Návštěva staré kamarádky pomůže Beth srovnat se s minulostí a ujasnit si priority. To všechno právě včas před největším zápasem její kariéry. (Netflix)

Ivo

Posledních několik dílů se už začalo dost nudně viklat v základech, ale tohle finále vše hravě překonalo a "koncovka" se těžce zvrhla v neuvěřitelný hovínkovitě mega přeslazený budovatelský kýč ... Ještě chyběl oslavující čínský lid v ulicích a dojatá tříletá eskymácká holčička s rutinní šachovnicí v iglú (kterou pak Bětka při náhodné cestě kolem navštíví a zahraje si s ní), případně severokorejská hlasatelka v akci. Jeden pisoár nezůstal suchý... Autoři mexických telenovel (a anonymní alkoholici) blednou závistí... a soudruh Bobrov skládá po zbytek života oslavné písně. ()

Anife

No kde začít - vrátí se Jolene a všechno je lepší. Poslední díl se neskutečně povedl, mám chuť si dát celé finále okamžitě znova. Bála jsem se otevřeného konce, jak bývá u dobrých seriálů zvykem (ano, koukám na vás tvůrci Spinning out), ale to se naštěstí nestalo. Děkuji Netflixu za tento zážitek, děkuju Anye za Beth, protože tohle by nikdo nezvládl líp než ona. Přesně takové finále jsem si přála. Dlouho ve mně seriál nebudil tolik emocí. Ještě jedno plus - oceňuji kostyméry, jak si vyhráli se závěrečnou scénou, kdy je Beth oblečená jako šachová figurka Dámy. ()

Necrotongue

V předchozím komentáři jsem, bohužel, trefil hřebíček na hlavičku, z čehož jsem byl lehce deprimovaný, horší bylo, že jsem vůbec nečekal uvědomělé řečnění na téma BLM, zbytečný patos a podivnou moskevskou selanku. V tom jásajícím davu, který nadšeně oslavoval Američanku, už chyběli jen tančící medvědi a zpívající důstojníci KGB. Marcin Dorociński byl tradičně výborný, ale jinak byl závěrečný díl těžkým zklamáním. ()

tomik99

Únava materiálem je cítit především v první polovině, kdy tvůrci natahují, natahují a natahují. Na druhou stranu to druhá půlka poměrně vynahrazuje, výlet do Ruska byl fajn a závěrečný souboj s Borgovem taktéž. Jen ty ruské kulisy mohly být v dnešní době lépe zpracovány, ale vem to čert. Seriál rozhodně hodnotím kladně. Fíha, netušil jsem, že vydržím sledovat skoro sedmihodinovou show o šachách, ale bylo to výborné. Jasně, dalo by se to zkrátit (a prospělo by to příběhu), ale i tak jsem spokojený. ()

DarthFailord

Wow. Nečekal jsem že letos bude něco až takhle dobrýho. Queens Gambit má naprosto všechno. Dokonalou výpravu, nádherný soundtrack, naprosto odzbrojující styl vyprávění, uhrančivou hlavní hrdinku a takový kotel emocí, až to snad ani není možný!! Děkuju svému děděkovi Bedřichovi za to, že mě naučil šachy a já se teď díky tomu mohl naplno ponořit do tohoto mistrovského díla. Klobouk dolů. Kdo neviděl, vřele doporučuju! Pravděpodobně nic lepšího v roce 2020 na obrazovkách neuvidíte. DOKONALOST!!! ()

• Poslední scéna s Beth (Anya Taylor-Joy) vystupující z auta a korzující parkem směrem ke starším mužům hrajícím šachy, byla natočena v Berlíně. (ČSFD)