Lekce ruštiny jsou jako brána do nového světa. Beth se v Mexico City utká s legendárním Borgovem a její matka se sbližuje se starým přítelem na dopisování. (Netflix)

caesar_sauce

Čtyřku dávám jen proto, že byly lepší díly viděny. Jinak objektivně všechny proměnné sečteny podtrženy za 5. Lehce nastoupil srací patos, vcelku sice pochopitelnej v rámci vývoje příběhu, ale vyvolá osypky vždycky spolehlivě. Trochu jsem doufal, že vezme mladýho sověta do drajvinu, mohla bejt zajímavá linka boková k vytěžení. Pořád ale superdobrost a začínám pociťovat absťák z překonání půlky možná nejlepšího seriálu co znám. ()

Anderton

Bezstarostné prežívanie mladosti, lekcie ruštiny, turnaj v Mexico City a potom už len bolesť. Ako z prvej vážnej prehry, tak z istej nečakanej rany osudu. Beth sa ale doposiaľ prejavuje ako pomerne pragmatická osobnosť, ktorá sa zaobíde bez citových výlevov, takže sa dá predpokladať, že ťažkú situáciu zvládne, ako vždy. Beth je ženská verzia Borgova, ktorý ale zatiaľ víťazí, pretože je skúsenejší a možno aj kvôli tým agentom KGB. Doposiaľ najviac variabilná epizóda, kde sa menia prostredia aj nálady. ()

Sany33

Príbeh: Beth natrafí na turnaji v Mexiko city na svoj osobný kryptonit, súčasne jediný oporný stĺp v jej živte, padol. Je toto všetko dôvod aby prepadla sedatívam či ešte horšie alkoholu? Prevedenie: Opäť musím pochváliť napätie turnaja. Zábery z hry sú jednoducho geniálne. Scéna v kúpeľni nad partiou šachu je tiež majsterštik. Pocity: Celú dobu som s hlavnou hrdinkou veľmi empaticky spojený. Inak tomu nebolo ani teraz. Koncom ma popadla silná emócia súcitu a neostáva mi nič iné iba sa tešiť na ďalšiu časť. 98% ()

castor

Nikdy to nikdo takhle nehraje. Rozhodilo ji to. Přesně tak, jak předpokládal. Celá hra tak byla jako předem přečtený závěr. Těžko se zbavovala pocitu, že už prohrála. Každý soupeřův tah byl přitom tak jasný, tak neoriginální. Jako podle šablony. V jeho tváři navíc nebyla ani stopa pochybnosti, ani slabosti. Legendární Borgov evidentně nedá zrzce Beth spát. A té prostě tak nějak (úplně) fandit nejde, protože o jejích ubíjejících životních peripetiích „nic“ nevíme, nevyznáme se v nich. I s vedlejšími postavami mám problém: chápu, že nějaké krátké setkání může v životě člověka zaznamenat významný otisk, ovšem tady netušíme, proč se k některým už nevrátíme, jak to s nimi hlavní hrdinka vlastně má, divák může její chování chápat různě, což neříkám, že je špatně, ale... Naštěstí provokativní poloha Anyi Taylor-Joy mě baví. ()

Frajer42

Trošku mi vadí, že nám hlavní hrdinka začíná nabírat kontury normálnosti a už to není tak nesmírně zajímavý aspík. Mexico City dob dávno minulých bylo vyobrazeno velmi slušně a dobová atmosféra na mě prostřednictvím obrazovky určitě trošku dýchla. Bohužel mě kdovíjak neoslnil díl této epizody, kde bylo poměrně dost omáčky a co se šachů samotných týče, tak to byl vůbec nejvíce strohý díl. Smrt postavy, ke které bylo takřka zhola nemožné si doposud vytvořit jakýkoli vztah mě nechala zcela chladným. V nadcházejících epizodách očekávám, že budeme více sledovat boj se závislostmi než boj o mistrovský titul. [75 %] ()