem. Démon zvaný alkohol se ozývá i po přesunu domů, kam jí zavolá právník v souvislosti s pozůstalostí – domem. Zatímco Anya Taylor-Joy nadále baví, Thomas Brodie-Sangster působí po herecké stránce zvláštně. Zamilovaný bubeník z Lásky nebeské by si zasloužil facku už jen za ten kovbojský klobouk a plášť, ve kterém se musí skutečně „pohodlně“ hrát. Nevím, co Beth na těch jeho chloupcích na bradě vidí. V samotném závěru (lokální turnaj) se Beth chová, no, jako kráva. Ano, svoji osobnost tvaruje i po dvacítce, ovšem pořád mám za to, že se s jejími stinnými stránkami dalo pracovat jinak a lépe. ()

Frajer42

Bez debat doposud nejhorší díl. Hlavní hrdinka se nám bohužel začala chovat příliš normálně. O nějakém aspíkovi si v tuhle chvíli můžeme všichni jen nechat zdát. Do toho dobrou třetinu stopáže sledujeme její pád do alkoholismu. Celkově je tento přerod příliš rychlý a nemá to moc hloubku. Celkově vzato seriál lehce sklouzl ke stereotypu. Tady ta vata okolo a snaha okolí ji z toho vytáhnout, to mě prostě nijak neoslovuje a nebaví. Jediným lákadlem v rámci finálního dílu je moskevské finále. Bohužel člověk už tak trošku tuší o čem bude poslední díl a jak vůbec dopadne. [60 %] ()

Necrotongue

Což o to, figurky se po šachovnicích pěkně míhaly, a přesto jsem ubral hvězdičku. Zklamala mě totiž silně profláklá šablona, pro kterou se nakonec tvůrci rozhodli. Stejný postup byl opakovaně používán ve filmech s JCVD, který byl vždy těsně před finále zralý na pár desítek lopat hlíny na hrudník, aby v závěru povstal z mrtvých jako největší z tesařů a urval vítězství. Snad se přece jen pletu... ()

Milano33

Pozoruhodný diel, ktorý niekoľkonásobne pozmenil smer, akým by sa finále mohlo potenciálne uberať. Benny berie porážku veľmi športovo a dokonca sa rozhodol pomôcť svojej oponentke zhostiť sa titulu majstra sveta. Stal sa jej osobným mentorom a pomohol jej vyšperkovať zopár ťahov do absolútnej dokonalosti. Vzťah medzi Beth a Bennym sa postupom času vyvinul na novú úroveň. Chémia medzi Anyou a Thomasom je neskutočná. Dvaja geniálny šachisti spoločne zavretí v jednej miestnosti, to nemalo chybu. Pozorovať to, ako fungujú ich mozgové závity pri šachu bolo niečo ohromujúce, obzvlášť keď tentokrát Beth opakovane porazila Bennyho pri bleskovej hre. Žiaľ, aj keď Benny pomohol Beth aspoň na určitý čas vytriezvieť, napokon sa Elizabeth predsalen poddala alkoholu. Každopádne, ten jej tanček v podnapitom stave bol sexy. ()

Anderton

V podstate je predposledný diel rozdelený na tri rozdielne tretiny. Benny zoznámi Beth so svojimi známymi a hádajte, ako to bude s nimi dvoma. Nasleduje výlet do Paríža na turnaj, kde ale šachy skoro vôbec nesledujeme a zápas s Borgovom akoby tvorcov, a ani Beth, nezaujímal. No a do tretice vidíme Bethim voľnejší pád, pričom síce vidíme, s akými problémami sa stretáva, ale jej prerod mi nepripadal uveriteľný, a to sme v šiestej časti. ()

• Překlad českého názvu epizody Odročení je chybný. Dle platného překladu pravidel FIDE se česky jedná o přerušení partie, nikoli odročení. (Lvísrdce)
  • Píseň „Venus“, na níž tančí Beth (Anya Taylor-Joy) v průběhu svého alkoholového opojení, byla vydána v roce 1969. V seriálu se ale tou dobou nacházíme teprve v roce 1968. (oli009)