Před soudem stojí dva kumpáni, Brument (V. Brodský) a Cornu (J. Sovák). Jsou obžalováni z pokusu o vraždu Brumantovy manželky (N. Popelíková). Z výslechu ženy vyplývá, že ten den byli oba pánové jako obvykle notně podroušeni. Brumant, který má finanční problémy, nabídl ke koupi kumpánovi svou ženu. Cena se bude odvíjet od toho, kolik dotyčná vytlačí vody při ponoření do sudu. A hned ten pokus učinili... Rozverná komedie podle francouzského spisovatele G. de Maupassanta s brilantními výkony především hlavních představitelů J. Sováka a V. Brodského. (Česká televize)

zdeny99

Prodej je starý černobílý a především zapomenutý film s Jiřím Sovákem a Vlastimilem Brodským v hlavních rolí. Jedná se o komorní příběh, který se odehrává přibližně v 18. století u soudu, kdy ti dva jsou obviněni z toho, že chtěli utopit v sudu Brodského manželku. Ta mimo jiné je strašně škaredá. Její obočí mi připomínalo ty nejvíce zarostlé obrázky z vintage porna. Na druhou stranu to působí reálně na dobu, kdy se příběh odehrává. Popis toho, jak chtěli utopit starou Brumentovou je skutečně hodně vtipnej a je veliká škoda, že se jedná o zapomenutý snímek. [4. hodnocení, 1. komentář, -%] ()

D.Moore

O čtyři roky mladší a o velký kus lepší zpracování Maupassantovy povídky, kde Jaroslava Marvana a Stanislava Neumanna vystřídali Jiří Sovák a Vlastimil Brodský, zatímco Nina Popelíková zůstala. Ano, stejně jako minule to i tentokrát stojí na souhře dvou hlavních protagonistů, ale rozdíl je v tom, že teď mají i co hrát a dostali na to třikrát tolik času. ()

SOLOM.

Novější verze na motivy povídky Guy de Maupassanta má zhruba obdobnou kvalitu, jako ta starší s Marvanem. Tahle je navíc delší – tudíž zdlouhavější a to hlavně díky vzpomínkovým scénám o samotném obchodu. Brodský a Sovák ale odvedli slušné herecké výkony (ostatně jak u nich bývalo zvykem). Zaujme i fakt, že tu opět hraje N. Popelíková a opět postavu poškozené ženy. Slušný průměr, ale nic víc dámy a pánové. ()

NinadeL

Třetí varianta povídky Prodej (od roku 1965) dle de Maupassanta je veskrze dílko zbytečné. Zatímco ve Žltém dostavníku má alespoň význam kratochvilný, v seriálu Soudničky je pointa zvládnuta do deseti minut, v tomto případě se Václav Hudeček pokusil banalitu vyšperkovat přidanými dvaceti minutami volné exhibice Sováka a Brodského. ()

Aniki

Ten natrhlej Sovákův klobouk je přímo geniální, Popelíková a Brodský luxusní a Řanda v roli soudce jakbysmet. Oba opilci jsou navíc velmi roztomilí. Jen jsem si všiml, že ten samý kousek byl zfilmován už v roce 67 s Marvanem a Neumannem v hlavních rolích, u čehož jim zdárně sekunduje opět Popelka Nina, jen ta stopáž má pouhopouhých 12 min. Jo, abych nezapomněl, soud v chlívě za asistence kozy - bezvadný. ()